Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polička, Záviš

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Polička, Záviš

    Pełna nazwa browaru: Měšťanský Pivovar Policka
    Butelka 0,5 litra, alkohol 5 %, eks. 12%, svetly lezak
    Kolor - jasnozłocisty, lekko nieklarowny, niepasteryzowane?
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, średniotrwała
    Zapach - słodowy z wyraźnym chmielem
    Gaz - okey
    Smak - słodowy z wyraźnym chmielem, minimalnie słodkie z wyraźnym kwaskiem
    (lekkie nuty pszeniczne?) delikatna goryczka
    Wypijalne nawet mi smakowało, ale kwasek nie każdemu może pasować

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 682 / 483 opisane na forum / 386 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      pite z butelki:
      bardzo dobre piwo o złożonym słodowym smaku zrównoważonym sporą goryczką i lekkim akcentem chmielowym; goryczki mogłoby być więcej, ale i tak smak można spokojnie ocenić na 4+
      polecam
      Last edited by Sokół83; 15-10-2007, 21:20.
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • cap-n-go
        Senior
        • 05-2005
        • 273

        #4
        Jak dla mnie produkt średni - esktrakt dwunastka,smak goryczkowy ale generalnie niezbyt esencjonalny.Nagazowanie srednie,a z piany po paru chwilach pozostaje wylacznie wspomnienie.Za butelke zapłaciłem 2,80 i biorac rowniez ten fakt pod uwage ( za mniejsze pieniadze sa lepsze piwa)-Zavis w skali 1-6 łapie się na trójke.

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          zaw. alk. 5,0% (ekstr. 12%), but. 0,5 l
          dostępne w sklepie u Marka (Pomorska, Łódź)

          kolor – złoty
          piana – kremowa konsystencja grubej piany, obiecująco trzymająca się na początku dość szybko się ulatnia i pozostaje ledwie pulchny wianuszek;
          nasycenie – całkiem spore;
          zapach – swojski, kwaskowo-słodowy zapach kojarzący mi się z zapachem piwa, które uniknęło pasteryzacji, niestety, również nieco ścierkowaty;
          smak – znakiem rozpoznawczym smaku tego piwa niewątpliwie pozostaje mocna i cały czas wyczuwalna goryczka – trawiasta, ziołowa, cierpkawa (czasem lekko trącąca grejpfrutami)... krótko mówiąc: dobra. Niestety, oprócz niej wyczuwalne są w piwie nutki świadczące o nieuchronnym końcu okresu przydatności do spożycia – maślany smaczek słodowy oraz lekka drożdżowa kwaskowatość; nie przesloniły mi one jednak ogólnego pozytywnego wrażenia, jakie pozostawia to mocno nachmielone, wytrawne piwo. Pomimo lekkiego, świeżego charakteru w posmaku jeszcze długo pozostaje mocna goryczka. Świeży Zavis musi być wyśmienity.
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer Wyświetlenie odpowiedzi
            Świeży Zavis musi być wyśmienity.
            gorąco polecam zakupić jeszcze raz - jak dla mnie jedno z najlepszych piw jakie piłem
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • dyzman
              Senior
              • 01-2008
              • 108

              #7
              Záviš to jedno z moich ulubionych piw czeskich. Wczoraj urządziłem sobie małą degustację z jego aktywnym udziałem i wypadł w zasadzie najlepiej w zestawieniu ze Skalakiem 12 i Vyskovskim Breznakiem (z Bernardem był remis ). Dobrze zrównoważona goryczka daje o sobie znać mimo wyraźnie orzeźwiających cech tego piwa. Zapach intensywnie słodowy. Na etykiecie napis "niepasteryzowany" ale termin ważności raczy temu zaprzeczać, jednak to bardzo częste zjawisko wśród czeskich marek (np. wspomniany Bernard, Svijany).
              "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                Na etykiecie napis "niepasteryzowany" ale termin ważności raczy temu zaprzeczać, jednak to bardzo częste zjawisko wśród czeskich marek (np. wspomniany Bernard, Svijany).
                Záviš z długim terminem? To coś nowego. Musieli się dorobić filtru do mikrofiltracji, bo jak kupowałem piwo 2 lata temu w browarze, to miało jakieś 4-5 tygodni terminu i zaraz po tym terminie zaczynało mętnieć.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10737

                  #9
                  Zakupione w Browarku
                  termin do spożycia jeszcze 1,5 miesiąca
                  piana obfita długo się utrzymuje , kolor ładny złocisty
                  goryczka w sam raz tylko gazu maławo , ogólnie świetne piwko
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Nie wiem dlaczego do tej pory nie oceniłem tego piwa. Za sprawą Darka (darekd) miałem okazję spróbować je po raz kolejny.

                    Piana: obfita, drobna, sztywna.
                    Kolor: złocisty, idealnie klarowny.
                    Wysycenie: średnie, bardzo mi pasowało. Dzęki temu piwo było bardzo pijalne.
                    Zapach: słaby, słodowy.
                    Smak: wyśmienite połączenie słodowości, czy wręcz herbatnikowości ze średnio intensywną goryczką. Normalnie wolę mocniejsze chmielenie, ale ten smak herbatników jest po prostu urzekający.
                    Opakowanie: stylowe, pastelowe barwy i giermek nalewający piwo. Podany ekstrakt, do tego firmowy kapsel. Czegoż chcieć więcej? Policka to mały browar. Kiedy polskie małe browary dopracują się takich opakowań, o stopniu odfermentowania i smaku nie wspominając.

                    Wielkie dzięki Darek.
                    Last edited by kopyr; 21-07-2008, 21:14.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Nie ma za co! Na zdrowie! To też jest obecnie mój czeski faworyt.
                      Wszystko dzięki Karlowi Witzowi. Jego żydowscy przodkowie byli właścicielami browaru przed wojną. Browar miał być już parę razy zamykany. Po okresie komunistycznym doszło jednak do reprywatyzacji. Dzięki czemu Karel, wnuk piwowara i producenta likierów, postanowił zająć się piwem, zamiast muzyką rockową. Wywalił starego dyrektora, postawił na klasyczną formę warzenia, przez dwa lata nie czerpał zysków, ale teraz... Místní už jsou dávno rádi, že ten židák Karel Witz pivovar zrestituoval! a i pan Karel se dme pýchou - pęcznieje z dumy
                      więcej w tekście pt. "Strażnicy czeskiego piwa": http://pivni.info/news/3094-strazci-...arel-witz.html

                      Chętni na spróbowanie Policzki (obecnie jasnej dziesiątki i dwunastki, ale Jarasty przygotowuje też beczkę ciemniaka) są mile widziani we wrocławskim Českým Ráju:

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Zakupione w Zof-Marze w Łodzi na Pomorskiej.

                        Kolor: Złoty, bardzo ładny.
                        Piana: Wysoka i trwała.
                        Zapach: Wyraźny, chmielowy. W tle leciutka słodowość, ale niestety coś podśmierduje też lekko metalicznie.
                        Smak: Słodowo-chmielowy. Przyjemna chlebowa treściwość, wyraźny smak chmielu i goryczka solidna, acz odpowiednia.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          #13
                          Na specyficzne zalety goryczki Zavisa i na jego treściwość zwracano juz tu uwagę, więc nie będę się powtarzał. Krótko: obok Bernarda i Svijan jedno z najlepszych czeskich piw (oczywiście z tych, które piłem, czyli jakieś 75% marek).

                          Comment

                          • amstach
                            Junior
                            • 10-2009
                            • 14

                            #14
                            Piwo do którego wraca się z przyjemnością ,
                            Jednym słowem - Piwo !!!!!! Polecam fanom niepasteryzowanych .

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              Moje doznania tylko trochę odbiegają od poprzedników a to za sprawą słabego wysycenia i piany która na początku była duża
                              aby po krótkim czasie spaść do max. 0,5 cm i firanek lepiących szkło... ale reszta jak najbardziej w porządku,
                              - chyba że jeszcze wspomnę że gęstość mojego piwa była inna niż opisywali poprzednicy... nie była tak wyraźnie wyczuwalna...
                              Najlepszy z wszystkiego smak słodko-słodowy przeistaczający się w chlebowo-goryczkowy, który jest atutem tego piwa.

                              Piwo godne polecenia... ( Partia do 29.1.10 ) Zakup w sklepie Maria / Kraków /.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎