Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

L'Instant, La Française

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    L'Instant, La Française

    Kraftowy browar spod Paryża, którego historia sięga 2017, ale chyba od 2021 r. warzą stacjonarnie (albo na nowym miejscu).



    Pale Ale, 12,6% ekstr., 5,6% alk. Nazwa zapewne związana z użytym chmielem. Jest nim bowiem francuski (alzacki) Mistral (single hop).

    Aromat - specyficzne cytrusy (limonka), jakby nuta jakiegoś drzewa jak cedr, która kojarzy mi się z perfumami (ale sam aromat piwa z nimi się nie kojarzy), potem inne owoce (winogrona?)
    Piana - zdecydowanie wysoka, ale nie zbudowana z większych pęcherzy, stąd stosunkowo szybko opada. Potem do dolaniu już jest bardziej zwarta i trwalsza z wyrażnym kożuszkiem. Sporo zostaje na szkle
    Barwa - zamglone, ciemniejsze złoto
    Wysycenie - umiarkowana, musujące
    Smak - na początku cytrusy ale z niską kwasowością czy cierpkością. Potem inne owoce - przede wszystkim białe winogrona deserowe. Chmiel choć jest go sporo nie daje mocnej goryczki (właściwie bardzo delikatną), ale za to długą. Słodowa podstawa łagodna, trochę drożdży
    Treściwość - pełne

    Piwo jest bardzo dobrze pijalne i niebanalne. Troszeczkę kojarzy mi się z białym winem (finisz). Wypiłem z przyjemnością.
    Last edited by darekd; 26-11-2023, 23:14.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    #2
    fotka: Click image for larger version

Name:	P1130250.jpg
Views:	6
Size:	23,5 KB
ID:	2339203

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎