Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Steenberge, Bornem Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Van Steenberge, Bornem Dubbel

    Butelka 0,33 litra, bączek, alkohol 8 %, eks.brak,
    Kolor - brązowo-mleczny, mętny
    Piana - ogromna, wysoka i trwała, jak w pszeniczniakach
    Zapach - owocowy, truskawkowo-malinowy, bardzo sympatyczny
    Gaz - okey
    Smak - wyraźny, owocowo-truskawkowy, słodkie, % nie wyczuwalne, goryczka wyczuwalna, spora nuta winna
    Pełne i treściwe. Pyszne piwo. Tylko do degustacji.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1044 ( 679 opisane na forum ) 579 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w zeszłym roku w Brukseli w specjalistycznym sklepie 400 bières artisanales. Kosztowało ok. 2,80 €.

      Moja wersja ma 7% alkoholu.

      Kolor: Idealnie klarowna, bardzo głęboka czerwień. Piwo długo odstało, więc drożdże dobrze zbiły się na dnie.
      Piana: Bardzo wysoka i gęsta, beżowa, na wierzchu tworzą się ciekawe konstrukcje. Opada powoli i pozostawia potężne ślady na szkle.
      Zapach: Wysoko nad szkłem czuć już bogaty owocowy bukiet. Po bliższym wwąchaniu się można wyróżnić silne truskawki, trochę brzoskwiń i odrobinę malin, a także lekkie diacetylowe masełko.
      Smak: Treściwy przeokrutnie. Czuć potężną słodowość, mnóstwo fajnych dublowych smaczków (karmel, orzechy, czekolada, biszkopt), lekką cierpkość, słabą goryczkę, a także owoce i lekki diacetyl znane z zapachu.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta bardzo sympatyczna w swojej prostocie, za to kapsel wyjątkowo szpetny.
      Uwagi: Bardzo udany dubbel. Świetnie wygląda, pachnie i smakuje.

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        Nowa, bardzo udana etykieta. Kapsel no name.
        Attached Files

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6124

            #6
            Data - 13/03/2020
            Zawartość alko 7,2%

            Piana - średnia i powoli opada do warstewki.
            Lacing - sporo, fajny wygląd.
            Barwa - rubin.
            Gaz - średni.
            Aromat - susze owocowe.
            Smak - słodkawe, troszkę trawiaste, ciemne susze owocowe, wyraźnej goryczki nie ma.

            Dobrze się wypiło

            Grafika i opakowanie bez zmian. Kapsel golas w kolorze błyszczącym granatowym.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Opakowanie bez zmian. Alk. też.

              Aromat - ciut cierpkich owoców (wiśnia), łagodny susz owocowy, ciu rozpuszczalnika. Wyraźna słodsza słodowa strona - karmel, może nawet wanilia. Wszystko jednak jest ulotne, krótkie
              Piana - wysoka, drobniejsze, zwarte pęcherzyki, trwała, trochę zostaje na szkle
              Barwa - jak na zdjęciu wyże
              Wysycenie - wyższe, mocno podszczypuje
              Smak - susz owocowy, palony karmel, ciut owocowej cierpkości, trochę alkohol. Finisz w kierunku owoców, rozgrzewający. W ustach zostaje trochę podpalanej goryczki
              Treściwość - zdecydowanie wysoko

              Dobre piwo z większęgo browaru we wschodniej Flandrii:

              Bornem is a "living" abbey beer that, after its first fermentation in barrel, evolves nicely during its second fermentation in bottle or barrel

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Mało gazu, mało piany, wiśniowo-mirabelkowo, słodko i ziemiście zarazem. Nuta popiołowa i odrobinę wyłażący alkohol. Nuta dolna stonowana. W smaku owocowo-kwaskowato, bardzo ładnie zaznaczona i rozwojowa nuta palonego jęczmienia. Może nie jest to jakiś wspaniały dubbel, ale dość dobry.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6124

                  #9
                  W związku z ostatnim rzutem przypomniałem sobie ten smak...
                  Ogólnie dość słodkie, w miarę przyjemna owocowość z odrobiną jabłka. Lekko alkoholowe i trochę goryczki.

                  Raz na czas całkiem OK

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Dubbel, a wygląda jak porter, w zapachu głównie krzaki po deszczu, kakao z mlekiem, bardzo ziemiste i w sumie mało atrakcyjne, w nucie dolnej spodziewana, niespodziewana śliwka, bardzo lekkie, i popiół i chleb, taki z pieca, troszkę, a nawet bardzo, jak Steinbier od Leikeim'a, zaskakujące, niby nihil novi, a jednak bardzo ciekawe.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Dużo więcej kakao od ostatniego razu, odrobina cynamonu, papryki wędzonej i rumianku. Bogatsze. W nucie dolnej bardzo kawowe, kawa przedłużana mlekiem, trochę syropu o smaku piernika. W smaku słodkawo-pikantne, gęste, palone, ale nie przypalone, smaczne i przynajmniej kontemplacyjne. Naprawdę dobre.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎