Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Modelo, Corona Extra / Coronita Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • swerd
    Member
    • 04-2003
    • 39

    #31
    ja też słyszałem wersje że do corony dają cytrynke co by muchy odganiała, ale to chyba tylko trik reklamowy
    piwko samo w sobie mi nie za bardzo podchodzi
    odstrasza mnie zreszta przezroczysta butelka. w ostateczności można to wypić, najlepiej jako uzupełnienie do amerykańskiego cieńkiego piwka, bo po europejskim w ogóle nie wchodzi
    z importowanych piw najchętniej TYSKIE

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #32
      Dzisiaj kupiłem ten specjał w sklepie Albert koło domu. Wcześniej widziałem ten napój, ale ze względu na butelkę nie kupowałem. Dzisiaj zadecydowała cena. 2,59 zł to kwota do zaakceptowania. Piwo ma jeszcze dwa dni do upływu terminu ważności.
      Przypuszczam, że gdybym nawet pił to na ulicy, to nie zwróciłoby uwagi wiadomych służb.
      Podoba mi się za to kapsel. Zawsze coś na plus.
      Attached Files

      Comment

      • micopat
        Junior
        • 04-2007
        • 18

        #33
        Zgadzam się z kolegą: spędziłem w Meksyku pół roku i prawdą jest, że Corona najlepiej smakuje w towarzystwie pikantnego żarcia, podawanego w lokalu z widokiem na Pacyfik. Do tego koniecznie musi być 35 st. C w cieniu i wilgotność powietrza 90 %. CORONA (JAK I INNE MEKSYKAŃSKIE PIWKA) JEST WTEDY NAPOJEM IDEALNYM!!!!
        Nie wyobrażam sobie gasić pragnienia (wynikającego nie tylko z gorąca, ale i z pikanterii meksykańskiej kuchni) np. koźlakiem, porterem - no może pilsnerem dałbym radę . Po prostu w tamtych realiach takie lekkie piwka jak Corona sprawdzają się w 100% - i taką chyba pełnią funkcje.
        W Polsce Corony, Sol itp. nie pijam - wole rodzime przysmaki; ale jak widzę jte piwka w sklepie, powracają wspomnienia: słońce, pacyfik Corona i ja.
        Pozdrawiam!

        Comment

        • kuczman
          Senior
          • 01-2008
          • 146

          #34
          Ale Corona zrobila furrore exportowa wlasnie dzieki chwytowi picia go z limonka. To tak podpasowalo amerykanom ze jest to #1 import w USA. Tz. nie wiem ile pija go meksykanie ktorych jest w USA badz ilu.
          A poza tym, jak lepiej zamaskowac cienki smak piwa? Albo wczesne objawy skunkowatosci- przeciez te jasne butelki sa wogole nieodpowiednie dla piwa

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #35
            Klasyczne piwo typu Standard American Lager. Trudno się do czegoś przyczepić. Ale Polska to nie Meksyk. Piwo nie jest mocne, ale ma dla mnie zbyt zmatowiały smak. Nie próbowałem z cytryną - może ona wydobyłaby ten smak jakoś bardziej.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #36
              Zakupione dla kapsla. Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Piekny
                Member
                • 03-2009
                • 72

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                Zakupione dla kapsla.
                szkoda , że nie zbieram kapsli przynajmniej miałbym jakąś pamiątkę , a tak :
                zakupione za 3,49 zł. dla wypicia , wypiłem , pożałowałem , więcej nie będę grzeszył.
                Ani to wyglądu nie ma , ani piany nie ma , ani zapachu piwa nie ma , ani smaku piwa nie ma więc co za debil twierdzi , że to piwo ?

                Comment

                • aztecs
                  Junior
                  • 08-2005
                  • 13

                  #38
                  nie wiem... nie widzialem nikogo kto by pil w meksyku corone z cytryna w srodku... oni wogole cytryny tam nie uzywaja, jak juz co to limonki... ale do rzeczy... w suchym klimacie wyzyny meksykanskiej (Region Jalisco) piwa typu Korona, Modelo, Sol czy Sol2 sprawdzaja sie znakomicie... mala przezroczysta butelka powoduje iz nawet ostatnie krople piwa sa chlodne... Wspaniale gasi pragnienie, miejscowi dosypuja szczypty soli do srodka a i z czasem polubili nasz polski sposob picia z limonka (szukalem cytryn ale drogie i mniej smaczne)...
                  Na imprezke jednak Corona ma wariant butelki 0,7l... i sa to butelki zwrotne!
                  Z duzych piw 0.7l najlepsze jest jednak Estrella (po polsku gwiazda) ktora jest lekko mocniejszym piwem o bardziej wyrazistym smaku
                  Na plaze polecam Barrell (baryleczki) w malych ciemnych butelkach o wiele poreczniejszych niz te od corony czy sola
                  Ciekawym piwem jest Negra Modello... to ich taki lekki odpowiednik naszego ciemnego portera... porter po meksykansku jest dobra opcja poniewaz ma osobliwy smak i zoladek czuje ile wypil, nie sposob go oszukac jak z miejscowymi jasnymi piwami, ktore mozna wchlaniac az do zaskakujacego konca
                  a na koniec: nie wiem jak i skad ale wszyscy moi znajomi czestowali mnie polskim Tatra-Mocne...
                  Last edited by aztecs; 09-06-2009, 22:41.

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #39
                    Corona- przez jasną butelkę picie to loteria. Corona bywa dość smaczna, trochę nachmielona, trochę kukurydziana, a bywa też paskudna.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika aztecs Wyświetlenie odpowiedzi
                      mala przezroczysta butelka powoduje iz nawet ostatnie krople piwa sa chlodne
                      Nie słyszałem nigdy ażeby stopień przeźroczystości szkła butelki miał wpływ na dłuższy lub krótszy czas trzymania chłodu przez piwo.


                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika aztecs Wyświetlenie odpowiedzi
                      nasz polski sposob picia z limonka

                      jak pisze kronikarz Długosz: "Już Bolesław Chrobry podejmując cesarza Ottona w roku tysięcznym serwował mu plaster limonki na brzegu kufla"
                      Last edited by Cooper; 04-03-2010, 23:52.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie słyszałem nigdy ażeby stopień przeźroczystości szkła butelki miał wpływ na dłuższy lub krótszy czas trzymania chłodu przez piwo.
                        Z fizycznego punktu widzenia, ciemna butelka pochłania więcej światła niż jasna, która więcej go odbija.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • aztecs
                          Junior
                          • 08-2005
                          • 13

                          #42
                          chodzilo mi o to ze mala i zanim piwo zdarzy sie nagrzac to juz znika ...
                          przezroczysta to tylko przy okazji

                          Comment

                          • aztecs
                            Junior
                            • 08-2005
                            • 13

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z fizycznego punktu widzenia, ciemna butelka pochłania więcej światła niż jasna, która więcej go odbija.
                            czyli jednak jest cos na rzeczy z tym kolorem?

                            Comment

                            • bourbonKid
                              Junior
                              • 05-2010
                              • 3

                              #44
                              Piwko smaczne,swietne na upalne dni,nie jest zbyt mocne,ładna butelka ...tylko ta cena...teraz 4.95 na BP ,wczesniej kosztowala butelka 3,90zl.Niestey podniesli cene po tym jak wymiotlem jednego dniaz pulki wszystkie butelki.Mimo podniesienia ceny dalej je kupuje bo mi smakuje.Proboje oczywiscie rozmaitych piw:niemieckich,czeskich ,ale i tak jak narazie goruje corona.

                              Comment

                              • Piecia
                                Senior
                                • 02-2002
                                • 3307

                                #45
                                Współpracownicy uraczyli mnie prezentem w postaci zagranicznej masówki dostępnej w BOMI.

                                Na pierwszy ogień - Corona

                                Piany nie stwierdzono, gazu malutko, smak oranżadowo-chmielowy z naciskiem na to pierwsze. Największy plus za zapach - ładny, zachęcający.

                                Sam nigdy nie kupię tego napoju w Polsce; jak mnie ktoś kiedyś do Meksyku zabierze, to kto wie...
                                Koniec i bomba,
                                Kto nie pije ten trąba !!!
                                __________________________
                                piję bo lubię!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎