Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muflon (Praha-Kunartice), Tramvaj 22

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Muflon (Praha-Kunartice), Tramvaj 22

    Czego jak czego ale RIS-a to się najmniej spodziewałem w czeskim browarze Ekstrakt 22°Blg, alk. 8,5%. Parametry takie bardziej porterowe ale zapewniono mnie, że to górniak.
    Barwa czarna jak smoła, nie do przejrzenia nawet pod żarówką.
    Piana jasnobrązowa, słabiutka, tylko warstewka na kilka milimetrów poprzetykana dużymi bąblami. Zostawia nieliczne ślady na szkle.
    Aromat wyraźny, ciemnosłodowy, przypieczony, ale również słodki z nutą owocową.
    W smaku zaskoczyła mnie aksamitna łagodność tego piwa. Gdybym nie wiedział nigdy bym nie zgadł, że ma 8,5% alkoholu. Nuty palone silniejsze były w zapachu, tu są bardziej jak z mocno czarnej czekolady (takiej ponad 80% kakao), kawy, ciemne słody bardziej w stronę karmelową. Do tego piwo jest lekko orzechowe z lekko wytrawną nutą ciemnych śliwek. Bardzo dobrze pijalny RIS o niewysokim wysyceniu. Nie dziwne, że cieszył się wśród publiki, która odwiedziła browar 2.10.2021 bardzo dużą popularnością (oj, mieli niektórzy duże kłopoty z chodzeniem), i skończył tuż po godzinie 20. Tym bardziej, że cena była bardzo zachęcająca - 60 kč/0,5 l.
    Jak przeczytałem na plakacie, nazwa piwa nawiązuje nie tylko do ekstraktu ale również do najciekawszej linii tramwajowej w Pradze - 22.

    Na fotce już prawie zapadł zmrok ale i tak czerń piwa jest nieprzenikniona. W tle warzelnia.

    Click image for larger version

Name:	DSC04757.JPG
Views:	105
Size:	28,1 KB
ID:	2323381


Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎