Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Premium Lager Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo ładny, ciemnozłoty, mętnawy [4]
    Piana: spora przy nalaniu, szybko znika ale zostaje niewielka warstwa [3.5]
    Zapach: Piękny jabłkowo - słodowy zapach. [4.5]
    Smak: Piwo ma pełny smak, nie jest wodniste, słodowe z dominującym jabłkiem ale nie tandetnym a la Reds. [4.5]
    Wysycenie: w sam raz [4]
    Opakowanie: Etykieta jak na nasz kraj całkiem wysublimowana. Nazwy piw z Piotrkowa dla mnie są nietrafione - Weizen, Ale, Premium - co to jest? Ale to tak na marginesie bo 4 pkty za są grafikę nie za nazwę [4]
    Uwagi: Po genialnej pszenicy i ciekawym Ale kolejne dobre piwo z Sulimara. tak trzymać. martwi tylko cena i co najważniejsze dostępność tych piw w kraju.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno bursztynowy, mętne. [4.5]
      Piana: W śladowych ilościach i w dodatku znika szybciej niż się pojawia. Nie zdążyłem odstawić butelki a już znikła. [2]
      Zapach: Przyjemny, słodowy [3.5]
      Smak: Treściwe, słodowe z pszenicznym akcentem, z goryczką ujawniającą się pod koniec ale pozostającą na długo. Smaczne [4]
      Wysycenie: Wysokie i cały czas na tym samym poziomie. [4]
      Opakowanie: Wszystko wspaniale ze sobą współgra, butelka krawatka, firmowy kapsel i dobrze zaprojektowana etykieta. Ocenę obniża głupia ala koncernowa nazwa. [4]
      Uwagi: Kupione w Bełchatowie za 3,49 za tą cenę nie zagości u mnie na stałe ale będę czasem do niego wracał.

      Moja ocena: [3.65]
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #33
        wobec zamieszczonych powyżej opracowań trudno błysnąć nowym szczegółem w opisie, więc będę się streszczał. ośmielony ale-alem, sięgnąłem po premium i znów miłe zaskoczenie mnie spotkało. kolejne piwo z pogranicza, niby jasne, ale jakby ktoś czegoś dolał, zmętnił, zamącił, zabełtał - i dzięki temu napój zyskał, co ważne. smak jest oryginalny i na pewno jeszcze zaatakuję to piwko. żeby tylko tak się nie przejmowali pozycjonowaniem cenowym...
        veni, emi, bibi

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładna jasno złota barwa, lekko mętnawe. [4.5]
          Piana: Na początki całkiem spora, ale szybko opada. [4]
          Zapach: Bardzo przyjemny słodowo-owocowy. [4.5]
          Smak: W pierwszej chwili dominacja słodu a potem do głosu dochodzi goryczka, która przeważa przez cały okres picia, ale nie jest ona za mocna. [4]
          Wysycenie: Całkiem przyjemne, mi odpowiada. [4.5]
          Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, dość gustowna ale nie rewelacyjna, plus za wszystkie informacje. [4]
          Uwagi: Ogólnie nie jest to złe piwo, ale można znaleźć na rynku naszym lepsze lagery, ale do powtórzenia.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • Snus
            Senior
            • 03-2008
            • 128

            #35
            Przyjemny zapach. Bardzo dobry alkoholowy napitek zbożowy, ale do piwa brakuje mi tu jakiegoś pełniejszego smaku.
            Premium to nazwa na wyrost, a 3,99 w Intermarche to o zeta za dużo.

            Etykieta mi się podoba.
            Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnosłomkowy, lekko mętny [4]
              Piana: Coś się próbowało pienić, ale nie wyszło - słaba, cienka, nietrwała. [1.5]
              Zapach: Wodnisty z lekką nutą słodową. [3]
              Smak: Słodkawy, zwietrzały, goryczka pojawia się na początku, po czym ustępuje pola nijakości. [2]
              Wysycenie: Na początku bąbelkuje intensywnie, w wyniku czego szybko się wybąbelkowuje. [3]
              Opakowanie: Najmocniejsza strona piwa. Dla mnie - plus za kapselek [4.5]
              Uwagi: Kupione w dąbrowskim INTERMARCHE. Nie będę ukrywał - rozczarowanie, piwo nijakie, nie przekonało mnie ani w ząb.

              Moja ocena: [2.575]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
                yyyy... Kolejny, po weizenowym ejlu i porterze-cukierku, wynalazek - Lager górnej fermentacji?
                Z opisu na etykietce wynika, ze nie... Cytuje:
                PREMIUM LAGER to wyjatkowe piwo warzone tradycyjna metoda dolnej fermentacji, dojrzewajace w niskiej temperaturze, o jasno-bursztynowej barwie, z lekka nuta goryczki i dominujacym aromatem slodu. Produkowany wylacznie z surowcow naturalnych na bazie slody jeczmiennego, z dodatkiem slodu pszenicznego. Niefiltrowany. Bez konserwantow. Powstalo w miedzianej warzelni wg tradycyjnej sztuki warzenia zgodnie z prawem czystosci skladu.

                Pic mi sie chcialo, wypilem cale duszkiem Nie jest zle, ale w tej cenie jest kilka lepszych...
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętne, pełne złoto, przepięknie opalizujące w słońcu. [5]
                  Piana: Po nalaniu dość obfita, niestety szybko się redukuje, co gorsze, do kompletnego zera. [2.5]
                  Zapach: W pełni słodowy, przypominający lagery z dawnych lat. Wyczuwalna tez kwiatowość. [4]
                  Smak: Nie jest tak zdecydowanie słodowe, jak wskazywałby na to zapach ale rzeczywiście słodowość określa smak tego piwa. [4]
                  Wysycenie: Przydałoby się trochę większe. [4.5]
                  Opakowanie: Podoba mi się zbliżona stylistyka etykiet piw z Piotrkowa. Duży plus za wyczerpujące info na kontrze. [4.5]
                  Uwagi: Nie gustuję w słodowych lagerach, więc profil tego piwa plus jego cena nie skłonią mnie do ponownego sięgnięcia po nie. Ale ogółem to dobre i dość smaczne piwo.

                  Moja ocena: [3.95]
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Koszka
                    Junior
                    • 09-2009
                    • 9

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pięknie nasycony, jasny bursztyn. [5]
                    Piana: Na początku bardzo obfita, jednak szybko opada. [2.5]
                    Zapach: Słodowy, delikatny. [4]
                    Smak: Pełny, słodowy, ale zostawia lekko goryczkowy posmak. Swoimi orzeźwiającymi właściwościami przypomina mi piwa pszeniczne. [4.5]
                    Wysycenie: Pod koniec trochę wygazowane. [4.5]
                    Opakowanie: Kolorystyka etykiety jest nieco przygaszona, sprawia zharmonizowane wrażenie. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.125]

                    Comment

                    • piwowar2
                      Senior
                      • 11-2001
                      • 588

                      #40
                      Mile zaskoczenie - ciekawa kompozycja slodu i ciekawy smak. Delikatna miodowa slodycz, ktora wyraznie pochodzi od slodu pszenicznego. Jestem ciekaw, jaka jest relacja pszenicy do jeczmienia.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #41
                        piana: bardzo drobna, gęsta, jednolita, nie udało się nalać na raz,
                        kolor: złotawy,
                        zapach: bardzo słodowy,
                        smak: mała goryczka, leciutko kwaskowe, treściwe, słodowe w smaku,
                        wysycenie: w normie.

                        Nie lubię takich słodowych zapachów i smaków, choć pamiętam je z piw niemieckich. Ciekawe piwo, napewno wyróżniające się spośród innych wyrobów małych browarów. Gdyby była wększa goryczka....
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy. [4.5]
                          Piana: Początkowo wysoka, ale niestety - mało trwała [3.5]
                          Zapach: Głównie słodowo-owocowy. [3.5]
                          Smak: Goryczka była na początku. W miarę zwiększania się temperatury pojawiały się słodowe, słodkawe elementy, sprawiajace, że piwo było ciężkawe. [3.5]
                          Wysycenie: Wystarczające. [3.5]
                          Opakowanie: Mi się podobało. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.625]

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Co można o kolorze napisać? Jest złote i klarowne, pomimo przechwałek, że to piwo niefiltrowane. Znaczy, jest dobrze. [4.5]
                            Piana: Standard - jest, potem dość szybko znika, niestety do zera. I nawet nie ma ochoty oblepiać szkła. [3.5]
                            Zapach: Słód. A gdzie chmiel? Na szczęście, nie czuć żadnych niepożądanych dodatków typu mokra ściera. [3.5]
                            Smak: Znowu słód. I znowu nie ma chmielu. Błe. Ale podobnie jak z zapachem, niczego niepożądanego nie ma, więc "bardzo dobrze, siadaj, trzy plus". [3.5]
                            Wysycenie: Za małe, stanowczo. Nie dość że nie ma co podtrzymywać piany, to pod koniec kufla pije się jak herbatę. [3]
                            Opakowanie: Podwyższam ocenę za butelkę NRW, obniżam za bełkot i ponownie podwyższam za zamieszczenie wszystkich potrzebnych informacji. Kolorystyka stonowanej zieleni pasuje mi do tej butelki. [4]
                            Uwagi: Zawiodłem się.

                            Moja ocena: [3.55]
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Feti
                              Senior
                              • 10-2010
                              • 801

                              #44
                              Rewelacja. Specyficzny, oryginalny smak. Pije je z rozkoszą. Przepraszam wszelkich smakoszy i znawców. Może Sulimar na tle jakiś zajebistych browarów zagranicznych jest słaby, ale jest na tle gównianych Tyskich i Okocimów jest cudowny. Mam w 4 literach, ze ma posmak piwa górnej fermentacji. Jest inny od szajsu oferowanego przez koncerniaki. Rewelacja.

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #45
                                Wczorajsza kontrola - piwo słodkie jak diabli (albo jak Raciborskie). Słód, słód, słód, zalepia usta do tego stopnia, że trzeba je popijać wodą.
                                Nie jest zepsute, nie wali ścierą, nie czuć żadnych absmaków typu warzywa czy masło - tylko słodycz. Błe.

                                4.49 wyrzucone w błoto, więcej się nie dam nabrać.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎