Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Westmalle, Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Westmalle, Extra

    Chyba to jakaś nowa moda wśród Belgów, bo wcześniej nie zarejestrowałem. Otóż piwa "Extra" o niskim woltażu.
    Ostatnio trafiłem na St. Bernardus:

    https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...nardus-extra-4

    i tu też lekko - 4,8% alk.

    Tutaj opowiastka, że mnisi z Westmalle na pocz. XX w. na zewnątrz sprzedawali swoje duble i triple, a sami raczyli się właśnie takim piwem...



    Aromat - owoce z cierpką śliwką, w tle ciastkowo-biszkoptowa nuta, lekki chmiel, ciut korzenności
    Piana - zdecydowanie wysoka, trwały kożuszek
    Barwa - zmętniona słomka z cytryną
    Wysycenie - wyższe, bardzo żywe musowanie
    Smak - kwaskowo-cierpka owocowość (nieco cytrusowa), nuty korzenne, chmiel wyraźny i goryczka też. Łagodna kontra w postaci miękkich słodowych tonów. Finisz goryczkowy, długi goryczkowo-korzenny, żywy.


    O ile wspomniany St. Bernardus przypominał mi trochę saisona, to to piwo ma bardziej triplowy rodowów, tylko że dużo bardziej wytrawny.

    Wyraźne, rześkie, z charakterem, świetna pijalność. Jak ich pozostałe piwa nie są liderami moich rankingów, to to stanowi dla mnie mocne zaskoczenie. Bardzo dobre. Z przyjemnością powrócę.
    Last edited by darekd; 21-07-2022, 23:15.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Tutaj opowiastka, że mnisi z Westmalle na pocz. XX w. na zewnątrz sprzedawali swoje duble i triple, a sami raczyli się właśnie takim piwem...
    To ja słyszałem inną... dla oficjeli były te mocniejsze, ale lekkie były dla pielgrzymów. Świetnie gasiły paragnienie i dawały energię do dalszej wędrówki. Całkiem możliwe, że też sami się takimi raczyli, bo triplami to szybko, by zeszli...

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Mogło tak być Click image for larger version

Name:	P1110151 (Copy).JPG
Views:	37
Size:	14,5 KB
ID:	2326036

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎