Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Photos Photiades, Leon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Muttah
    Gość
    • 09-2006
    • 85

    Photos Photiades, Leon

    Miałem okazję ostatnio skosztować piwo z Cypru (kupione na Krecie w Grecji przez mojego brata). niestety konserwa. chwalą się tradycją od 1937 roku! zawartość alkoholu 4,5%, o ekstrakcie ani słowa. kolor jasny, przypomina Tyskie. piana gęsta, małe pęcherzyki, nawet troszkę się utrzymała. niestety zapach i smak pozostawiają wiele do życzenia woda plus chmiel, tyle można rzec. dokończyłem z wątpliwą przyjemnością - pod koniec lekko kiblowo zalatywało. ogólnie rzecz biorąc, lepiej by było, gdyby Cypr oparł się bardziej na produkcji wina niż piwa
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Puszka 0,44l z napisem o 33% gratisie, więc oryginalnie powinno być 0,33l. Alkohol bez zmian.

    Piana: obfita, ale szybko się krzaczy.
    Kolor: jasnozłocisty, ale nie słomkowy.
    Wysycenie: średnie.
    Zapach: lekki. Na pewno piwny, ale komponentów nie jestem w stanie odróżnić.
    Smak: nie za ciekawy. Leciutka goryczka, trochę silniejsza kwaskowość w sytlu witaminy C oraz wodnistość. Może śmiało stawać w szranki z naszymi marketówkami.
    Opakowanie też trąci marketem. 3 kolory: biały, pomarańczowy, brązowy i aluminiowa szarość puszki. Oszczędne.

    Do wypicia tylko jako ciekawostka.
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Smakuje nadal podobnie, chociaż butelkowe. Kwaskowe, nieco wodniste ze słabą goryczką.
      Attached Files

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Kolor: Słomkowy, klarowny.
        Piana: Przy nalewaniu zadziwiająco wysoka. Pęka dużymi bąblami i bardzo szybko znika.
        Zapach: Bardzo niewyraźny, słodowo-wodnisty, nijaki.
        Smak: Typowy lekki południowoeuropejski lager. Wodnisty i bez wyrazu. Podejrzewam, że na cypryjskie upały byłby ok. Na listopadowy wieczór w Polsce się nie nadaje.

        Piwna ciekawostka. Zaliczone.
        Przywiezione z Cypru przez rodziców - dzięki
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Dorzucam jeszcze aktualne zdjęcie puszki. Nie zmieniła się bardzo, ale jednak.
          Attached Files
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Nowy dizajn puszki. Teraz jest srebrna, jak Boeing B-29.
            Na niej czarne i złote napisy, główną ozdobą jest czarny, stojący na tylnych łapach, lew, którego nakrywa baaaardzo za duża korona. całość, jak dla mnie, mocno dyskusyjna estetycznie...
            Piwo idealnie klarowne, jasnozłote. Biała, drobna, wysoka, ale bardzo nietrwała piana. Zapach i smak to masówka marketowo-eurolagerowa. Dość dużo gazu. Podejrzewam, że na cypryjskiej plaży wchodzi świetnie, w mazowieckim fotelu trzeba się lekko zmuszać...
            Przyjaciele z Cypru przytaskali.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎