Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

The Alchemist, Focal Banger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    The Alchemist, Focal Banger

    Puszka 0,5 l, 7% ABV, AIPA chmielone chmielami Mosaic i Citra.

    Kolor: Jasnozłoty, piwo jest zmętnione.
    Piana: Obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Średnio trwała. Pozostawia ładny lacing.
    Aromat: Chmielowy, ale raczej ziołowy niż owocowy, łodygowy, trawiasty trochę. Nie aż tak intensywny, jak się spodziewałem.
    Smak: Półwytrawne, średnio pełne, alkohol niemal niewyczuwalny (leciutkie grzanie w przełyk). Wysoka goryczka, zbyt długa, zalegająca. Piwo jest mocno chmielowe w smaku, ale również głównie na sposób ziołowy.
    Wysycenie: Niskie do średniego. Idealne.
    Opakowanie: Srebrna puszka z niewielkim nadrukiem i minimalną ilością informacji (nie ma nawet nazwy browaru). OK.
    Uwagi: Niezłe IPA, ale nie powala mnie na glebę. Rzeczywiście wyjątkowa jest ilość chmielowych smaków w piwie, ale już goryczka jest zalegająca, a aromat średnio intensywny. Obawiam się, że całość nie dorasta do legendy jaką to piwo obrosło. Piwo jest obiektywnie naprawdę niezłe, ale spodziewałem się czegoś niesamowitego i jestem nieco rozczarowany.

    4/5
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #2
    Faktycznie nie powala, trzyma wysoki poziom wielu piw z USA (tj. z Rogue Ales), ale legenda oczywiście przesadzona - jak to z legendami bywa
    Na uwagę zasługuje potężna goryczka, ładnie ułożony alkohol (choć i tak grzeje) i dobra pijalność

    Niekoniecznie do powtórki - nie jedno polskie piwo jest lepsze od tego - pewnie kwestia transportu robi swoje i aromat nie jest taki, jak po zapuszkowaniu.

    Cena: 29,50zł/puszka 500ml w Piwnicy

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎