Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    #61
    Poniewaz mialem kilka butelek poczęstowalem kilkoma smakoszy piw koncernowych. Posmakowalo im, niektórym nawet bardzo. Ludzie często piją to co jest pod reką, to co inni piją. Reklama dżwignią itd. , itp. .

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #62
      To oczywiste, ja zresztą też w Janowie spotkałem się z takimi postawami, że miejscowe jest do niczego, a picie koncernówki to przepustka do "normalnego" świata...

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #63
        Dotarło i na Ziemie Odzyskane . Gdybym pił w zeszłym roku na pewno byłoby na podium.

        Piana: bardzo ładna, gęsta, drobna, super. Oblepia szkło.
        Kolor: piękny, głębokie złoto, niestety delikatne zmętnienie.
        Wysycenie: niskie, ale dopuszczalne.
        Zapach: chmielowy, średnio szlachetny, ale z pewnością chmielowy.
        Smak: goryczka średnia, może trochę więcej niż średnia, wyraźny smak chmielu, dawno czegoś takiego nie czułem w żadnym polskim piwie. Delikatna kwaskowość. Pełne w smaku, nie czuć koncernowej wodnistości.
        Opakowanie: poprawne. W porównaniu do Grybowa, o Korebie nie wspominając mistrzostwo. Co należy zganić, to uświniona (klejem?) butelka, krzywo przyklejona kontra, no i brak info o ekstrakcie.

        Ścisła czołówka polskich pilsów. Przypomina mi Brackie, ale ma wyraźniejszy smak chmielu, w Polsce spotykany chyba tylko w niektórych browarach restauracyjnych. Jedno co mnie martwi, to data przydatności do lipca, a piwo już delikatnie opalizuje. Co będzie za 3 miesiące?
        Tak powinien smakować Ciechan Wyborne.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Jedno co mnie martwi, to data przydatności do lipca, a piwo już delikatnie opalizuje. Co będzie za 3 miesiące?
          Odkąd pamiętam, to piwa z Janowa zawsze delikatnie opalizowały i nigdy nie były idealnie klarowne, więc wg. mnie nie ma się czym przejmować.

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładna jasno złota barwa, ale trochę za jasna. [4]
            Piana: Całkiem spora piana tworzy się po nalaniu, utrzymuję się dość długo i trochę jej zostaję do końca. [4.5]
            Zapach: Po otwarciu pojawia się bez wątpienia chmielowy aromat ale coś go zakłóca i jest to średnio przyjemny zapach. [4]
            Smak: Smak bardzo przyjemny, wyraźna goryczka z posmakami chmielowymi w tle jakby słód. Smak jest naprawdę bardzo fajny ale jeszcze czegoś mu brakuje jest trochę za plaski. [4.5]
            Wysycenie: Chyba trochę za małe. [4.5]
            Opakowanie: Mi się nawet podoba podoba, minus za goły kapsel, brak ekstraktu i krzywo naklejoną kontretykiete. [4]
            Uwagi: Kupione wczoraj w małym lokalnym sklepie na Kunickiego za 2 zł plus kaucja za butelkę, w sklepie był nawet plakat reklamowy. Obecność tego piwa była dla mnie mega zaskoczeniem.

            Moja ocena: [4.275]

            Comment

            • andszcz
              Senior
              • 07-2008
              • 310

              #66
              Byłem pod koniec lutego w Janowie, ale ponieważ pojechałem pociągiem a nie samochodem (wówczas warunki atmosferyczne w zasadzie wykluczały taką wyprawę) zabrałem ze sobą do domu tylko jedną butelkę. Posmakowało znajomemu (nawet bardzo), choć moim zdaniem piwo, które robił Janów w lipcu ub. roku było lepsze. To jest na pewno jaśniejsze i troszeczkę przypomina Perłę w smaku.
              Spotkałem się z opinią, że od lata zmienił się właściciel i ponoć w browar Janowski weszła Perła, ale czy to prawda nie wiem.
              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

              Comment

              • pik67
                Member
                • 06-2007
                • 30

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                Byłem pod koniec lutego w Janowie, ale ponieważ pojechałem pociągiem a nie samochodem (wówczas warunki atmosferyczne w zasadzie wykluczały taką wyprawę) zabrałem ze sobą do domu tylko jedną butelkę. Posmakowało znajomemu (nawet bardzo), choć moim zdaniem piwo, które robił Janów w lipcu ub. roku było lepsze. To jest na pewno jaśniejsze i troszeczkę przypomina Perłę w smaku.
                Spotkałem się z opinią, że od lata zmienił się właściciel i ponoć w browar Janowski weszła Perła, ale czy to prawda nie wiem.
                Raczej mało prawdopodobne aby Perla miała coś wspólnego z Janowem . Zapytywuję natomiast gdzie go można kupić we Wrocławiu po normalnej cenie gdyż wczoraj spotkałem Janów ku mojemu zaskoczeniu w Czeskim Raju ale za 6 złotych i pewnie dlatego smakował dużo gorzej niż powinien ale kupiłem z ciekawości i piwo ...OK !

                Comment

                • wrojtek
                  PiwBiz
                  • 11-2005
                  • 377

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Raczej mało prawdopodobne aby Perla miała coś wspólnego z Janowem . Zapytywuję natomiast gdzie go można kupić we Wrocławiu po normalnej cenie gdyż wczoraj spotkałem Janów ku mojemu zaskoczeniu w Czeskim Raju ale za 6 złotych i pewnie dlatego smakował dużo gorzej niż powinien ale kupiłem z ciekawości i piwo ...OK !
                  We Wrocławiu Janów możesz znaleźć w Browarku na Szczęsliwej i u mnie w Drink Hali na Rydygiera.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)
                    Spotkałem się z opinią, że od lata zmienił się właściciel i ponoć w browar Janowski weszła Perła, ale czy to prawda nie wiem.
                    Co za bzdury ludzie wymyślają
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • m_q
                      Member
                      • 01-2004
                      • 94

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, adekwatny do jasnego pilsa. [4.5]
                      Piana: Nieduża, ale utrzymująca się do samego końca, na szkle zostają obrączki znacząc kolejne poziomy wypitego piwa. [5]
                      Zapach: Wyraźnie chmielowy, przyjemny. [4.5]
                      Smak: Chmielowy, z niewielką goryczką. Głęboki (choć nie udało mi się zidentyfikować "głębszych nut". [5]
                      Wysycenie: W sam raz - przez cały czas picia drobne bąbelki zasilające warstewkę piany. [5]
                      Opakowanie: Butelka zwrotna. Ładna etykieta, minus za brak zawartości ekstraktu i czarny zwykły kapsel. [4.5]
                      Uwagi: Kupione w sklepiku w centrum Janowa Lubelskiego.

                      Moja ocena: [4.775]

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Raczej mało prawdopodobne aby Perla miała coś wspólnego z Janowem . Zapytywuję natomiast gdzie go można kupić we Wrocławiu po normalnej cenie gdyż wczoraj spotkałem Janów ku mojemu zaskoczeniu w Czeskim Raju ale za 6 złotych i pewnie dlatego smakował dużo gorzej niż powinien ale kupiłem z ciekawości i piwo ...OK !
                        Jeśli nie zwróciły Twojej uwagi stoły, bar i toaleta , to warto zauważyć, że Cesky Raj to pub/piwiarnia a nie sklep. Wobec czego cenę należy uznać za okazyjną. Sklepy, w których możesz zakupić Janów w cenach detalicznych podał już wrojtek.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złoto jak się patrzy [4.5]
                          Piana: Biała, szybko opadła do ok. 5-milimetrowego kożucha. A potem już tylko malała, pozostawiając swoje szczątki na ściance kufla [4]
                          Zapach: Niewyraźny, po głębszym wdechu wywąchałem chmiel [3.5]
                          Smak: jest goryczka i lekka kwaskowatość, po chwili pozostawia chmielowy posmak na języku. Po chuchnięciu w ręce wyczułem słód. [4]
                          Wysycenie: Nie atakuje języka i podniebienia. Na mój gust mogłoby być ciut większe. [4.5]
                          Opakowanie: Brak info o ekstrakcie. Mam słabość do zielonego na etykietach, więc daje 4,5 [4.5]
                          Uwagi: Butelka, cena 2,90 zł w Drink Hala Wrocław. Data przydatności na 5 miesięcy wprzód. Wypite i ocenione na czczo.

                          Moja ocena: [3.9]
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • djkynek
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 122

                            #73
                            Pociągiem? w Janowie? czy aby na pewno? moze trzeba zmienic lekarza?

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #74
                              To zmień i napisz wreszcie coś o piwie, zamiast o swoich rozmowach z ekspedientką w Janowie lub impresjach nt. dostępnych tam środków transportu.

                              Comment

                              • babalumek
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1207

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Piękny, ciemno - żółty, sugeruje piwo ze znaczną ilością ekstraktu. [5]
                                Piana: Jest dobrze, choć na kolana nie powala. Wyraźna, towarzyszy do końca, choć nie tak obfita jak w piwach czeskich i niezbyt wyraźnie oblepia szkło. [4]
                                Zapach: Intensywny chmielowy zapach, ale taki jakiś mało szlachetny. [4]
                                Smak: Wyraźna goryczka, a przy tym bardzo takie "surowe". Próżno doszukiwać się tu jakichś słodkich posmaków, jest gorzkie i "ciężkie". Ale mi to smakuje. [4]
                                Wysycenie: Niskie, ale jednak mimo wszystko w normie. [3.5]
                                Opakowanie: Takie standardowe że aż... do bani. Mogliby wymyślić coś bardziej oryginalnego. Jakoś tak od razu widać że browar znajduje się we wschodniej części Polski. [1.5]
                                Uwagi: Mimo wszystko liczyłem na coś więcej. Były tu opinie że to jedno z najlepszych polskich piw. Według mnie mocno na wyrost. Jest niezłe, ale np. według mnie do Czarnkowa trochę mu brakuje...

                                Moja ocena: [3.9]
                                MRKS Kuźnia Jawor

                                WTS Sparta Wrocław

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎