Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Royal Unibrew, Faxe 10%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #31
    w Poznaniu to jest siedziba firmy. browar jest w Rakszawie i piwo stamtąd pochodzi.

    Comment

    • lapetti2
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 05-2006
      • 8

      #32
      hmm, dziwne. zadnej adnotacji nie ma na butelce, szukalem w necie - tez nic

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lapetti2
        hmm, dziwne. zadnej adnotacji nie ma na butelce,
        dlaczego? taka jest polityka koncernów! kupujesz produkt - reszta się nie liczy.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lapetti2
        szukalem w necie - tez nic
        net dla koncernów jest takim samym medium indoktrynacji jak TV czy prasa. na stronach www jest taki sam stek bzdur jak w reklamach.
        Last edited by e-prezes; 11-07-2006, 10:02.

        Comment

        • smakosz_laki
          Junior
          • 07-2007
          • 19

          #34
          Pierwszy raz

          Skusiły mnie te procenty, ale szczerze mówiąc niebardzo mi weszło... Smak i zapach nieco "wódkowy". Piana szybko zeszła. Kolor ładny, fakt, ale delektować się tym piwem nie umiem. Nie wiem czy jeszcze się skuszę. Może może...

          Comment

          • Manieklbl
            Senior
            • 10-2007
            • 100

            #35
            Zakupione w dniu dzisiejszym w lubelskim E.Leclerc w promocyjnej cenie 2.09.
            Jak na piwo super mocne, to spodziewałem się czegoś o wiele gorszego, Faxe na łeb bije Brewera Super Strong czy Amsterdam Maximator. W smaku o dziwo wyczuwalne... piwo, gdyż w dotychczas pitych przeze mnie piwach o takim woltażu, wyczuwalny był jedynie posmak spirytusu. Tu natomiast mamy lekką, pozostawiającą posmak na języku goryczkę oraz dość ostry z powodu mocy posmak alkoholu. Osobiście nie przepadam za takimi piwami, jednak jeśli jeszcze raz sięgnę po piwo super mocne, to z powodu wycofania mocarzy z pewnością będzie to Faxe 10%.

            Comment

            • marp
              Junior
              • 09-2009
              • 1

              #36
              Pijam od czasu do czasu FAXE 10% ale oryginalnie wyprodukowane w Danii. Musze powiedzieć, że z mocnych piw jako jedyne naprawdę nieźle smakuje. Czuć goryczkę, nie zalatuje spirytusem jak większość, ładny kolor. Jeśli ktoś lubi mocne piwa to polecam.
              Nie miałem okazji pić wyprodukowanego w Polsce więc ciężko mi się ustosunkować do wcześniejszych wypowiedzi. Jak narazie wersja w puszcze o pojemności 1l we wszystkich sklepach w jakich dotychczas kupowałem jest importowana z Danii.

              Comment

              • vahoo
                Junior
                • 06-2003
                • 4

                #37
                Osobiście uważam, że nie ma wyboru w wysokoprocentowych piwach w naszym kraju. Piłem faxe 10% w puszcze 1l jak i 0,5 l. Zdecydowanie lepsze jest oryginalne piwo w puszce 1l. Niestety polski odpowiednik, bo inaczej nie można tego piwa określić, nie dorasta większemu bratu do pięt. W smaku faktycznie nie czuje się spirytusu jak w innych piwach o tym volumenie. Po prostu jest smaczne. Polecam spróbować!

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #38
                  Osobiście uważam, że nie ma wyboru w wysokoprocentowych piwach w naszym kraju.
                  Jak to nie ma, a portery? Jest ich chyba z 7-8!

                  Comment

                  • vahoo
                    Junior
                    • 06-2003
                    • 4

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak to nie ma, a portery? Jest ich chyba z 7-8!
                    Ok, ale portery to ciemne piwa. A Faxe jest jasne. To podstawowa różnica.
                    Last edited by vahoo; 14-07-2011, 21:30.

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #40
                      To powiedz no dla przykładu, które to portery spirytem smakują?

                      Comment

                      • vahoo
                        Junior
                        • 06-2003
                        • 4

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                        To powiedz no dla przykładu, które to portery spirytem smakują?
                        Nie doczytałem, sorry. Lubie portery, nawet bardzo, i nawet bardziej niż faxe 10%. Mój błąd wypowiadałem się w kwestii jasnych piw!

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #42
                          Z polskich wysokoprocentowych jasnych powrócił łódzki Tygrys 20°Blg, 8,1%. Kiedyś był bardzo dobry, teraz nie próbowałem bo jedynie w konserwy leją.

                          Comment

                          • borvaros
                            Junior
                            • 01-2011
                            • 8

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawelek59 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W sklepie w Gliwicach, kupiłem Faxe 10% i informacją na kontrze "wyprodukowano w Polsce na zlecenie Faxe..."
                            wczoraj wypiłem faxe 10% mogę tylko powiedzieć że weszło..... ale podkreślam jak dla mnie nic specjalnego. Wyczuwalny jet na pewno alkohol. Podejrzewam że gdybym wypił to piwko w upalny dzień byłbym nieźle wstawiony. I tyle zapamiętam z tego piwa. Swoją droga nie znam jeszcze słabszej wersji. Może ona mnie przekona do tej marki...kto wie???

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              #44
                              Za 5zł można dostać (ale niestety 0,5 czyli małe) oryginalne duńskie w Auchan. W składzie niestety nowocześnie, bo i syropy i grys kukurydziany, aczkolwiek nie przekłada się to na piwo. Nie jest to Faxe jakie znamy i kochamy (kochaliśmy), piana śnieżnobiała, ale już kolor nie tak jasny, przejrzysty, ewidentnie ciemniejszy. W aromacie-również nowość, solidnie chmielone. Lekkie w odbiorze, nie słodkie, alkoholu nie czuć-przedtem zresztą też, ale mam obawy czy nadal jest pełne dwie cyfry czy jednak trochę obniżyli-nie szumi jak dawniej. Pije się bardzo przyjemnie w przyzwoitej cenie (w śp TESCO bywało małe za kilkanaście złotych), do potraw ostrzejszych jak znalazł.
                              Last edited by Petitpierre; 25-08-2020, 09:53.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #45
                                W Leclerc'u jest za 5zł, skądinąd na nalepce podane po raz pierwszy, że ma 18,2 blg, czyli jednak pełnych 10% nie ma.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎