Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zubr, Zubr Extra Force

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Zubr, Zubr Extra Force

    Piwo warzone bodajże od 2015 roku przy okazji Dni NATO i święta sił powietrznych Czeskiej Republiki. To drugie, po Maxximie, pod względem mocy piwo z browaru z Přerova. Drugie ma, uwaga, aż... 5,5% alkoholu Taka moc wymusiła przy okazji dodatkowy cukier w składzie.

    Barwa jasno-bursztynowa. Przejrzysta.
    Bardzo wydatna piana po nalaniu, koloru brudnej bieli. Bąbelki nieduże. Mocno okleja szklankę. Pozostaje długo na powierzchni całkiem pokaźną pierzyną.
    W aromacie typowe czeskie klimaty. Sporo słodowych, lekko chlebowych klimatów. Tuż tuż zaraz jest ziołowy chmiel. Na upartego jakieś karmelowe, słodkawe nastroje również daje się wyczuć.
    Smak przyjemny, ze sporym udziałem ziołowych, trawiastych chmieli. Goryczka całkiem przyzwoita, wygasa powoli w ustach. Słodowe klimaty stanowią dobrą bazę ale nie wybijają się natrętnie na pierwszy plan, co jest częste w czeskich pilsnerach. Daleko, daleko w posmakach cień karmelowej słodkości.
    Nasycenie gazem normatywne dla stylu, piwo przyjaźnie tańczy w ustach.
    Butelka w klasycznej i eleganckiej szacie graficznej browaru. Kapsel firmowy.

    Bardzo zacne Extra Force. To ja NATO daję zatem 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎