Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lao, Beerlao Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Lao, Beerlao Lager

    Lao Brewery Company Ltd.
    Km 12 Thadeua Road, Vientiane, Lao P.D.R.
    Beerlao Lager
    but. 640 ml
    alk. 5% obj.
    cena od 7000 do 8000 kipów (ok. 1,96 - 2,24 zł)


    W butelce pienie się obficie, w szkle pić okazji nie miałem. Zapach wyraźnie słodowy. Wydawało mi się też, że wyczuwam w zapachu ryż, ale może za bardzo się przejmowałem degustacją i późniejszym opisem na forum Smak pełny, wyrazisty, harmonijny. Solidna słodowość dobrze przełamana lekką goryczką. Dobre.
    Attached Files
    Last edited by yendras; 15-01-2006, 16:06.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Chyba na eksport wysyłają gorszy sort bo moje wrażenia są zupełnie inne.
    Wprawdzie brak określenia lager tylko samo BeerLao ale parametry wskazują,że to to samo piwo.
    Kwaskowe z wyrażnie cytrynowym smakiem.Pozostawia silny gorzkawo-kwaśnawy posmak skórki cytrynowej.
    Butelka 0,33 kupiona w Polsce po bandyckiej cenie ok 14 zł/ i tak taniej niż wycieczka do Laosu/

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 5%, but. 0,33 l
      dostępne w Polsce (Piotr i Paweł, taniej niż u Klossa, "tylko" 9,99 zł)

      Ryżowy specjał z Dalekiego Wschodu jest tym samym piwem, o którym wyżej pisze Kloss (alkohol się zgadza, brak "Lager" na etykiecie, całość importowana przez francuskiego importera Tang Freres). Piwo jęczmienne z dużym (sądząc po smaku, nawet bardzo dużym) udziałem ryżu.
      Kolor - żółtozłoty w tonacji ciepłej;
      piana - od początku słabiutka, po chwili już tylko ledwo widoczna koronkowa otoczka;
      nasycenie - pomimo niewielu leniwie pracujących bąbelków piwo robi wrażenie bardzo orzeźwiającego;
      zapach - słaby, słodowy (jakiś niestandardowy, pewnie tak pachnie słód ryżowy);
      smak - kompozycja słodowa z niewielką goryczką jawi nam się tutaj bardzo świeżo; lekko słodkawe piwo za sprawą składnika ryżowego staje się bardzo aromatyczno-owocowe; w posmaku lekkie, orzeźwiające, lekko gorzkawe.

      Nie gustuję w egzotyce, niemniej rześkość i owocowość tego piwa mile mnie zaskoczyła.
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        kolor slomkowy, klarowne
        piana zwarta, drobna, utrzymuję się dłuższy czas
        zapach leciutki, chmielowy
        smak - leciutkie, pełne w smaku piwo, bardzo dobra mocna goryczka, smakuje mi
        gaz bez zarzutu
        opakowanie - butelka 0,33, kapsel jak post wyżej, etykieta Yendrasa ale z pojemnością 330ml.

        Ogólnie doskonaly jasny pils na ciepłe klimaty

        Zakupione w Joli na Koszykowej za 11,50 zł
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #5
          Piwo Kupione w Niemczech.Zawartosc Alk.5%
          Jasne Bursztynowe Piana Obfita ale nie trwala.Slodkawo Kwaskowate piwo z pozniej wyczuwalna Goryczka.Aroma troche dziwna ale typowa dla Azjatyckich piw z dodatkem Ryzu
          Attached Files
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            Dla zwolennikow Kapsli moge tylko dodac ze ma nowy Kapsel
            Attached Files
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              #7
              Kupione w Bomi za ok. 10 złotych, opakowanie jak na fotce u Andiego.
              Spodziewałem się wodnistego lagera, a piwo w sumie jest dość smaczne. Lekko słodowe na poczatku, później staje się kwaskowate, towarzyszy temu jakiś miodowo - owocowy posmak. Piana skromna - do końca na piwie jest cieniutki kożuszek. Gaz wyraźny, ale nie przeszkadzający. Piwo może niekoniecznie na tą porę roku, ale stało już jakiś czasz w pokoju i trzeba je było wypić. Za 10 zł pewnie znajdzie się mnóstwo lepszych piw, ale żadne raczej nie będzie z Laosu
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Piwo pite w Tajlandii. Butelka 0,33l. Moc 5%, ekstrakt? Kolor złoty jasny. Piwo klarowne. Piana średnia, niezbyt trwała. Zapach wyraźny, z dominującym słodem. Chmiel też wyraźny. Ładny, ale nie mający w sobie nic ponad poprawność. Smak lekki, słodowo chmielowy. Goryczka niska. Posmak raczej krótki. Wysycenie dobre. Dość mocne i dobrze się trzyma. Opakowanie (jak u Andiego) raczej skromne i nie przyciągające specjalnie. Przeciętne. Brak zawartości ekstraktu. Beerlao jest typowym piwem z tamtego rejonu. Lekkie, leciutko goryczkowe, z kwaskową nutką. W tym przypadku całość robi jednak ciut lepsze wrażenie od większości konkurencji. Piłem tylko raz, ale wydaje mi się, że to było jedno z lepszych piw tam pitych. Oceniam na -4 (1 – 6).
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  stoliczek z kwiatkami przedstawia:

                  Zdobyte w Hanoi po wkręceniu się na imprezę laotańczyków, którą wypatrzyłem na jednej z ulic, gdzie zauważyłem stojące na stole puszki Lao.
                  Parametry bez zmian, alkohol 5%, ekstr 11.6%
                  Lekkie, treściwe, pełne, dominująca goryczka, dość dobre nachmielenie. Piło się przyjemnie i zbyt szybko. jednio z lepszych piw masowych pitych na urlopie
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    W przypadku mojej buteleczki po czerwonym napisem Lager widnieje napis Reis-Bier

                    Aromat - ostrawy, specyficzny, trochę słodowy
                    Barwa - słomka
                    Piana - stosunkowo wysoka, szybko się dziurawi, krótka
                    Wysycenie - wysokie, przyjemnie mocno musuje, ale trochę gryzie
                    Smak - bardzo wyraźna goryczka, potem specyficzny nieco syntetyczny posmak, lekko słodki, choć goryczka dominuje, pozostaje w ustach.
                    Treściwość - pełne w smaku

                    Specyficzne piwo /to chyba ten ryż/. Wyraziste w smaku. Mi niezbyt podeszło, ale dobrze pijalne. Kupione w Pivonce w Hradcu Kralove, gdzie ostatnio mają całkiem sporo azjatyckich piw.

                    Comment

                    • Swaroga
                      Senior
                      • 10-2011
                      • 115

                      #11
                      Bardzo delikatne aromaty nasion, chleba i skórki od cytryny. W ustach mało gazowane. Wodniste. Słodkie o delikatnej cierpkości. Bez goryczy. Straszne.


                      Click image for larger version

Name:	beerlao.jpg
Views:	1
Size:	30,7 KB
ID:	2049247
                      Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
                      https://www.facebook.com/hipester
                      Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
                      www.ratebeer.com/user/137460/

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #12
                        Wersja eksportowa do Tajlandii.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎