Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Pierwsza Pomoc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, klarowne, dla mnie nieco za ciemne jak na ekstrakt [4]
    Piana: gęsta, brudząca szkło, dość szybko redukuje się do firanki [4]
    Zapach: bardzo ładny chmielowo-ziołowy, ze słodowymi akcentami [5]
    Smak: średnio pełny słodowy, z dość dużą rozbudowaną goryczką pozostającą długo w finiszu [4.5]
    Wysycenie: sporawe, lekko szczypie, nieco za duże [4]
    Opakowanie: jak zwykle - nie kupuję tej konwencji, plus jedynie za pełne info [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.525]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • szalina
      Member
      • 01-2010
      • 42

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny, słomkowy, lekko mętne [4]
      Piana: krótka, rzadka, szybko opada [3]
      Zapach: przyjemny słodowo-chmielowy, lekko drożdżowe [4.5]
      Smak: przyjemny słód i bardzo wyraźna goryczka (większa niż przeciętnego pilsa, nawet czeskiego!) [5]
      Wysycenie: słabe, idealne, lekko szczypie w jezyk [5]
      Opakowanie: ciekawy pomysł na całą serię, rysunki trochę kiczowate, ale biorąc pod uwagę humorystyczną stylistykę nazw z projektu Pinta, ujdą , plus za wyczerpującą info na etykiecie [4.5]
      Uwagi: zakupione w Rodzinka Bis

      Moja ocena: [4.55]

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasno żółty, lekko mętny, czasami bursztynowy (cholera piję przy sztucznym świetle i nie bardzo mogę sobie poradzić), ten jasny jest beznadziejny, za to bursztyn zachęcający. [4.5]
        Piana: po dość intensywnym nalewaniu utworzyła się centymetrowa piana, pocżatkowo grubopęcherzykowa, po około minucie pozostaje zaledwie jej ślad [2]
        Zapach: pierwsze wrażenie dość zaskakujące, gdyż uderzył mi w nozdrza zapach kwiatów, niestety szybko zginął pozostawiając metaliczy zapach starej studni [2.5]
        Smak: wodnisty, okraszony solidną goryczką, przesadzoną jak na piwo, które ma być codziennością; niby na początku delikatne i lekkie, ale owa lekkość jest zabita przez goryczkę. Jak dla mnie kompletnie nie spójne smakowo; za ciężkie [3]
        Wysycenie: dla mnie to najlepszy element piwa, skoro ma orzeźwiać, to właśnie to czyni [5]
        Opakowanie: "klasyczne" już w PINTA'owym stylu [4.5]
        Uwagi: niby nie załowali słodu i chmielu (bo akurat PINT-ie wierzyć można), ale słodu kompletnie mi brakuje, za chmielu jest nadmiar; piwo dla wielbicieli goryczki w piwie; dla mnie brak w nim harmoni i kompletnie nie nadaje się do posiłków: nie podkreśli smaków, goryczka zabija wszystko co miałoby ochotę się pojawić.
        Cena i smak odstrasza od codziennego używania, choć gdy upał doskwiera może spełnić zadanie ugaszenia pragnienia.
        Piwo zdecydowanie przeciętne.

        Moja ocena: [2.975]
        Poszukuję

        Comment

        • wi999
          Junior
          • 09-2011
          • 12

          #34
          nowa warka z 18.03.2015 zdegustowana, niestety porażka, jedno wielkie gotowanie warzyw

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #35
            Na pewno z BnJ a nie Zarzecza?
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • wi999
              Junior
              • 09-2011
              • 12

              #36
              Fakt, pomyłka

              Comment

              • pavlo11111
                Member
                • 11-2014
                • 78

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno-słomkowy; klarowny [4]
                Piana: Długo utrzymuje sie na piwie, łatwo ją pobudzić; drobnopęcherzykowa [4.5]
                Zapach: Przyjemny słodowy, wyczuwalny jest też chmiel [4]
                Smak: Dominująca słodowość, poza tym silna goryczka, która dobrze komponuje się z całością [4]
                Wysycenie: Bardzo dobre [5]
                Opakowanie: Klasyczne pintowe opakowanie, wszystko ładnie opisane [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  #38
                  W końcu znalazła się chwila, by w natłoku AP i IP spróbować coś bardzo podstawowego, jak Pierwsza Pomoc.
                  Łudziłem się, że zastąpi tanie, a zacne piwo codzienne, czyt. Warmińskie Rewolucje z Kormorana. Jako, że użyłem słowa "łudziłem", nie ma sensu się rozpisywać. Ot, Tyskie z nieco podniesioną goryczką. Do tego warzywka. Jak za niemalże piątaka - nie ma racji bytu.
                  Warka do 16.06.15.
                  Last edited by Wujas; 11-02-2015, 19:02.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno-bursztynowe nieco zamglone [3.5]
                    Piana: Biała z drobnych i średnich pęcherzyków opadła do minimalnej warstwy zostawiając ślad na szkle. [4.5]
                    Zapach: Słodowy - słodkawy i chmielowy (mniej) [4]
                    Smak: Słody słodkawe kontrują spora goryczkę w nucie owocowej i trochę żelazistej, odkładającej sie na króciutko na języku. [4]
                    Wysycenie: Wysokie, pasujące do stylu i piwa. [4.5]
                    Opakowanie: Komponuje z tytułem. [4.5]
                    Uwagi: Piwo jak na pils-a bardzo treściwe i przyjemne w smaku.

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [5]
                      Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, obfita, całkiem trwała, ładnie firankuje [4.5]
                      Zapach: Słodowy, chmielowy, delikatna kukurydza [3.5]
                      Smak: Słodowy, średnia goryczka, lekki [4]
                      Wysycenie: Średnio-wysokie, odpowiednie [4.5]
                      Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. [5]
                      Uwagi: Prosty lager/pils, całkiem smaczny, ale nic po za tym. Są tańsze piwa w tym gatunku, niekoniecznie gorsze.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • Pess09
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 284

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasne złoto, trochę brakuje do idealnej klarowności. [4]
                        Piana: Obfita, średnie pęcherzyki dość szybko opada i zostawia minimalne ślady na szkle. [3]
                        Zapach: Czuć słody, mokre ziarno, chmiel w lekko trawiastym wydaniu, całkiem fajna intenywność, ale mokre ziarno trochę mi tu przeszkadza. [3]
                        Smak: Dość wodniste ale mimo to nie jest puste, w smaku prawie to samo co w zapachu, goryczka jak na lagera całkiem mocna, lekko zalegająca. [4.5]
                        Wysycenie: Trochę za mocne. [4]
                        Opakowanie: Jak większość z Pinty, wszystko w porządku, kapsel firmowy. [4.5]
                        Uwagi: Pomyślałem że głupio nie spróbować "klasyka" z Pinty podczas gdy próbowałem prawie każde z ich piw. Spróbowałem i tak jak myślałem, jest całkiem fajnie, jednak wolałbym dołożyć 2-3 złote i kupić coś w ciekawszym stylu.

                        Moja ocena: [3.775]

                        Comment

                        • seca
                          Junior
                          • 04-2010
                          • 25

                          #42
                          Ostatnio próbowałem pierwszą pomoc i bardzo zdziwił mnie ewidentny smak popielniczki. Nikt nie opisywał wędzonki i w składzie piwa też żadnego słodu wędzonego nie widziałem. Czy trafiła się mnie jakaś felerna seria, czy faktycznie to piwo czuć wędzonką?

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎