Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lion (Biyagama), Lion Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Lion (Biyagama), Lion Lager

    alk. 4,8% but. 0,33 l
    Egzotyczny lager z Cejlonu. Piwko, któego nie podejrzewałem o to, że potrafi zaskoczyć, a jednak...
    Zacznijmy od ładnego jasno-bursztynowego koloru. Piana kiepska i szybko znika. Podobnie nagazowanie - od czasu do czasu oderwie się jakiś pęcherzyk, ale ogólnie bardzo słabo. Zaskoczeniem był smak, bowiem piwko okazało się całkiem treściwe, takie "z charakterem". Niezbyt dużo chmielu, za to bardzo wyraźnie wyczuwalny owocowy (rzekłbym nawet cytrusowy) posmak. Niekoniecznie trafiło w mój smak, ale na tle innych (zwłaszcza egzotycznych) lagerów na pewno się wyróżnia.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Lion Brewery Ceylon, Biyagama (Andi opisywał piwo z browaru Lion Brewery Ceylon, Nuwara Eliya więc wątek powinien być podzielony na dwa browary i na dwa piwa)


    kolor - zlocisty,klarowne (5)
    piana - drobna, biała,szybko opada, nie osadza się na szkle (2)
    zapach - mocno slodowy (4)
    smak - jest w tym piwe coś dziwnego ale dobrzego,opróczwyraźnej goryczki długo pozostającej w ustach wyczuwam posmak jakby kardamonu,może woda ma taki specjalny odczyn/zapach nie wiem ale to jest todość oryginalne (4)
    gaz -ciut za duży (4)
    opakowanie - jak w poście powyżej, bardzo ładne

    zakupione w Bomi (Klif) W-wa ul.Towarowa, cena ok 11 zł
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Aktualna wersja puszkowa. alkohol nadal 4,8 %
        Piana wysoka, chwilowa, po krótkim czasie opada. Barwa klarowna, złocista.
        W smaku typowy lager, bez was jak i zalet. Wysycenia jak dla mnie za słabe.
        Attached Files

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Nowa edycja puszkowa. Cena piwa to 160 rupii lankijskich czyli w przeliczeniu to ok. 4 zł. Nie jest tanio jak na Sri Lankę.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎