Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gaz4
    Senior
    • 04-2009
    • 192

    #46
    To raczej porter niż koźlak Barwa czarna, pod światło wpada w rubin, mało klarowne. Piana średnia dość szybko się redukuje. W zapachu dominuje palony słód, czasami przebija się czekolada. W smaku istny porter palony słód i czekolada
    Last edited by gaz4; 28-08-2012, 19:49.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
      To raczej porter niż koźlak
      A może po prostu ciemny koźlak?

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        #48
        Kolor brazowy, pod swiatlo ma rubinowe przeblyski. Piana sredniopecherzykowa, nietrwala. Zapach jak drozdzowe ciasto. W smaku: palony slod, kluski "na parze"; slodkawe z odrobina kwasku, tresciwe. Niewiele w nim cech kozlaka. To po prostu dobre ciemne piwo
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zaskakująco ciemny, nieco mętny, pod światło rubinowe odblaski [4.5]
          Piana: Średnioobfita, ale fajnie gęsta [4]
          Zapach: Słodowo-owocowy i lekko karmelowy. Do tego nutka przypominająca mi guinessa draughta [4]
          Smak: Nie jestem miłośnikiem koźlaków, ale to piwo smakuje mi. Fajna gęsta konsystencja, do tego przyjemna głęboka goryczka przechodząca w miły posmak gorzkiej czekolady długo utrzymujący się na języku. Jedyne do czego bym się przyczepił to brak karmelowo-owocowych akcentów, które obiecuje zapach. Może lekka wiśniowa nutka, ale daleeeko w tle [4]
          Wysycenie: W normie [4]
          Opakowanie: Przywieziona z Radomia ciemna butelka 0,5 z kolorową, ale dość oszczędną etykietą [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny z ciemno miedzianymi refleksami. [5]
            Piana: Średniej gęstości, jasno beżowa. Nie utrzymuje się za długo ale za to pozostawia piękne ślady na ściankach szkła. [4]
            Zapach: Mało intensywny i słabo wyczuwalny. Dominują słód, karmel i delikatna paloność. [3.5]
            Smak: Po pierwszym łyku piwo wydaje się bardzo aromatyczne z wyczuwalnymi porterowymi nutkami. Z każdym następnym łykiem staje się już bardziej karmelowe i trochę wodniste. Goryczka dość wysoka, zaokrąglona, mi bardzo odpowiada. [4]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: Standardowe dla Pivovarii. Nic specjalnego, ale nie opakowanie świadczy o browarze restauracyjnym. [3]
            Uwagi: Bardzo dobry koźlak i wart powtórzenia, gdyby nie fakt, że nie jest to mój ulubiony styl

            Moja ocena: [3.875]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #51
              Na ten moment forma mistrzowska, na pierwszym planie toffi, później paloność, orzechy no cała gama wspaniałych smaków. Jak dla mnie nokautuje koźlaka z Ambera.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak dla mnie nokautuje koźlaka z Ambera.
                To akurat żadna sztuka...

                Wypiłem z przyjemnością, ale szału nie było. Trochę brakuje treści i jak dla mnie lekko za kwaśne.

                Etykietka na butelce zaiste koszmarna.
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #53
                  Wydaje się nieco zbyt wykastrowany, taki wzmocniony ciemniak bez natłoku wrażeń. I faktycznie za duża i przeszkadzająca kwasowość (oczywiście nie jest efektem zepsucia).

                  Comment

                  • mrkowal
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 155

                    #54
                    Jestem załamany! Jak ro możliwe by 26-ścio latek robił taki browar? Ludzie z Kaspara powinni przysyłać do Radomia kliwntów na szkolenia! Kozioł cymes!!! Polecam wizytę! Wiem że brzmi to jak mareriał reklamowy ale PIVOVARIA RULES!!!
                    Ultima forsan

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9735

                      #55
                      Jeśli rzeczywiście "Ciemna Noc" to pivovarski koziołek, to degustowane ostatnio piwo (nalane w PP do PET-a) miało niezbyt wysoką i trwałą pianę (może to wina wariantu dystrybucji) i było nieco przesunięte w kierunku karmelowej lepkości. Ale ja lubię takie koźlaki-ciągutki...

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brunatno-brązowy, przejrzysty [4.5]
                        Piana: Drobna, średniowysoka, krótka [3.5]
                        Zapach: Melanoidyny, chleb razowy, karmel, słód monachijski, suszona śliwka. Ani krzty alkoholu [4.5]
                        Smak: Mocno upieczony tost, chleb, i w zasadzie tyle [3.5]
                        Wysycenie: Średnio wysokie [4]
                        Opakowanie: Warzelnia w dość eleganckim wnętrzu, szkło, podstawki a nawet świeczniki firmowe [5]
                        Uwagi: Świetny, klasyczny, by nie rzec modelowy, zapach. Smak trochę odstaje. Jest przyjemnie wytrawny ale zbyt ubogi i z ledwie odczuwalną goryczką. Mimo wszystko polecam

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎