Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Eire Noteckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor jest oczywiście ciemny, mnie przypomina słabą, lurowatą kawę [4.5]
    Piana: Piana nie jest może zbyt obfita, ale za to gęsta i trwała i tworzy dość ładną lekko beżową koronę. [4]
    Zapach: W zapachu dominuje lekka słodycz, karmel i oczywiście aromat ciemnych słodów. Choć może całość jest zanadto landrynkowata. [3.5]
    Smak: W zasadzie słody ciemne i karmel powodują, że na pierwszy plan wysuwa się karmelowa słodycz. Posmak palonych słodów jest niewielki, a chmiel niknie, choć gdzieś w głębi wyczuć można lekką gorycz. Piwo mimo swojej mocy, stężenia ekstraktu i karmelowatości pije się dość lekko. [4]
    Wysycenie: Nasycenie jest dobre, wyczuwalne w smaku, ale nienachalne i raczej o właściwościach orzeźwiających [4.5]
    Opakowanie: Bączek jest cool, a może oldskul? Etykieta wykorzystuje znane motywy Czarnkowa [4]
    Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia do 20.05.2009

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło bardzo głęboka czerwień. Bardzo łądny. [4.5]
      Piana: Niezbyt wysoka, beżowa i drobnoziarnista. Znika w oczach. [2.5]
      Zapach: Silny. Karmelowo-orzechowo-słodowy-ziarnisty. [4.5]
      Smak: Bardzo treściwy. Uderza spora karmelowość (choć przy niewielkiej słodyczy), wyraźna goryczka i słodowa podbudowa. Wydaje się niestety dość wodniste jak na swój ekstrakt, co dziwi, zważywszy stosunkowo niewielkie odfermentowanie. [3.5]
      Wysycenie: Bdb. [5]
      Opakowanie: Podoba mi się oszczędna kolorystyka, beżowe tło etykiety, podane wszystkie informacje i firmowy kapselek. Może nie zachwyca, ale też nie odrzuca. [4]
      Uwagi: Długo się zastanawiałem czy oceniać to piwo tu, czy jako "Eire Ciemne Naturalne 14°", bo na etykiecie jest "Eire Noteckie piwo naturalne Ciemne". Tu jednak jest bliżej parametrami (14,1% e.w., 5,6% obj. alk.).
      Kupione w łódzkim Zofmarze.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • Cartmann
        Member
        • 03-2009
        • 31

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, mnie się bardzo podoba. [4.5]
        Piana: jasnobeżowa, gęsta, jednak znika dość szybko i pozostaje po niej cienki dywanik do końca degustacji. [3]
        Zapach: Bardzo przyjemny i mocny. Czuć karmel, troche orzechów i mocno słody palone. [4.5]
        Smak: Idealny, karmel, orzechy, troche kawy. Dla mnie to najlepsze polskie Piwo. [5]
        Wysycenie: bardzo dobre. [5]
        Opakowanie: Firmowy kufel, wafelek więc czego chcieć więcej
        Zakupiłem też kilka butelek i bardzo mi się podoba etykieta, która jest dość prosta, co moim zdaniem wskazuje że piwo jest wyrobem tradycyjnym, czy bez konserwantów. W każdym razie dobrze mi sie kojarzy ta etykieta [5]
        Uwagi: Stało się moim ulubionym polskim Piwem. Polecam każdemu.

        Moja ocena: [4.6]

        Comment

        • woli
          Senior
          • 10-2003
          • 121

          #19
          wersja bączek niepasteryzowane bursztynowe polecam ,wyczuwalna goryczka,mocno karmelowe,piana niestety krótkotrwała,wysycenie średnie,dostępne w dużych ilościach sklep Piotr i Paweł przy Ikea Targówek(M1)

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz, klarowny, przyjemnie popatrzeć [5]
            Piana: Gęsta ale niezbyt trwała - trzeba zaznaczyć, że piłem wersję nieschłodzoną [4.5]
            Zapach: Słodowy z lekką nutką owocową [4.5]
            Smak: Przyjemny, aksamitny, dobrze wyczówalny palony słód bez zbytniej goryczy [5]
            Wysycenie: Dobre [4]
            Opakowanie: Przyjemny bączek 0,33 l., etykieta nieco w starym stylu, plus za kapselek [4.5]
            Uwagi: Kolejne piwo, kupione w ALKO-SKLEPIE w Tychach (przez brata). Ma jedną wadę - szybko się kończy

            Moja ocena: [4.7]
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • nassssy
              Junior
              • 01-2006
              • 8

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarno brązowy, ale z rubinowym odcieniem [5]
              Piana: Wysoka, o dużych oczkach, szybko opadająca, jasno kremowa. [3.5]
              Zapach: Drożdżowo słodowy, przyjemny ale czuć alkohol. [4]
              Smak: Czuć gorycz nie dużo ale dominująca trochę jak cola chociaż nie przesadnie słodkie, smak trochę zbyt intensywny. [3.5]
              Wysycenie: Prawie niezauważalny [3]
              Opakowanie: Ładny klasyczny bączek, naklejka trochę za ciemna ale klasyczna i treściwa. Budzi zaufanie. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny burgund, klarowne [4.5]
                Piana: lejąć widziałem, że nic z tego nie będzie więc starałem sie jak mogłem. Miałemracje nic nie wyszło. Coś tam sie na sekunde pojawiło ale zaraz zniknęło. Nie ma co opisywać nawet [1.5]
                Zapach: karmelowo- słodowy z nutami owocowymi [4.5]
                Smak: Karmel, słod a na końcu delikatna gryczka. Jednak troszeczke rozwodniony. [4]
                Wysycenie: drobniutkie, delikatniutkie. chyba troszkę przy małe [3.5]
                Opakowanie: stonowane kolory etykiety, fajna czcionka, wszystkie informacje podane oraz dedykowany kapsel robią dobre wrażenie [4]
                Uwagi: bączek z datą 20.11.2010

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Po bliższym przyjrzeniu rubinowa barwa. [4.5]
                  Piana: Beżowa, bardzo szybko zniknęła, zostawiając pierścień. [3.5]
                  Zapach: Kawowo-karmelowe aromaty, ze słodowym zakończeniem. Pamiętam, że gdy piłem je pierwszy raz, przez moment przypominało mi Jacka Danielsa z colą. [4]
                  Smak: Podobnie jak w zapachu wyczuwalne kawowo-karmelowe smaczki z delikatną goryczą w tle, która z każdym łyczkiem zwiększa moc, dość długo zostając w smaku. Dobre! [4.5]
                  Wysycenie: Jak dla mnie za małe. Bardzo delikatnie szczypie w język. [4]
                  Opakowanie: Ładne. Bączek z etykietą w starym stylu, podane wszystkie dane. Kapsel w czarnym kolorze dopasowany kolorystycznie z etykietą. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.2]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • qbaseq
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 100

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Taki jak powinien być, ciemny ale nie porterowy, bardziej rubinowy wpadający w brąz, ładny ! [4.5]
                    Piana: Na początku bardzo ładna, obfita w kolorze ciemnokremowym, ale przyznaje że niewiele jej zostaje już po dłuższej chwili, niemniej tą chwilę aż miło popatrzeć [4]
                    Zapach: Delikatny, ale od razu przyjemny, taki karmelowy trochę przypomina mi "ciemne krówki" które zresztą bardzo lubię pałaszować [4.5]
                    Smak: Jak dla mnie - blisko ideału piwa ciemnego, które nie jest porterem, delikatna słodycz, delikatna goryczka, trochę karmelu, charakterystyczna dla Czarnkowa nutka chlebowa, Bardzo dobrze wyważone proporcje, u mnie znika tak szybko jak tylko mam ochotę żeby znikło :-) [5]
                    Wysycenie: Idealnie wyważone do tego typu piwa, absolutnie nie przeszkadza i nie powoduje żadnych efektów ubocznych [5]
                    Opakowanie: Bączek - przyzwyczaiłem się do tego przez 15 lat , zgadzam się mogłoby mieć kontre, ale z 2giej strony, ma być skromnie więc jest ... [4]
                    Uwagi: Jedno z moich ulubionych od lat ...

                    Moja ocena: [4.65]

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      Kupione po dłuższej przerwie w PiP za 1,99 zł. Miałem ochotę na jakiegoś ciemniaka z Polski i wybór padł na Czarnków. Kiedyś zdarzyło mi się je pić w wersji lanej i zapamiętałem że wrażenia były pozytywne, niestety wczorajszy bączek - rozczarowujący. Słodkie, słodkie i leciutko karmelowe. Bez goryczki, bez wytrawnego finiszu. Można spróbować gdy ktoś ma ochotę na coś słodkiego, ale ja oczekuję od ciemniaka 14% nieco innych doznań smakowych aniżeli tylko płaska słodkosć. Z Irish Beerem z Kormorana przegrywa w przedbiegach.

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Głęboka, opalizująca ciemna wiśnia. [5]
                        Piana: Czapa pozostaje okręgiem, oblepia ścianki. [4]
                        Zapach: Delikatny i dość przyjemny kwasek ze słodu barwiącego. [4]
                        Smak: Rzeczywiście słodycz przykrywa wytrawne i palonego nutki. Ale dobrze się komponuje z tą wyczuwalną w zapachu kwaskowatością ze słodu. [4]
                        Wysycenie: OK [5]
                        Opakowanie: Bączek plus klasyczne wzornictwo. [5]
                        Uwagi: Dobry ciemniak który fajniej smakuje dobrze schłodzony. Trochę zbyt słodki.

                        Moja ocena: [4.15]
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny bursztyn, taki koźlakowy [5]
                          Piana: Słaba, średnioziarnista, zniknęła zaraz po nalaniu, został tylko cienki pierścień [2.5]
                          Zapach: Słodowo-karmelowy z owocowymi nutkami, zdecydowanie słodki, delikatne, porterowe tło [4]
                          Smak: Ciemny słód, karmel, a po chwili delikatna, palona goryczka na podniebieniu, słodkie ale nie ulepkowate; IMO jednak trochę inne piwo niż Walońskie, więcej w nim tych porterowych smaczków [4]
                          Wysycenie: Średniowysokie, jest ok ale na trwałość piany nie wpływa niestety [4.5]
                          Opakowanie: Bączek z klasyczną czarnkowską etykietą, czytelną i estetyczną, do tego firmowy kapsel [5]
                          Uwagi: Zakupione w: Rodzinka Bis w Warszawie
                          Data ważności: 15.02.2011
                          Soundtrack: "Ritchie Blackmore's Rainbow" by Ritchie Blackmore's Rainbow

                          Moja ocena: [3.975]
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • Pery77
                            Senior
                            • 03-2011
                            • 142

                            #28
                            Ja nie będe się silił na wielkie mądrości i powiem tylko że to piwko jest bardzo smaczne i czesto je kupuje. Polecam tym którzy jeszcze nie prubowali choć na tej stronie to ich chyba raczej nie ma a więc

                            Comment

                            • R_F
                              Senior
                              • 11-2003
                              • 159

                              #29
                              Bardzo dobry i smaczny bączek, jedyna wada to brak informacji czy butelka jest zwrotna czy nie, bo naliczyli mi bardzo ciekawą kaucje w Realu 0,41 zł

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                #30
                                Czyli już wiesz że zwrotny. W Piotr i Paweł kaucja jeszcze ciekawsza - 0,49 zł.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎