Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #61
    Jedno z niewielu polskich piw niefiltrowanych. Tak się składa, że piwa takie piwa nie muszą być goryczkowe i zazwyczaj nie są w porównaniu do produktów filtrowanych z tego samego browaru. Tu jest akurat odwrotnie. Nie popadajcie ze skrajności w skrajność.

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      A piłeś w tym wieku coś polskiego przemysłowego poza Pintą z większą??
      "Kormoran" jasny.
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #63
        Hm, goryczka owszem, taka trochę trawiasta, ale wyrazista. Nie rozumiem natomiast opinii, iż mamy do czynienia z piwem treściwym, wydaje mi się pod tą goryczką dosyć wodniste, puste.

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #64
          Warka 07.01.11 smakuje już jak Wyborne z Ciechana, czyli zginęła goryczka. Szkoda.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #65
            Chyba mamy rozwiązanie zagadki.

            Pierwsze lagerowe piłem z datą 11.01.11 i odczucia były takie jak napisałem.
            Dziś piłem z datą 25.12.11 i tu goryczka była zacna, bardzo fajna.

            Więc cała kłótnia rozpoczęta aby się tylko kłócić. Tak poprostu.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • marekj
              Senior
              • 03-2010
              • 508

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka 07.01.11 smakuje już jak Wyborne z Ciechana, czyli zginęła goryczka. Szkoda.
              czy aby napewno w piwie ????

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Odrobinę tylko ciemniejszy od słomkowego, lekko mgliste - ale takie właśnie miało być. [4]
                Piana: Badziewna, z trudem udało się uzyskać niespełna centymetrową kołderkę, która momentalnie zredukowała się do zera. Nie tego się spodziewałem. [2]
                Zapach: Przyjemny, lekko drożdżowy, ale jednocześnie nic ponadto wyrazistego w nim nie ma. O chmielu już nie marzę, ale żeby chociaż trochę chlebowości. A tu nic. [3.5]
                Smak: Puste i wodniste, z kłującą i mało przyjemną goryczką, zupełnie niezbalansowane. Ponownie, nie tego się spodziewałem. To nie smakuje jak piwo z Ciechanowa! [2.5]
                Wysycenie: Najlepsza rzecz w tym piwie. Bąbelki długo pracują i przyjemnie łaskoczą na języku. [4.5]
                Opakowanie: "Łomża Wyborowe Niepasteryzowane", pomyślałem w pierwszej chwili. Opatrzona kolorystyka, ale przynajmniej jest skład i wszystkie parametry. [4]
                Uwagi: Za 2.90 wolę pasteryzowane ("utrwalone", tak?) Mazowieckie. Za jakiś czas dam mu ponownie szansę, ale trochę z tym poczekam. Ogólnie - zawiodłem się potężnie, dużo bardziej niż na Pilznerze z Fortuny.

                Moja ocena: [3.05]
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • marekj
                  Senior
                  • 03-2010
                  • 508

                  #68
                  no to się chłop moim żartem zdenerwował .

                  Comment

                  • volodos
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 717

                    #69
                    Żarty żartami, ale piwo powinno trzymać poziom. A tego nie można powiedzieć o Lagerowym, niestety. O Wybornym i Mocnym nie wspominając. Gdzie się podział ten smak?

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #70
                      Oooo, pierwsza wtopa, kwaśne nuty, pierwszy raz końcówka Lagerowego poszła do zlewu
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #71
                        Na razie piłem tylko raz, ale smakowało mi. Goryczka jest, ale wchodzi dopiero w drugim rzucie, dosłownie wpełza na podniebienie i przez jakiś czas delikatnie trzyma. Później już nie jest zbyt odczuwalna, ale piwo na tym nie traci, bo ma bardzo przyjemne nuty kwiatowe, które uwydatniają się podczas wydychania powietrza nosem. W ogóle nie czuć woltażu - powiedziałbym że to dziesiątka poniżej 5%.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, lekko opalizuje. Nie oczekiwałem niczego innego. [5]
                          Piana: Wysoka, drobnoziarnista. Opada do szczelnej warstwy, ładnie osadza się na ściankach. [4]
                          Zapach: Świeży, słodowo-chmielowy. Tak po prostu powinno pachnieć jasne piwo dolnej fermentacji. Odejmuję jednak punkt, bo zapach jest za słaby. [4]
                          Smak: Zaskakująco silna nuta chmielowa, którą zaraz zastępuje spora goryczka. Nie sądziłem, że Ciechan wróci do tak solidnego chmielenia, a tu niespodzianka. Poza tym piwo ma sympatyczną słodową bazę, nie przeszkadzającą chmielowi, a także leciutki chlebowy posmak. [5]
                          Wysycenie: Idealne. [5]
                          Opakowanie: Pomysł niezły, bo nawiązujący do tradycji piwowarskich, ale kolorystyka jest zbyt mdła, sam układ elementów też nie do końca udany.
                          Zmianę historycznej nazwy rozumiem, Lagrowe za bardzo kojarzyłoby się z sowieckimi łagrami. [3.5]
                          Uwagi: Zdecydowane zaskoczenie. Dla mnie jedno z lepszych piw roku!

                          Moja ocena: [4.475]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            #73
                            Data 25.12

                            Świetna długotrwała piana... bardzo dobry smak...
                            - tylko jak takie zmienne będzie to znowu przyjdzie śledzić daty warek na forum... i jeszcze je pamiętać...

                            Albo na los szczęścia i jak wpadka to zaraz podawać w temacie daty egzemplarzy do "zwiedzenia kanalizacji" i w końcu trafi się znowu na dobre...

                            Comment

                            • PiwnicaZamkowa
                              codziennie od 16:00
                              • 05-2011
                              • 805

                              #74
                              Ciechan Lagerowe został "Piwem Miesiąca Listopada" w Piwnicy Zamkowej.Jedynym kryterium przy wyborze piwa miesiąca ,z pośród 120 piw jakie oferujemy,jest ilość sprzedanych piw. Jak na nowe piwo to fantastyczny wynik. Gratulujemy Browarowi kolejnej udanej premiery.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6136

                                #75
                                Byle tylko nie było to dobre, bardzo dobre piwo na start a potem już tniemy koszty... i jest jak zwykle...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎