BrowarBiz utrzymuje się z dobrowolnych datków PremiumUżytkowników. Do absolutne podstawowego działania serwisu niezbędnych jest 100 wspierających osób. Żeby go móc rozwijać - potrzeba 300+ wspierających. Dodaj swoją cegiełkę teraz!
Nieustające wsparcie daje nam sklep piwowarski Centrum Piwowarstwa pokrywając resztę brakujących talarów - zapraszamy na zakupy!
Kupione w łódzkim Zofmarze. Graficznie nowa wersja z panem Bohumilem w kapeluszu, jak na ostatnim zdjęciu Javoxa.
Ciemnozłote, prawie jasnobursztynowe, średnio nagazowane, piana sporej wysokości po nalaniu z góry, przyzwoitej trwałości.
Zapach chmielowo-słodowy, przyjemny i zrównoważony, w miarę intensywny.
Smak ze słodową treściwą podstawą i wyraźną chmielową goryczką, z przewagą tej ostatniej, szczególnie w posmaku. Ogólnie smaczne.
barwa: ciemne złoto
piana: ładna, grubopęcherzykowa
zapach: słodowo-chmielowy
smak: płytki jakiś trochę, trochę słodu, trochę goryczki ale to wszystko bez wyrazu. Po ogrzaniu karmelowe i gorzkie nuty.
gaz: ok
Dość dawno nie piłem a teraz mnie nie przekonało.
Aromat nijaki, gdybym dostał w ciemno, powiedziałbym, że jakiś koncerniak.
Smak nieco lepszy, bo wyraźny. Niestety niezły balans słodu i goryczki jest mocno otoczony nieprzyjemnym, piwnicznym posmakiem.
Wiara w autorytet skraca drogę poznania i uwalnia nas od wysiłku - Święty Augustyn
Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton
Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
KOLOR: złoty, klarowne.
PIANA: biała, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, trwała.
ZAPACH: średnio intensywny, przyjemny; nuta słodowa, chmiel z lekkim diacetylem.
SMAK: treściwe w smaku, wyraźna słodowość, posmak chmielu oraz "masełka". Na finiszu niezbyt wysoka, lecz wyczuwalna goryczka.
WYSYCENIE: średnie.
OGÓLNIE: całkiem niezłe piwo, raczej bardziej słodowe niż chmielowe, ale smaczne. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 30.10.19.
604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.
Piana - więcej na początku potem pełna warstwa.
Gaz - średni.
Barwa - złoto.
Lacing - sporo.
Aromat - roztopione masło.
Smak - słodkawa słodowość, trochę ciasta z masłem. Mała goryczka.
3,99 w Delikatesach Centrum. Piany dużo mniej niż przy 11-tce. Aromat owocowy-jabłka głównie i trochę chmielu. Nuta dolna konsekwentnie jabłka. W smaku lepsze, ciekawsze nuty i słodowe i karmelowe, goryczka nadal taka 'doklejona.' Chyba nie takie piwa pijał Hrabal.
Byłoby miło wyobrazić sobie, że są letnie wakacje nad zachodnią częścią Bałtyku i w okolicach Flensburga (land Szlezwik-Holsztyn zwany przez miejscowych Schleswig-Holstein) i popijać sobie na plaży nowość ze znanego browaru z tego miasta. Tą nowością jest Strand-Lager (Lager Plażowy)....
Wieś Middelhagen znajduje się na najbardziej wysuniętym na wschód półwyspie Rugii o nazwie Mönchgut. Dojechać tu można w kilka minut autobusem 21 lub 29 (3 przystanki) z Göhren - końcowej stacji kolei wąskotorowej (rozstaw szyn 750 mm) Rügenische Bader Bahn. Jej linia zaczyna się w Putbus...
Zawartość alk. 6, 0%.
Barwa pełna żółć, lekko przymglona.
Piana słabiutka, szybko schodzi do obrączki, za to dość ładnie osadza się na szkle.
Wyscycenie niskie.
W zapachu dość słabo, głównie nuty owocowe.
W smaku na początku, co dość dziwne, goryczka,...
Górniak z E: 12, 5 Plato, A: 5%obj.
Kolor jaśniutki żółty, lekko przymglony.
Piana po nalaniu wysoka, utrzymująca się dość długo, potem kożuszek, dość intensywnie oblepia szkło.
W zapachu nuty słodowe z obecną ziołowością, być może są też deklarowane konopie,...
Comment