Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dymy Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Azi_92
    Member
    • 03-2014
    • 38

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnorubinowy, naprawdę ładny [5]
    Piana: Kicha. Wymuszona chwilę postała, by po chwili zmienić się w archipelag. Lacingu nie stwierdzono [2]
    Zapach: Szynka jak się patrzy, do tego karmel. Mógłby być intensywniejszy W sumie to moje pierwsze wędzone piwo, nie wiem do końca jak powinno pachnieć takie 'wzorcowe'. [4]
    Smak: Wędzonka, karmel, czekolada. Niska goryczka, delikatna kwaskowość. Smaczne piwo, choć ciut za słodkie [4.5]
    Wysycenie: Niskie, świetnie wpływa na pijalność [5]
    Opakowanie: Pinta :-) [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciekawy melanż brązu, miedzi i - pod światło - rubinu. [5]
      Piana: Po nalaniu obfita, bardzo szybko znika. Nie zostawia na szkle żadnych śladów. [3]
      Zapach: Wędzonka z karmelowym podbiciem. Nie jest zbyt intensywny, ale za to dość przyjemny. [4]
      Smak: Wędzonka ze słodkawą kontrą słodową. Może nieco zbyt słodkawą. Lekko kwaskowe na finiszu. [4.5]
      Wysycenie: Moim zdaniem ciut za wysokie, ale nie wpływa na konsumpcję. [4]
      Opakowanie: Po prostu styl Pinty, czyli: skład, kącik kulinarny i starannie dobrane do stylu tonacje barwne. [4.5]
      Uwagi: Interesujące i smaczne piwo. Jeżeli komuś posmakuje dymny charakter piwa na wędzonych słodach, to można je traktować jako preludium do zapoznania się z Schenkerlą.

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #48
        Wędzonka na szczęście nie wciskająca w fotel poziomem intensywności dymu.

        Bardzo rzadko piję piwa w tym stylu, wędzonkę to ja wolę mieć na talerzu niż w piwie

        Ale swoich amatorów ma i o to chodziło.

        Nie oceniam tak jak i stoutów, bo to by było bardzo nieobiektywne i krzywdzące dla tych piw.

        warka 1.02.2015
        Last edited by Mario_Lopez; 08-09-2014, 11:54.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #49
          Degustowane wspólnie ze znajomym, który pierwszy raz pił piwo z wędzonką i był zachwycony, że piwko może tak pachnieć i smakować. Dla mnie trochę wodniste, mało nagazowane i słaby aromat wędzonki, w smaku już lepiej. Szału nie ma, ale dla kogoś kto nigdy nie miał styczności z tym gatunkiem będzie ciekawym doświadczeniem.

          Comment

          • DonCarlo
            Member
            • 02-2014
            • 55

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bardzo ciemne, prawie nieprzejrzyste, pod światło rubinowe [5]
            Piana: ładna, dość trwała i drobna, zdobiąca szkło [4]
            Zapach: solidna wędzonka w typie szynkowym, w tle karmelowa słodowość [4]
            Smak: ponownie dominująca szynkowość, lekka, kontrująca słodowość ziołowa goryczka, w odczuciu stosunkowo gęste i treściwe, przyjemnie się to pije [4.5]
            Wysycenie: ciut za wysokie, kłujące [3.5]
            Opakowanie: standard pintowy, kompletne informacje, nie ma się czego czepić [4.5]
            Uwagi: Dla tych co niejedno rewolucyjne piwo już wypili - przeciętne choć solidne, natomiast z pewnością warto polecić znajomym na grilla jako 2w1

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • p5ychol
              Junior
              • 12-2014
              • 18

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Barwa rubinowa, przechodząca w miedziany. Przejrzyste. [4.5]
              Piana: Mało obfita i bardzo szybko opadająca. Chwila moment i nie pozostaje po niej zupełnie nic. [2]
              Zapach: Otwierając butelkę piwa dymionego spodziewam się intensywnego aromatu wędzonki, a tutaj jest on słabo wyczuwalny... Za słabo, zważywszy na to, że dymione piwa to moje ulubione i liczyłem na dużo większe doznania, jeśli chodzi o aromat. W szkle to już prawie w ogóle nie wyczuwam wędzonki, pachnie ładnie, ale raczej jakimiś słodkimi nutami, owocowymi. Nie tego się spodziewałem. [3]
              Smak: Smak wędzonki zdecydowanie za słabo wyczuwalny, liczyłem na dużo więcej. Poza wędzonością wyczuwam nienarzucające się nuty karmelowe i słodko-kwaśne nuty owocowe. [3.5]
              Wysycenie: Wyczuwalne, może ciut za wysokie, ale to nie wada, bo ja uważam, że przy niewysokiej zawartości ekstraktu, nasycenie powinno być konkretne, bo w przeciwnym razie piwo będzie sprawiało wrażenie zbyt lekkiego, jakby rozwodnionego. [4]
              Opakowanie: Etykieta jak zwykle od Pinty - generalnie nudna, chociaż charakterystyczna, ale zawierająca wszystkie ważne informacje, więc tu nie można się do niczego przyczepić. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.275]

              Comment

              • TomN
                Senior
                • 03-2013
                • 106

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny brąz, rubinowe refleksy. [5]
                Piana: Początkowo bardzo bujna, opada do warstwy przyzwoitej grubości, drobna, beżowa, firankowanie. Pod koniec sporo dziur. [4]
                Zapach: Wędzonka i karmel na pierwszym planie, w tle zapach melanoidynowy, oraz miód z wiśniami... [3.5]
                Smak: Tutaj karmel króluje, wędzonka lżejsza, na języku zostaje szynkowo-popiołowy posmak ze słodko kwaśnymi nutami. Szczerze to niezbyt przyjemny, ale ja jestem uczulony na cierpkie smaki. Niewysoka goryczka, oraz owocowy kwasek. [3.5]
                Wysycenie: Nieco zbyt szybko traci nagazowanie. [4.5]
                Opakowanie: Pintowe. Komplet informacji plus dedykowany kapsel. [4]
                Uwagi: Partia do 24.09.2015

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny brąz, może brunatny. Rubinu to ja tu nie widzę Ale kolor ładny. [4.5]
                  Piana: Nie za wysoka i nie nazbyt trwała. Ale jakaś jednak była i coś po sobie pozostawiła. [2.5]
                  Zapach: Wędzonka, ciemne słody, karmel. Przyjemnie, średnio intensywnie. [4]
                  Smak: Tu gorzej niż w aromacie. Wędzonka raczej w tle. Na pierwszym planie ciemne słody. Jest słodkawo, karmelowo. Goryczka minimalna, prawie niewyczuwalna. Pije się nieźle, ale piwo jest cokolwiek nudne. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Cenię Pintę za to, że podają pełny zestaw informacji o piwie. Co do grafiki bywa rożnie, ale w tym przypadku ok. [5]
                  Uwagi: Solidne piwo, ale niczym nie zachwyca. Wędzonka raczej w aromacie niż w smaku, więc "początkujący" mogą się nie obawiać. To piwo spokojnie da się wypić A mówiąc poważnie, piwo jest całkiem niezłe, ale jak dla mnie za drogie, żeby sięgać częściej.
                  24/09/2015

                  Moja ocena: [3.775]
                  Last edited by Admirador; 15-05-2015, 21:22.

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny brąz z odcieniem miedziano-rubinowym; przejrzyste. [4.5]
                    Piana: Drobnopęcherzykowa w kolorze ekru, niska i bardzo nietrwała. [2]
                    Zapach: Delikatna szynkowo-ogniskowa wędzonka i wyraźna słodowość. Nuty drewna i suszonych owoców. [4.5]
                    Smak: Wyraźna słodowość, treściwość, jednak piwo nie jest ciężkie w odbiorze. Czuć suszone owoce, delikatną czekoladowość i nuty drewna. Brakuje niestety tego co powinno być w tym piwie na pierwszym miejscu, czyli wędzonka. Jest ona w smaku mocno wycofana. [3]
                    Wysycenie: Niskie, ok. [4]
                    Opakowanie: Standard Pinty, czyli pełen skład i firmowy kapsel. Graficznie etykieta nie powala. [3]
                    Uwagi: Trochę mnie to piwo zawiodło. Było smaczne, ale brakowało mi w smaku mocniejszej wędzonki. Piana zdecydowanie do poprawy.

                    Moja ocena: [3.55]
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #55
                      Wygląd: kolor ciemny rubin, piana kremowa, lekko beżowa, ładny lacing.
                      Zapach: W zapachu wędzonka na granicy autosugestii, jest trochę karmelu, kawy zbożowej, nawet śliwki, po takim zapachu spodziewałbym się raczej bocka, delikatna maślaność.
                      Smak: nie ma co narzekać na diacetyl, bo fajnie ugładza to piwo, bardzo smaczne jak na lagera, taki lekki koźlak, melanoidynowy, lekko karmelowy, z wyraźną zbożówką, jest śliwka i rodzynka, dużo się tu dzieje, ale najmniej w tym wszystkim tego, czego powinno być najwięcej, wędzoności. Bardzo smaczny ciemny lager, ale jego wędzoność pozostawia wiele do życzenia.
                      Attached Files
                      Last edited by nietzschee; 04-07-2017, 21:51. Powód: lit

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎