Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Remus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    #61
    Bo to bardzo przyzwoite piwo jest. Za niewielkie, naprawdę niewielkie pieniądze.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #62
      Fakt, niewielkie - 1,49

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #63
        a ja głupi dałem 2,49

        Comment

        • Candlekeep
          Senior
          • 11-2007
          • 367

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Fakt, niewielkie - 1,49
          Nie no, nie żartuj. Takiej ceny jeszcze nigdy za Remusa nie widziałem. Gdzie to piwo sprzedają z dopłatami?

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #65
            U mnie w mieście. Butelkowe. Co robi konkurencja, do tej pory najtaniej było po... 1,59.

            Warka z datą 9.05.2013 chyba na świeżych drożdżach, bo mocno czuć nie tyle same drożdże, co zapach fermentowni w browarze. Kto był w browarze, ten wie o co chodzi. Ostatni raz takie posmaki wyczuwałem chyba w Hanzie, a tej już ładnych parę lat nie ma na rynku. Może i nie jest to to, czego bym oczekiwał, ale piwo n atym zyskało - zamiast nieco przytłaczającej słodowości jest taka nuta ostrości, pikantności. Piwo jest świeże w odbiorze, bo i takie jest - niecałe 2 tygodnie po rozlewie.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              #66
              Wy się tu licytujecie i nie wierzycie, że Remus 1,49 zł... To niech mnie ktoś przebije! 1,35 zł w DETALU i to nie jest promocja . Mamy taki sklepik, gdzie jest Remus za 1,35, Harde za 1,59 i Naturalny za 1,79

              Comment

              • slavi77
                Senior
                • 01-2009
                • 156

                #67
                Gdynia Karwiny, sklepik niedaleko poczty, Remus - 1,29zł.

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  #68
                  Wczoraj jeszcze było 1.35 zł

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #69
                    Niezły ten Remus....niby 6% alko a lekkie

                    Piana średnia... na dłużej obwódka...
                    Gaz średni...
                    Kolor jasny bursztynek...
                    Zapach słodowy dość przyjemny na chmielu...
                    Smak pilsowy, lekka goryczka na początku z odcieniem "żołędziowym"... dobrze się pije...

                    Zaproponuję fotkę bo widać całość a dawno nic ze zdjęć nie było...
                    Attached Files

                    Comment

                    • Nadodrzak
                      Member
                      • 04-2011
                      • 73

                      #70
                      Patrząc na swój poprzedni post - minął prawie rok - znów sięgnąłem po Remusa. Zdecydowana poprawa na lepsze. Bardziej wyważony w smaku, cały czas zadowalająco treściwy. Dość pomorski w duchu. Niczym niesamowitym nie zaskakuje, ale jest solidny i rzetelny. Teraz powroty przewiduję częstsze.
                      Last edited by Nadodrzak; 14-02-2013, 10:32.
                      Zôpadny Kaszëba

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #71
                        W warce do 15.X poziom DMSu przekroczył moją akceptację. Wypiję, bo co mam zrobić. Jedna z najgorszych partii na jakie trafiłem.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #72
                          Data 8.5.13 czyli troszkę po terminie...

                          Mimo to test wypadł bardzo fajne. Piwko było rześkie, nie przegazowane, nie za słodkie, nuta wytrawności mi całkiem podeszła...
                          Na końcu lekkie posmaki alkoholowe ale już w ostatnich łykach...

                          - przy okazji powrót do testu...

                          Wersja konserwowa...
                          Attached Files

                          Comment

                          • cudakthe
                            Junior
                            • 09-2011
                            • 2

                            #73
                            1 raz piłem to piwko rok temu w Łebie, pierwsza myśl - Tatra, nie ze względu na kolor etykiety ale smak - wyraźna głęboka gorycz pozostająca na języku przez kilka sekund po połknięciu. Po roku czasu sięgam po to piwko dzisiaj, coś jakby słodsze w smaku, bardziej słodowe, z goryczką która towarzyszyła rok temu. Nie jest to piwo które można pić w dużych ilościach, ale warte spróbowania i zdecydowanie lepsze od Tatry, której cena jest porównywalna. W lodówce chłodzi się zdecydowanie bardziej lubiany Amber naturalny w szklanej butelce

                            Comment

                            • wit
                              Senior
                              • 12-2012
                              • 144

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Niewyróżniający się, słomkowy, klarowny. [3]
                              Piana: Gąbczasta, dość grube bąble. Po 2 minutach w kuflu powstaje zimowy krajobraz alpejski [2.5]
                              Zapach: Słodkawo-morelowy, niestety również metaliczna nuta. [3.5]
                              Smak: Nie mogłem w to uwierzyć (czyżbym zasugerował się kaszubskością piwa???), ale w smaku były akcenty tabaki. Poza tym po prostu słodycz stronga, [2]
                              Wysycenie: Nota neutralna, nie wpływa na odbiór. [3.5]
                              Opakowanie: Ładne, tylko ta wielka czcionka napisu "6%" [4]
                              Uwagi: Raczej się nie skuszę ponownie.

                              Moja ocena: [2.8]

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #75
                                Warka w butelce z datą 18.06 bardzo smaczna. Tak dobrej dawno nie było, a wiem co mówię, bo ze względów finansowych (1.49) jest to moje piwo podstawowe. Oprócz smaku dochodzą miłe doznania wzrokowe - piana choć słaba, to jednak długo się utrzymuje i ładnie oblepia szkło. Jest trochę chmielu, jest słodowość (ale nie słodycz), dosyć dobre zbalansowanie. Niczego więcej za tę cenę nie oczekuję.
                                Kolejny dowód, że w przypadku Ambera lepiej zainwestować w piwa budżetowe.
                                Last edited by Pendragon; 26-01-2014, 23:13.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎