Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sabeco, 333 Export/Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Sabeco, 333 Export/Premium

    Butelka 355 ml
    Zawartosc Alk.4,4%
    Smak dziwny slodkawo-gorzkawy.
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Kiedyś było dostępne w Polsce pod nazwą "Saigon Beer",z identyczną etykietą.Obecnie nazwa piwa to chyba raczej "333 export".

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      kloss napisał(a)
      Kiedyś było dostępne w Polsce pod nazwą "Saigon Beer",z identyczną etykietą.Obecnie nazwa piwa to chyba raczej "333 export".
      opis Andiego jest bardzo interesujący
      to piwo było kiedys dostępne w kraju szczegółnie w wietnamskich restauracjach, piłem je kiedyś w takiej jednej (nazwy nie powiem bo nie nie zapamietałem) znajdującej sie zaraz przy dawnym Antałku na Ochocie, było to jakieś 6 lat temu ale z tego co pamietam piwo to dla mnie było fenomalne, w składzie oczywiście ryż nadający piwu oryginalny posmak, co do nazwy to było "33 Export" (dodali jak widzę jedna trójkę), a i etykieta była podobna, a nie identyczna, jako zbierający wtedy swiat zwracam na to bacznie uwagę, była na przodzie nazwa polskiego importera tego piwa, dlatego też mimo faktu że nie było tanie kupiłem ich sporo do domku i pozabierałem troszke pustych
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Pisząc "identyczna" wyraziłem się rzeczywiście nieprecyzyjnie bo chodziło mi o wzór graficzny jako taki.Przy okazji sprostuję omyłkę bo piwo nazywało się "Saigon export".
        Być może jedną trójkę w nazwie dodano ze względu na zastrzeżoną nazwę.Piwo "33 export" było produkowane w wielu byłych koloniach Francji a i obecnie jest robione przez jeden z francuskich browarów.

        Comment

        • oobot
          Junior
          • 10-2003
          • 5

          #5
          To prawda miałem osobiście nieprzyjemność spożywania francuskiego "33 export" i jeśli wietnamski wynalazek, jak pisał becik, jest taki bardzo boogie to już nawet wiem dlaczego dodali mu jeszcze jedną trójkę... ja bym dodał jeszcze jedną w takim razie... ale piątkę
          tylko kapsle od wypitych piw

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            becik napisał(a)
            opis Andiego jest bardzo interesujący
            to piwo było kiedys dostępne w kraju szczegółnie w wietnamskich restauracjach, piłem je kiedyś w takiej jednej (nazwy nie powiem bo nie nie zapamietałem) znajdującej sie zaraz przy dawnym Antałku na Ochocie, było to jakieś 6 lat temu ale z tego co pamietam piwo to dla mnie było fenomalne, w składzie oczywiście ryż nadający piwu oryginalny posmak, co do nazwy to było "33 Export" (dodali jak widzę jedna trójkę), a i etykieta była podobna, a nie identyczna, jako zbierający wtedy swiat zwracam na to bacznie uwagę, była na przodzie nazwa polskiego importera tego piwa, dlatego też mimo faktu że nie było tanie kupiłem ich sporo do domku i pozabierałem troszke pustych
            widze ze möwimy o dwöch röznych piwach.
            W tym co ja pilem nie ma ani grama Ryzu a jego exporterem jest ASIA EXPRESS Food.
            jezeli chodzi do Bardzo Interesujacego opisu moge tylko dodac ze Piana byla Slabiutka a kolor jasniutki jakby dolano do niego wody.
            Mi to piwo nie smakowalo wiec nie moge sie duzo rozpisywac.
            Jezeli chodzi o Piwa 33 to jak möj poprzednik zauwazyl bylo czy jest produkowane w wielu Koloniach francuskich.
            Ja pilem to piwo z Kamerunu
            Attached Files
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              prezentowane na zdjęciu piwo to jest Wietnam o czym świadczy sreberko z napisem Bia Saigon (bia - po wietnamsku piwo), jesli piszesz o piwie z Kamerunu (33 Export- prezentowany kapsel) to opis i wrażenia powinny byc umieszczone w odpowiednim dziale czyli w Afryce, wybacz ale nie mozna jako jedno piwo oceniać piwa warzonego w Kamerunie, Wietnamie, Laosie, Francji, Tunezji i innych państwach bo jedyną rzeczą łączące te piwa jest tylko nazwa. Marka-matka "33Export" jest marką francuską
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Andi
                Senior
                • 07-2001
                • 1915

                #8
                Opis i wrazenia baly jak najbardziej z Wietnamskiego piwa ale to wlasnie ty pröbujesz mieszac i wietnam kojazy sie tobie z ryzem.
                Prezentowany kapsel pochodzi z kamerunu tak tylko zeby wyjasnic ze nie wszystko co jest Export 33 albo z dodana 3 jest röwniez z wietnamu
                Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                http://www.andreas-kronkorken.de

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Andi napisał(a)
                  Opis i wrazenia baly jak najbardziej z Wietnamskiego piwa ale to wlasnie ty pröbujesz mieszac i wietnam kojazy sie tobie z ryzem.
                  ale co ja próbuje mieszać? nic nie mieszam, moze nie wiesz ale w duzej ilości piw azji południowo wschodniej jednym ze składników jest własnie ryż i to nie tylko w piwach wietnamskich ale chińskich, japońskich i innych. A w wietnamskiej wersji "33 export bia Saigon" jakie piłem była nalepka importera wraz z podanym składem gdzie m.in był ryż. Nie jestem aż tak ograniczony żeby Wietnam kojarzył mi się tylko z ryżem
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Andi
                    Senior
                    • 07-2001
                    • 1915

                    #10
                    Nie ma sie co obrazac i najwyzszy czas zakonczyc ta niepotrzebna dyskusje w tym miejscu.
                    Mozna zallozyc nowa dyskusje na temat piw z Azji i chociaz wiem dobrze ze tam sie uzywa kukurydzy albo ryzu do produkcji to jednak nie we wszystkich Piwach.
                    A zeby nie irytowac innych to ART powinien usunac ten kapsel z Kamerunu
                    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                    http://www.andreas-kronkorken.de

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      #11
                      becik napisał(a)
                      A w wietnamskiej wersji "33 export bia Saigon" jakie piłem była nalepka importera wraz z podanym składem gdzie m.in był ryż.
                      Dziwię ci sie,że sugerujesz sie tym co pisze importer.A tym bardziej na nalepce.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        kiszot napisał(a)
                        Dziwię ci sie,że sugerujesz sie tym co pisze importer.A tym bardziej na nalepce.
                        sugerujesz, ze importer kłamał? rozumiem, ze kazdą nalepkę importera informującą o składzie piwa z zasady uważasz jako kłamstwo i celowe (ciekawe w jakim celu) swiadome wprowadzanie w błąd konsumenta?
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • pjenknik
                          • 08-2001
                          • 3388

                          #13
                          A jak mam traktować napis importera na butelce "Brugse" - PIWO BRYTYJSKIE? A na Cineyu ciemnym PIWO JASNE?
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Oni nie kłamią.Oni po prostu mało co wiedzą.Dlatego ja na te nalepki nawet nie spoglądam.Bo nie raz już wersja z nalepki nie pokrywała sie z wersją z kontry.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Kupiłem sobie na festiwalu piwa w Berlinie.
                              Po wypiciu wydało mi się oranżadowo-kwaskowe.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎