Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amager, Hr. Frederiksen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Amager, Hr. Frederiksen

    Butelka 0,5 litra, alkohol 10,5 %, eks. brak, warka nr 518
    Kolor - czarny, zero przebłysków pod światło
    Piana - beżowa, średnio wysoka ale trwała
    Zapach - mocno palona kawa
    Gaz - ok
    Smak - mocna kawa, wyraźnie kwaśne, średnio słodkie, spora goryczka w tle
    Niezbyt mi podeszło. Termin przydatności do 10.2017. Wypiłem chyba za wcześnie.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 5283 - moje 2588 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • x57
      Senior
      • 05-2011
      • 247

      #3
      Warka 833, z datą do 07/2019

      Kolor czarny
      Piana niska, złamanej bieli, niezbyt trwała
      Aromat mnóstwo czekolady i kawy, złamane cytrusową chmielowością, słodowość, popiołowa paloność, karmel, suszone owoce, orzechy, likierowość, dość sporo nut dymionych, alkohol na średnim poziomie
      Smak czekolada, kawa, suszone owoce, karmel, orzechy, estry, także dość sporo nut dymionych, cytrusy, paloność, sporo słodowości, lekka słodkość, alkohol dość mocny
      Goryczka średnio-wysoka, szorstka, alkoholowa, trochę też palona
      Odczucie w ustach pełnia średnio-wysoka, wysycenie średnio-niskie, gryzące od alkoholu ale jednocześnie dość gładkie, rozgrzewające

      Zdecydowanie jeszcze niedoleżakowane, jednak już co najmniej niezłe, po pół roku-roku leżakowania powinno dużo zyskać.
      Jak wolę RISy w wersji angielskiej to tu te cytrusy ładnie zharmonizowane z całością i w przeciwieństwie do pitego ostatnio Tsara z Buxton nie ma wątpliwości jaki styl reprezentuje piwo

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Kolor: czarny, trochę pływającego osadu
        Piana: beżowa, kremowa, niezbyt trwała jednak łatwo ją wzbudzić.
        Aromat: nuty od palonych słodów, czyli kawa i czekolada, alkohol kojarzący się z likierem, suszone owoce, chmielowa ziołowość
        Smak: gęste w wyraźną słodyczą, jednak zaraz dochodzi kontra gorzko cierpka z kwaskowatym finiszem. Dość wysoka goryczka, w smaku głównie czekolada, suszone owoce, alkohol trochę grzeje po przełyku.

        Piwo gęste, alkohol dość wyraźny w smaku, jednak ma ciekawy smak i dobrze się pije.
        Warka nr. 923 z datą 12/2019.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎