Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Remus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny lager? no to jest tak, jak powinno być [5]
    Piana: Przy nalewaniu piwa mocno schłodzonego jest ok, niemalże nie weszło do półlitrowego pokala, obrączka do końca piwa [4.5]
    Zapach: Słod się czuje Zapach prześladuje przez cały czas picia. [5]
    Smak: Bardzo dobre piwo! Słód na pierwszym planie, goryczka na drugim, jak na piwo no, powiedzmy, popularne, niskobudżetowe - to jest więcej niż dobrze. W tle czuć drożdze, jakieś lekko chlebowe posmaki [4.5]
    Wysycenie: dość duże, ale ok [5]
    Opakowanie: Ja w ogóle nie lubię opakowań Ambera. Każde jest od czapy - nie mogą oni jakoś wypracować spójności. Dobra, nie znam się na marketingu, to się nie wymądrzam. [3.5]
    Uwagi: Genaralnie bardzo dobre piwo za bardzo niewygórowaną cenę. Jak dla mnie - bardzo ok, i tanio. Powiem jeszcze, że z dostępnością w Gdańsku nie ma problemu.

    Moja ocena: [4.675]
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • PanOptikon
      Member
      • 07-2010
      • 75

      #47
      Tyle się ostatnio opowiada o Kormoranach i Raciborzach, tęskni za porządnie nachmielonym piwem, tymczasem jak z podziemi wyrasta Remus i wykrzywia paszczę. I wcale nie jest to nieprzyjemna cierpkość, a mocna goryczka silnie pobudzająca apetyt.

      Nigdy wcześniej Remus taki nie był. Mam nadzieję, że to nie jest wypadek przy pracy i pozostanie tak dłużej.

      Partia 05.05.11 1/1.

      Comment

      • PanOptikon
        Member
        • 07-2010
        • 75

        #48
        Tym razem pite z datą 29.05.11. 2/3. Piwo nie straciło na goryczce, a przy tym jest lepiej zbalansowane, pełniejsze w smaku. Z uśmiechem sięga się po kolejny łyk. I wciąż znakomicie pobudza apetyt. Bardzo smaczne piwo.

        W swojej kategorii cenowej (1,80), wraz z Lubuskim nie ma żadnej konkurencji.

        Comment

        • dipeone
          Senior
          • 05-2010
          • 741

          #49
          Przez jakiś czas miałem niezbyt dobre zdanie o tym piwie, uznawałem je nawet za jeden ze słabszych piw z Browaru Amber, ale od jakiegoś czasu przy różnych okazjach (często także z braku lepszego wyboru w sklepach na prowincjach) pije Remusa i przyznam ,że bardzo mi on posmakował. Ma pełny smak, lekką chlebowość ,treściwość. Chyba musiałem dojrzeć do tego piwa.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #50
            Ma też dobrą cenę ( u mnie 1.59 ), co jest niebagatelną jego zaletą. Regeneruje nieco portfel

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dipeone
              Senior
              • 05-2010
              • 741

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Ma też dobrą cenę ( u mnie 1.59 ), co jest niebagatelną jego zaletą. Regeneruje nieco portfel
              To fakt ,u mnie w okolicy to także przedział cenowy 1,60-1,90 ,co jak na takie piwo to na prawdę niedużo.

              Comment

              • GaryFisher
                Senior
                • 10-2009
                • 739

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                To fakt ,u mnie w okolicy to także przedział cenowy 1,60-1,90 ,co jak na takie piwo to na prawdę niedużo.
                Jezuu a u mnie zdziercy liczą sobie 2.3PLN!!
                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                Comment

                • Tschabe
                  Senior
                  • 08-2011
                  • 105

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, klarowny, piękny! [5]
                  Piana: Wysoka grubopęcherzykowa czapa przy nalewaniu. Głośno sycząc opada do półcentymetrowego kożuszka, który utrzymuje się do końca picia. Zostawia osad na ściankach naczynia. [4.5]
                  Zapach: Słodowy, średnio intensywny. Przyzwoity. [3.5]
                  Smak: Przede wszystkim delikatna goryczka. Pozostawia nienachalny drożdżowy posmak, choć z początku dało się wyczuć posmak metaliczny. Niestety piwo wydaje się być rozwodnione. Nie powala na kolana. [3]
                  Wysycenie: Na początku bardzo duże, przed końcem picia prawie zerowe. Zbyt szybko znika [2.5]
                  Opakowanie: Etykieta głównie w tonacji żółto-czarnej z napisami w języku kaszubskim. Dedykowany kapsel. Wyeksponowana na etykiecie postać znacząco psuje całość. Nie podano informacji o ekstrakcie. [2.5]
                  Uwagi: Niewątpliwą zaletą Remusa jest jego bardzo niska cena. Wśród tanich piw prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Warto!

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #54
                    Bardzo udane piwo ze stajni Amber, świetnie zrównoważony słód z chmielową goryczką, do tego coś co bardzo lubię, mianowicie delikatna chlebowść w smaku.

                    Piana szału nie robi, ale niewielka obrączka jest cały czas obecna, delikatnie oblepia szkło, aromat troszkę metaliczny, o dziwo w smaku go nie ma.

                    Bardzo ciekawe piwo, do tego zachęcająca cena 2,30 (niestety puszka), aż się prosi, żeby je zakupić.
                    Last edited by Mario_Lopez; 19-12-2011, 18:08.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty, przejrzysty. Idealnie pasujący do standardowego lagera. W tym przypadku nieco za jasny. [3.5]
                      Piana: Obfita przy nalewaniu. Najpierw drobnoteksturowa, po trzech minutach zmienia się w duże bąble, które dość szybko znikają. Szumowina na powierzchni pozostaje do końca konsumpcji. [3.5]
                      Zapach: Piwo ma dość słaby, ale przyjemny aromat. Udaje się wydobyć delikatne słodowe nuty. [4]
                      Smak: W smaku dominuje lekko ściągająca goryczka. Brakuje zaś konsekwentnego kontrapunktu słodowego, który pojawia się dopiero na finiszu, rywalizując z niezbyt nachalnym posmakiem alkoholu. [3.5]
                      Wysycenie: Nasycenie nie jest najwyższe, co niestety podkreśla niedociągnięcia smakowe tego piwa. [3]
                      Opakowanie: Dość sympatyczna Cepelia. Na etykiecie gość w stylu "nie masz cwaniaka nad kaszubiaka" z kuflem piwa w dłoni. Na kontrze historyjka po kaszubsku i po polsku o Remusie, choć brak ekstraktu. Fajny, dedykowany kapsel i obciachowa krawatka z, nie wiedzieć czemu, uwypuklonym woltażem (dla żuli?) [4]
                      Uwagi: Tak w zasadzie powinno wyglądać piwo regionalne. Niegłupie odwołania do Kaszub na opakowaniu wyróżniają produkt.
                      Tak w zasadzie powinno smakować przyzwoite piwo koncernowe robione masowo, ale z uczciwym poszanowaniem konsumenta.
                      Od Ambera oczekuję jednak nieco więcej.

                      Moja ocena: [3.675]
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #56
                        Dziś wypite po raz pierwszy i nawet smakuje choć wypite chyba za ciepłe.
                        Całkiem podobne do Natura z Netto

                        P.S. Bedę kupował częściej, zawsze to statystyki inaczej będą wyglądać w DP
                        Last edited by dyczkin; 21-01-2012, 20:56.
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnozłoty [5]
                          Piana: po nalaniu z góry w miarę wysoka, średnio trwała [3.5]
                          Zapach: bardziej słodowy niż chmielowy, z wyraźnymi owocami, w miarę intensywny [4]
                          Smak: przede wszystkim bardzo treściwy już od wyjęcia z lodówki i nalania, potem się robi jeszcze gęstszy, chlebowo-słodowy z lekką goryczką, nie wyczuwam obecnych w zapachu nut owocowych [4.5]
                          Wysycenie: nieprzesadzone, odpowiednie [5]
                          Opakowanie: grafika cepeliowo-kaszubska, nie podany ekstrakt [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.225]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • Nadodrzak
                            Member
                            • 04-2011
                            • 73

                            #58
                            Remus to dość dobre piwo... z tym że nie do końca. Jest na pewno treściwe i w smaku zdecydowane. Wygląd, piana, klarowność - zadowalające. Nawiązanie do kaszubskiej tradycji (co moje serce Kaszuby cieszy niezwykle) wysoce chwalebne. Jak dla mnie jednak Remus jest nieco za mocny. Może chodzi o to żeby po 2 - 3 Remusach tak jak i Remus właściwy ("Żëcé i przigòdë Remùsa" Aleksandra Majkòwsczegò) zacząć mówić niezrozumiale... Może... W każdym razie te 6% trochę psuje odbiór. Do tego Remus jest gorzki. Nie goryczkowy. Goryczkę chmielową lubię, ubóstwiam, uwielbiam - EPA Primatora, Rycerz ze Svijan czy Atak Chmielu mają goryczkę szlachetną i wspaniałą. Remus goryczki ma ciut ciut, za to jest właśnie gorzki (nie wiem jak inaczej to ująć). Podsumowując, Remus to piwo na 3+, a w razie napadu pragnienia pewnie i na 4-.

                            Do Remusa będę wracał na pewno, ale raczej w wydaniu książkowym. Co do piwa to może kiedyś, może... może... morze... Pomorze.
                            Zôpadny Kaszëba

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #59
                              No ja nie wiem, czy mniejsze i większe męki nad dwoma poprzednimi piwami dziś to sprawiły, czy nie, ale warka 14.11.12 Jest rewelacyjna! Najlepsza jaką piłem. Smak Żywego, ale tego sprzed 5-6 lat.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • chechaouen
                                Senior
                                • 01-2011
                                • 1180

                                #60
                                Rzucili nagle w pobliskim sklepie m&l. Wersja puszkowa. Kolor klasyczny, piana taka sobie. W zapachu słód, lekkie owoce i chlebowatość, dość przyjemnie. Smak zaskakuje pozytywnie. Fajna słodowość wymieszana z lekką, dość płaską, ale miłą w odbiorze goryczką. Posmaki słodkawe, ale nie ścierwne. Ciekawy smak, bez rewelacji, ale wrażenia pozytywne w sumie. W porównaniu z łatwiej dostępnym Amberem Naturalnym, czyli też piwem niskobudżetowym z niższej półki z tego browaru, wypada korzystniej. Z pewnością do powtórki
                                Last edited by chechaouen; 19-11-2012, 19:23.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎