Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Starodawne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AndrewZG
    Senior
    • 08-2009
    • 261

    #16
    Starodawne

    Witam.
    Wczoraj miałem okazję pierwszy raz w życiu napić się piwa z tego browaru. Szukałem go już wcześniej w sklepach we Wrocławiu, ale bez skutku, a tu przyjemna niespodzianka bo pojawiło się w moim sklepiku w Zielonej Górze przy Sikorskiego.
    Jestem bardzo zadowolony z zakupu - piwo jest niepowtarzalne jeśli chodzi o zapach - bardzo intensywny słodowy, taki jak w browarze podczas gotowania w kadziach. Nawet moja żona, która nie gustuje w piwie zwróciła uwagę na aromat. Smak nie gorszy, bardzo mi odpowiada, intensywny, goryczki średnio, piana gęsta i utrzymująca się dłużej.
    Jednym słowem polecam, chociaż cena - 3,40 PLN nie jest zbyt niska.

    Comment

    • andszcz
      Senior
      • 07-2008
      • 310

      #17
      Piana bez wątpienia wyróżnia to piwo spośród innych - gęsta, trwała i długo się utrzymuje. Smak - łagodny i słodkawy, nie czuć 6%. Jak dla mnie to połączenie w jedno: Lubuskiego, niskoalkoholowego Żywca i bezalkoholowego BG (sprzed kilkunastu lat). Generalnie jest ok, choć nie powala na kolana (zwłaszcza za 3,50 zł)
      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnosłomkowy, klarowny [4]
        Piana: Mogłaby się dłużej utrzymwać, ale na początku gęsta i obfita [3.5]
        Zapach: Delikatny, nuta chmielowo-słodowa [4]
        Smak: Niezłe, niezłe. Boryczka przypominała mi trochę BRACKIE, tylko słodu więcej w smaku [4]
        Wysycenie: Poprawne [3.5]
        Opakowanie: Ciekawy pomysł, tylko kolorystyka nieco za blada. [4.5]
        Uwagi: Baaaardzo miła odmiana po ostatnich łaskich wynalazkach. Z pewnością jeśli je zobaczę - kupię.

        Moja ocena: [3.95]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Haladdin
          Junior
          • 02-2010
          • 9

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Wg mnie taki jaki powinien być. Jestem dopiero nowicjuszem w tej dziedzinie. Piękny bursztyn [5]
          Piana: Dla mnie nie ma znaczenia, ale szybko niknie, zostawia marny kożuszek do końca, choć przy umiejętnym laniu można całkiem ją zredukować. Z poprzednich ocen wynika coś zupełnie innego, ale moje tak ma [2]
          Zapach: Zapach jak zapach. Nie odrzuca. Szczególnego nic nie czuję. Bo nie wiem co i miałbym czuć. Piwo piję dla smaku. [4.5]
          Smak: Jedno z lepszych jasnych piw, jakie dane mi było pić (a dopiero zaczynam przygodę). Goryczka zaznaczona, choć nie nachalna. Dobrze wyważona ze słodem. Nie zostawia tego charakterystycznego popłuczynowego posmaku wyrobów piwopodobnych [4.5]
          Wysycenie: Słabe. Coca Cola ma znacznie większe:P Zaraz po nalaniu wygazowuje się praktycznie całkowicie. [2]
          Opakowanie: W ogóle się dla mnie nie liczy, ale powiedzmy, że jest całkiem ok [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #20
            A jakiż to zameczek widnieje na etykiecie?

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn. [5]
              Piana: Praktycznie drobno ziarnista. Po kilku minutach opada do kożuszka, który długo się utrzymuje. [4]
              Zapach: Intensywność średnia w kierunku słabej. Delikatny słodowy z nutą chlebową. W tle niewielkie przebłyski chmielowe. Miły dla nosa, jednak zdecydowanie za mało intensywny. [4.5]
              Smak: Od razu wyczuwalna mieszanka delikatnej goryczki i kwaskowatości. Po chwili wyłaniają się nuty słodowe. Posmak końcowy słodowo-goryczkowy z minimalną cierpkością. Tak jak w przypadku zapachu, smak mógłby być bardziej wyrazisty, bo czuję lekki niedosyt No i w smaku zapodziały się gdzieś te chlebowe nutki obecne w zapachu. [4]
              Wysycenie: Hmmm... idealne? [5]
              Opakowanie: Młodszy brat Dawnego... [3]
              Uwagi: Butelka 0,5l za 2,95zł we wrocławskiej Drink Hali. W kategorii cena/jakość daję 5/5 pkt. Zdecydowanie polecam, warte swojej ceny. Jeśli już mogę się do czegoś przyczepić, to do mało intensywnego zapachu oraz średniej wyrazistości smaku.

              Moja ocena: [4.225]
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2769

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                A jakiż to zameczek widnieje na etykiecie?
                Zamek Nowy w Trokach

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zamek Nowy w Trokach
                  Rzeczywiście podobny, ale jaki jest związek zamku na Litwie z piwem Starodawne?

                  Comment

                  • mfraczek
                    Member
                    • 05-2004
                    • 98

                    #24
                    ciekawe, że większość z was wspomina o trwałej pianie. u mnie, choć bardzo się starałem, zrobił się tylko chudy kożuszek, który zaraz zniknął.

                    poza tym bardzo przyjemne, w smaku przypomina mi piwa z Czarnkowa. miła goryczka.

                    widzę,że jestem mocnym frajerem, bo za to piwo zapłaciłem 4,70 PLN. i to jest prawdziwy podział na Polskę A i B, gdy jedni płacą 2,70, a inni ponad 4 zyle
                    fratschke

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #25
                      Nie marudź, u mnie to nie ma tego piwa nawet po dychu.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemne złoto [4.5]
                        Piana: Śnieżnobiała,drobnopęcheżykowa, wysoka opada powoli. [4]
                        Zapach: Przyjemny, słodowy, z takim cytrynowym akcentem. [4]
                        Smak: Lekka słodowa słodycz, niewielka goryczka trochę kwaskowate.
                        Lekko wchodzi. [3.5]
                        Wysycenie: Średniowysokie [4]
                        Opakowanie: Firmowy kapsel, krawatka ledwo się trzyma na resztkach kleju, a na etykiecie sporo fałdek od kleju. [2.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.75]
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • Pier_88
                          Junior
                          • 05-2009
                          • 15

                          #27
                          Konstancin „Starodawne”
                          Alk. 6% Ekstrakt 14,1
                          KOLOR: Złociste z lekkim zabarwieniem bursztynowym [4]
                          PIANA: Gruba zbita i do samego końca lekko opadała po ściankach
                          ZAPACH : Słodowy i chmielowy… bardzo ładna kompozycja
                          SMAK: Bardzo dobre piwo z pierwszym łykiem bardzo wyczuwalna goryczka z każdym następnym smak znakomicie harmonizuje się z kwaskowatym posmakiem
                          WYSYCENIE : odpowiednie
                          OPAKOWANIE: nic specjalnego tak jak granat wspominał etykieta cała pomarszczona od kleju… ale co tam mojej opinie piwo jest warte spróbowania
                          Moja ocena 3.6

                          FOTKA
                          Attached Files

                          Comment

                          • kogoot
                            Member
                            • 05-2009
                            • 47

                            #28
                            co do opisu to nie bede sie rozpisywal-to co powyzej dostatecznie to opisuje.
                            Mi po prostu smakowalo i robi mi sie po nim przyjemnie to znaczy ze ma wlasnie troszke wiecej alkoholu.
                            Napewno wroce do tego piwa.

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #29
                              Ostatnio bardzo smakowało mi to piwo. Parę razy go piłem i było bez zarzutu. Smaczny i udany lager ze świetną pianą zostawiającą fikuśne obwódki na szkle.

                              Comment

                              • tfur
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 1303

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ostatnio bardzo smakowało mi to piwo. Parę razy go piłem...
                                skitof, wybacz, ale raczej piłeś je, a nie go. to dosyć częsty błąd. zwracam ci uwagę jako forumowej grubej rybie.
                                pier, na twojej fotce starodawne wygląda jak zaprawione sokiem. kłopot z balansem bieli?
                                veni, emi, bibi

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎