Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekan
    Senior
    • 05-2011
    • 388

    Warka 03.08.18. Już kiedyś oceniałem tą warkę, wtedy było całkiem dobrze z minimalnym podejrzeniem o zakażenie. Albo wtedy się myliłem albo zadziałały inne czynniki. Przez przypadek dostałem tą samą i mam uśmiech od ucha do ucha. Chyba najlepsza warka z Okocimia jaką piłem. Wszystko jest tak jak być powinno a zapach i smak gorzkiej czekolady razem z kawą jest w tak idealnych proporcjach, że lepiej się nie da. Jeżeli bardzo chciałbym się przyczepić, to brakuje mi jakieś 0,5 cm piany, to tyle, reszta jest bez zarzutu.
    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2291

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
      Warka 17.02.19.
      Na palcach jednej ręki mogę policzyć warki mniej udane. Ta niestety do niej należy. Ma swoje zalety ale ma też dużą wadę- jest stanowczo za słodka. Nawet dla mnie, który lubię słodsze portery, jest ciężka do wypicia.
      Potwierdzam. Nie warte zakupu, strasznie zalepia. Ale dużo nie wydałem, bo w Delikatesach Centrum pomylili się o rok i przecenili tą warkę na 2.99 zł.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        Warka 07.04.2019

        Piana średnio obfita, i średnio trwała, przyzwoicie zdobi szkło.
        Zapach lekki, wiśniowo-owocowy, czekolada.
        Smak: Wiśnia(trochę jak ta z czekoladek), palony, mało słodki, wyraźna goryczka, całkiem pełny, leciutko pestkowy posmak.

        Prosta, ale smaczna warka, jak spotkam to pewnie dokupię butelkę czy dwie.
        Last edited by rafalek21; 23-03-2018, 22:35.

        Comment

        • Rogerson
          Senior
          • 08-2012
          • 421

          Warka do 09.05.2019 jest katastrofalna. Pustka totalna, smakuje jak słabiutki ciemniak. Nie polecam.
          Last edited by Rogerson; 24-03-2018, 13:00.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            Też dorwałem warkę 09.05.2019
            Pite przy ognisku - więc nie specjalnie się wwąchiwałem.
            Palone, słodkawe, suszone owoce, trochę kawy, średnia goryczka, chyba też odrobina alkoholu.
            Ogólnie ujdzie (3/5), nie zachwycił, ale spokojnie można wypić - "katastrofa" to według mnie lekka przesada.
            Last edited by rafalek21; 01-05-2018, 23:37.

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              BARWA: Bardzo ciemnego brązu, pod światło rubinowa... bez zawiesiny. [5]
              PIANA: Wysoka, jasnobrązowa, drobnoziarnista. Po trzech minutach opadła, pozostawiając po sobie koronkę... utrzymała się do końca picia. [3.75]
              ZAPACH: Podczas otwierania wyczuwalne wiśnie w czekoladzie, po ogrzaniu dochodzi czekolada, kawa, trochę karmelu z nutami palonymi. [3.75]
              SMAK: Czekolady, kawy, wiśni w czekoladzie, nut palonych i karmelu. Lekko słodkawe z zaznaczoną goryczką, alkohol niewyczuwalny... aczkolwiek rozgrzewający przełyk. [4.25]
              WYSYCENIE: Odpowiednie, utrzymało się do końca. [5]
              OPAKOWANIE: Zwrotne ze starszymi etykietami z podobizną piwowara BROWARU OKOCIMSKIEGO, kapsel był porterowy. Kiepsko ze składem... [3.5]

              UWAGI: Warka do 30.07.2017, wypite 20.03'18. Nie miałem cierpliwości przechowywać dalej i wypiłem... Klasyka dobrego, okocimskiego porteru.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Warka do 15.06.2019

                Piana obfita, trwała, średnio-drobne pęcherzyki.
                W zapachu niewiele się dzieje - delikatna wiśnia, odrobinę palony(może kawa zbożowa).
                Smakowo słodki, ciut miodu, trochę palony/kawa zbożowa, niewysoka alko-goryczka.

                Słabe, słodko-nijakie - da się wypić, ale wolę zrobić miejsce na coś lepszego. Przypomina te słodkie-przypalone Komesy.

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  Warka do 03.01.2020

                  Warka do 03.01.2020 jak dla mnie rewelacja. W aromacie szlachetna gorzka czekolada, w smaku podobnie, ale dochodzi jeszcze kawa. Goryczka wyraźna, alkohol lekko szczypie, ale leżak na pewno pomoże. Dawno nie piłem tego piwa świeżego w tak dobrej formie. Nic tylko brać i leżakować.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6075

                    Warka do 14.11.2019

                    Piana - średnia i opada do cienkiej warstewki.
                    Lacing - trochę było, częściowe krążkowanie.
                    Barwa - ciemny rubin.
                    Gaz - średni.
                    Aromat - lekka paloność, susze owocowe, likier.
                    Smak - słodka likierowość, owoce suszone, lekka palona i słodka goryczka

                    Dla mnie było całkiem spoko
                    Attached Files

                    Comment

                    • concerto
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 859

                      Warka z promocji Kauflanda z datą 29.05.20 całkiem udana. Już teraz smaczna i dość ułożona. Aromat czysty i przyjemny, co nie jest w okocimskim regułą. Nie za słodkie.
                      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, rubinowy, klarowny [5]
                        Piana: Średnia, po czasie opada ale pozostaje kożuszek który jest w sam raz [4]
                        Zapach: Palony karmel, śliwki, kawa, czekolada, wyczuwalny alkohol [4]
                        Smak: Karmel, słodycz, goryczka, alkohol wyczuwalny, średnio treściwe, czekolada z kawą [4]
                        Wysycenie: Średnie poprawne [4.5]
                        Opakowanie: Pozytywnie, dokładny opis i ładna historyjka [4]
                        Uwagi: UWAGI:

                        Warka:
                        28.08.21 15:59
                        LPL 03L/339

                        Poprawny Porter Bałtycki, z czasem leżakowania słodycz może się ułożyć i wtedy będzie bardzo dobrze.
                        Polecam.
                        Pozdrawiam

                        Moja ocena: [4.075]
                        Attached Files
                        Last edited by slyboots; 12-04-2020, 18:58.

                        Comment

                        • Horse1963
                          Senior
                          • 06-2009
                          • 547

                          Brązowy medal na European Beer Star 2020.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            A, to już w zeszłym roku zastąpili cukier do podbijania ekstraktu syropem z pszenicy i słodu jęczmiennego. Tak mnie naszło sprawdzić czy dalej jest cukier.

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Cukru nie ma, warka 18.08.2023, cena 5zł, na plus duża pijalność, na minus pijalność wchodząca w rejestry wodnistości. W zapachu głównie Łącka i niemało cynamonu. Ale jeszcze porter. W smaku bardzo palone, nieprzypalone jednakże, do tego znowu cynamon jako element łagodzący, bo dym już ociera się o rudą na myszach z pewnej wyspy. I w sumie taka kombinacja pasuje, czyli śliwkowo-cynamonowo-dymnie. Jeszcze porter. Alkoholu nie czuć-może go też jest mniej i niestety gęstości też, ale nie Schwarzbier. I maleńki plus, pozbyli się tych bredni o jakichś 12 stopniach.
                              Last edited by Petitpierre; 29-09-2022, 17:28.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                Dla mnie jest on pomiędzy Książęcym (który niepijalny jest) a Żywieckim (który ma płynną jakość). Misiowaty, by nie powiedzieć słodkawy. Cena jest faktycznie stała, ale nieadekwatna do zawartości butelki. Nie jest to mistrzostwo jak piszą na ecie. Uładzony do bólu... bez jaj można powiedzieć

                                PS.
                                Warka 18.08.2023 znów jest mniej słodkawa, ale zdarzają się warki z nutą kwasową i ta w tę stronę zmierza.
                                Last edited by e-prezes; 29-10-2022, 12:43.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎