Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Eire Noteckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LeoxxX
    Senior
    • 03-2010
    • 224

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika R_F Wyświetlenie odpowiedzi
    Bardzo dobry i smaczny bączek, jedyna wada to brak informacji czy butelka jest zwrotna czy nie, bo naliczyli mi bardzo ciekawą kaucje w Realu 0,41 zł
    A piwo smakowało?

    Comment

    • hinczyk_1991
      Junior
      • 08-2010
      • 1

      #32
      Piwo zakupione w Inter Marche (cena 2,10 zł + 35 groszy kaucja). Bączek ładny, etykieta ciemniejsza od wersji "Noteckie: Jasne". Wczoraj była degustacja Pierwszy łyk i wielki zachwyt Kolor bardzo ładny, trochę podobny do koźlaka, a w smaku pyszne Najlepsze piwo ciemne jakie miałem okazję próbować, na pewno te piwo będę kupował często

      Comment

      • Tschabe
        Senior
        • 08-2011
        • 105

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bordowy, jednak może się wydawać trochę zbyt jasny. [4.5]
        Piana: Nie zakrywa całej powierzchni piwa, jednak trwa dzielnie do końca picia nieśmiało pozostawiając osad na ściankach. [3.5]
        Zapach: Trudno mi określić... Dość charakterystyczny i słabo wyczuwalny. Nie jestem pewien, czy przypadł mi do gustu. Raczej nie... [2.5]
        Smak: Dosyć gorzki, a jednocześnie łatwo wyczuwalna słodkawa nuta. Bardzo przyjemny. Pozostawia przypalany posmak. [4]
        Wysycenie: Słabiutkie. Błyskawicznie znika i piwo zaczyna przypominać herbatę. Paradoksalnie, w tym konkretnym przypadku trudno mi czynić z tego zarzut, gdyż pod koniec picia, kiedy już gazu właściwie wcale nie ma, smakuje mi lepiej. Dlatego ocena dość wysoka. [3.5]
        Opakowanie: Ze względu na ciemne barwy, etykietka sprawia wrażenie ponurej. Poza tym bez zarzutu, ale też bez specjalnych pochwał. [3.5]
        Uwagi: Z całą pewnością godne polecenia, osobiście jeszcze niejednokrotnie po nie sięgnę.

        Moja ocena: [3.4]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NIE TO PIWO! OCENA PRZENIESIONA.
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 22-08-2011, 11:59.

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #34
          To piwo powinieneś opisać tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthre...t=71805&page=2

          Comment

          • majsza
            Junior
            • 12-2005
            • 6

            #35
            Jeszcze z początku pojawienia się jako producenta Gontyńca z radością stwierdziłem że piwo się nie zmieniło .Jednak pewnie był to jakiś ostatni wypust i obecnie nie kupię już Czarnkowa .Nadmienię że chodzi mi o Eire ,bo to zawsze piłem i smakowało najlepiej .Kiedyś 5 czy 6 po prostu się chłonęło .Obecnie ledwo kończę jedno i mam dość .Tragedia jak można zepsuć coś tak dobrego .Niestety ,niektórzy potrafią .Potwierdza to też w ostatnim czasie promocje na to piwo - na przykład w Piotrze i Pawle - gdzie 6 paka można było kupić za 9,99 zł .Nigdy czegoś takiego nie było .Obniżenie kosztów produkcji prawdopodobnie za cenę jakości .Trudno .Myślę że wielu wielbicieli przestanie kupować tak jak i ja .Żałuję ,ale jak się zabiera za to ktoś kto patrzy tylko na zysk to tak jest .
            Last edited by majsza; 12-09-2011, 13:54.

            Comment

            • qlpin
              Senior
              • 09-2011
              • 105

              #36
              Potwierdzam to co napisał kolega powyżej, jedyne co bym dodał, to fakt, że nawet bardzo schłodzone jedyny wyczuwalny przeze mnie smak to słodki, nie innego tam nie wyczułem...

              Comment

              • szu29
                Member
                • 04-2011
                • 98

                #37
                Zbyt mało gazu. Piana ledwo ,ledwo przez 10 sekund i już po wszystkim. Trochę wodniste niestety. Jednak za ten pełny karmel z nutka owocową i tak dam 4,3/5 2zł - jest tego wart na pewno
                http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                Comment

                • majeure
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 315

                  #38
                  Do niedawna to było moje ulubione ciemne. Dosyć dobrze dostępne i stosunkowo niedrogie (w promocji bywało nawet po 8,99 zł za 6 bączków),wypiłem w ciągu 3 ostatnich miesięcy jakieś 30 flaszek (jak na mnie i jeden rodzaj piwa sporo ). Po ostatnich niezbyt pochlebnych komentarzach na jego temat zakupiłem testowo jedną butelkę. Niestety, to już nie jest to samo piwo; stało się wodniste, znikły gdzieś wcześniej wyraźne w smaku palone słody, pojawiła się za to słodkość (niczym w Ciemnym Gniewoszu, tyle że słabsza), obecnie przypomina w smaku czeskie koncernowe desitki tmave (jak Kozel), tyle że słodsze. No cóż, chyba trzeba będzie się rozstać z Czarnkowskim Eire , i znaleźć inne piwo, które je zastąpi (Warmiak, Czarny Dąb).

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #39
                    Warka do 20.03.12
                    Czuć lekki karmel, ale piwo jest słodkie, wyczuwam DMS w smaku.
                    Można wypić ale po co
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • majeure
                      Senior
                      • 03-2011
                      • 315

                      #40
                      Eire Noteckie siegnęło dna.

                      Znowu się skusiłem; po 2,5 miesiącu od poprzedniej próby postanowiłem sprawdzić licząc, że może jest lepiej. I co ? - dno i trzy metry mułu. W smaku puste, próżno doszukiwać się obecnych kiedyś słodów palonych, teraz smakuje jak dosładzana, farbowana woda . Nie wierzę, że to piwo obecnie ma nadal 14 procent ekstraktu, jest mniej treściwe niż czeskie koncernowe tmave desitki. To już nawet Gniewosz Ciemne jest lepsze, bardziej treściwe. Jak można było tak zmarnować ponad 4 lata pracy czarnkowskiego browaru?!

                      Comment

                      • kogoot
                        Member
                        • 05-2009
                        • 47

                        #41
                        Kolor: rubin ciemna wisnia
                        piana wysoka, znika calkiem bardzo szybko
                        zapach: slaby
                        smak: słód troszkę mało goryczki ale całkiem przyjemne
                        wysycenie słabe
                        Generalnie jest w porzadku ale po kilkunastodniowym pobytem w zachodniej europie i picie tamtejszych specjałów oceniam na 3,5

                        Comment

                        • kalak06
                          Member
                          • 08-2012
                          • 39

                          #42
                          No Gontyniec zepsuł moje ulubione piwo, pijam je nadal ale to już nie to samo. W ogóle zauważyłem że jak tylko przejęli podrobili Czarnków i starali się wepchnąć swoje piwko. Przez krótki okres po przejęciu (1-2 miesiące) w Poznaniu nie dało się kupić piwa z Czarnkowa. Teraz sytuacja wróciła do normy no ale smak piwa się zmienił. Może warzą je w Gontyńcu a nie w Czarnkowie i stąd różnica?.

                          Comment

                          • qlpin
                            Senior
                            • 09-2011
                            • 105

                            #43
                            Gontyniec czy Czarnków chłopaki zabili całkiem dobre piwo i teraz sprzedają słodką lure

                            Comment

                            • Martainn
                              Member
                              • 07-2012
                              • 37

                              #44
                              W Czarnkowie są teraz spore zawirowania, ale w najbliższych miesiącach ma to wszystko ruszyć pełną parą tak jak było kiedyś. Teraz to jakieś dziwne podrygi są i niby ten Czarnków jest, a tak jakby go nie było. Niestety. Zepsuło się piwo, które piłem najchętniej. Właściciel poleciał wyraźnie na ilość a nie na jakoś, bo marek w Pile z Gontyńca jest teraz co najmniej kilka.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                #45
                                Bez dwóch zdań - słodkie. Ale nie wiedzieć czemu wchodzi jak nóż w masło. Może dlatego, że jest uzupełnienie w postaci lekkiej paloności i ziemisto-słodowych posmaków znanych z jasnego Noteckiego, a pod sam koniec na podniebienie wjeżdża trochę goryczki i zostaje na czas jakiś. Dość szybko znika z kufla. Tak naprawdę z oferty czarnkowskiej wolę pić właśnie Eire niż jasne Noteckie, które przegrywa u mnie z Lwówkiem Ratuszowym. Uwaga może nie na temat, ale odnoszę się do tego, co bywa w sklepach "na dzielni".

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎