Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Gambrinus Excellent 11°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Plzeňský Prazdroj, Gambrinus Excellent 11°

    11Blg
    4,7%
    pasteryzowane

    pite z butelki:
    zapach: fajny, intensywny słodowy z domieszką chmielu
    smak: sporo słodowości jak na 11-tkę, jest to jednak słodowość prosta, nierozbudowana; zakończenie co prawda mocno goryczkowe ale bez akcentów chmielowych

    jak na czeskie warunki przeciętne; szczególnie razi płytka goryczka bez charakterystycznego, dla wielu piw z tego kraju, ziołowego aromatu chmielu
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • dyzman
    Senior
    • 01-2008
    • 108

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
    11Blg

    szczególnie razi płytka goryczka bez charakterystycznego, dla wielu piw z tego kraju, ziołowego aromatu chmielu
    Czy mógłbyś doprecyzować o jakie zioła ci chodzi?! Tak przy okazji wymień czeskie piwa, które ów ziołowy aromat mają, łatwiej będzie dyskutować... ;]
    "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      nie chodzi mi o żadne zioła tylko o ziołowy aromat chmielu, które posiadają takie piwa jak Karkonosze, Svijany, Bakalar 12, Herold Bohemian Blond Lager, Klaster 12 - kilka przykładów które najbardziej mi utkwiły w pamięci
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pivo:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Breakdancer69
          Member
          • 01-2011
          • 54

          #5
          Zawartość alkoholu: 4,7%
          Pojemność: 0,5 l
          Kolor: złoty
          Kraj pochodzenia: Czechy


          Piwo próbuje naśladować goryczkę i na tym się kończy... Taka koncernówka. Nie smakowało mi, nie polacam.
          mój blog o piwach
          http://browary.blogspot.com/

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Barwa jasno złota. Klarowna.
              Piana przy nalewaniu pokaźna. Jednak grube bąble głośno buzują i redukują się do próbujących oblepiać ścianki glutów.
              Zapach dość przyjemny, chmielowy, z tłem słodowym.
              Dalej już nie jest wcale sympatycznie. Piwo z bardzo płaskim profilem smakowym. Rachityczna goryczka, która ledwo co pozostaje na podniebieniu. Słodowość podchodzi specyficznym mokrym ziarnem. Wyczuwalny wyraźnie diacetyl. Niestety na tej linii wyraźna porażka.
              Do tego szwankuje nagazowanie, które swą mizernością uwypukla jeszcze smakową ułomność.
              Opakowanie właśnie niedawno przeszło kolejny lifting. Jest jak zwykle dopracowane co do szczegółu. Jak to w koncernach.

              Niemiłe zaskoczenie. Rozczarowuje mocno smakiem i nagazowaniem. Taki z niego excelent jak z koziej dupy trąba. Ode mnie 5 w skali 1-10.
              Last edited by wpadzio; 17-08-2012, 20:09.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Aktualna fotka:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  patrząc na te fotki nie można nie zauważyć staczającego się na dno poziomu etykiet gambacza (pomijając już poziom piwa)
                  LP

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    No ta nowa odsłona to prawie jak Lech Premium wygląda

                    Comment

                    • agarth1979
                      Senior
                      • 06-2013
                      • 119

                      #11
                      Warka:15.07.2018. Aromat: Przyjemny słodowo-chmielowy plus kwiatki. Piana biała, dość obfita, drobnopecherzykowa. Złote, klarowne. Smak: słodkawe, słodowe, prawie brak goryczki. Słodowość w tym nie jest zbyt męcząca.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎