Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hornbeer, Vladimir P

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    Hornbeer, Vladimir P

    Piwo w stylu Imperial Stout.
    Alkohol 12% obj.
    Ekstrakt ?

    Barwa: czarna, nieprzejrzysta.
    Piana: beżowa, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa, opada do cienkiej warstwy pozostającej już do końca.
    Zapach: dość intensywny, bardzo złożony, czekolada, kawa, kakao, kojarzy się z pralinami czekoladowymi. Alkohol delikatnie wyczuwalny, ale w przyjemny sposób likieru kawowego, czekoladowego.
    Smak: piwo bardzo treściwe, gęste, oleistej. W smaku to samo co w aromacie, nuty palonych słodów, kawa, gorzka czekolada. Goryczka średnia w stronę wysokiej o kawowym charakterze z nutami chmielowymi. Alkohol raczej niewyczuwalny.
    Wysycenie: niskie, jak najbardziej pasuje.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Bardzo ciekawa sprawa z tym piwem.

    Vladimir P - oczywiście chodzi o Putina.

    A piwo uwarzone przez brata Anders Fogh Rasmussena, byłego sekratarza NATO.

    Tu filmik pt. Putin powita nowe piwo Horn Beera:



    Nie znam duńskiego, ale wyczuwam ironię. W filmiku przed pierwszą minutą Putin przypomina wkład sowieckiej strony w walce z faszyzmem, a w duńskim tłumaczeniu pojawiają się Krym i wschodnia Ukraina. Może ktoś tu zna duński?

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Aromat mocno chmielowy, czekoladowy, kawowy, palony. Będzie brzydko, jak napiszę, że taki... RISowy? Chociaż mało intensywny.

      Smak... Jasna cholera! Piwo jest ciężkie, treściwe, oleiste, można je niemalże jeść łyżeczką. Ma 12% alkoholu, a właściwie w ogóle go nie czuć! W smaku przypomina likier kawowo-czekoladowy z dużą dawką chmielu; niemniej wyraźnie czuć słodycz, wanilię, a nawet... Banany. W ogóle piwo przypomina w smaku trochę... Tiramisu. Biorę pełną odpowiedzialność za te słowa!

      Jakbym oceniał piwo z ARTomatu, za smak dałbym mu 5 (aromat trochę gorzej, bo w sumie jest taki sobie).

      Warka do 10.11.2024

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        I fotka:
        Attached Files

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #5
          Piłem lane. Piana spadła dosyć szybko, ale jak tylko poczułem zapach to od razu pojawił mi się uśmiech na twarzy a głowie zapalił się czerwony napis o treści "no i to jest to!". Trochę nowofalowego chmielu, ale bez przesady, gorzka czekolada, paloność, trochę suszonych owoców. Zbalansowanie. Taki też okazał się być smak. Fajna goryczka i smak chmieli, które nie przyslaniaja tego co daje reszta płynu. Współgrają razem tworząc świetny bukiet. Muśnięcie cytrusów, średnia slodycz, przyjemna, trochę gorzka, lekko kwasna paloność, kawa, czekolada, wanilia i garść owocowych estrów, popiół. Złożone i świetnie zbalansowane piwo.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            A ja piwo kupiłem tylko dlatego, że spodobała mi się etykieta. A obiecałem sobie, że nie będę już kupował piw powyżej 25 zł/butelka... I niech ktoś powie, że opakowanie nie ma znaczenia

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎