Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Saku, Somersby Apple Beer Drink

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Saku, Somersby Apple Beer Drink

    Piwo zakupione gdzieś w Krakowie. Butelka 0,4l z przeźroczystego szkła. Moc 4,5%, ekstrakt? Kolor słomkowy, bardzo jasny. Piwo klarowne. Piana po „brutalnym” nalaniu duża. Szybko jednak opadła do kożucha, o dziwo całkiem trwałego. Zapach napoju jabłkowego. Słodko-kwaśny mocny zapach jabłek. Średnio mi się podobał, bo to nie te odmiany, które lubię. Piwnych akcentów w zapachu nie wyczułem. Smak także jabłkowy. Słodko-kwaśny, troszkę cierpki. Jak już przy zapachu napisałem, to nie są odmiany które lubię, wiec smak mi też nie podszedł za bardzo. Poza tym Somersby po chwili zaczyna nużyć, i nie ma się już ochoty na więcej. W smaku, tak jak w zapachu, także nut piwnych nie wyczułem. Wysycenie mocne i trwałe, chyba najlepszy parametr tego napoju. Opakowanie starannie wykonane, estetyczne z ładną grafiką i dedykowanym kapslem. Kolorystyka jednak jakaś taka ponura, smutna. Ekstraktu brak. Somersby czyli mix piwa i napoju jabłkowego smakuje jak gazowany napój jabłkowy. Piwa w tym nie czuć. Coś takiego może i na gorące dni jest dobre, ale jak się akurat taki smak lubi. Mnie Somersby smakowało jak nagazowany sok jabłkowy z kartonu, i to jeszcze z takich jabłek jak nie lubię. Bardziej podchodzi mi Redd,s jabłkowy. Oceniając, jako mix, daję -3 (1 – 6). Jako piwo było by 1 albo w ogóle by nie było.
    Estonię wybrałem do opisu zgodnie z tym postem baklazanka z tematu zgłoszeniowego nowych piw:
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek Wyświetlenie odpowiedzi
    "W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że Somersby jest produkowane w Estonii, która ma największe doświadczenie w produkcji tego typu napojów w Grupie Carlsberg."
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Pite 26 maja 2012 r.

    Kolor: Jaśniutki, słomkowy.
    Piana: Niska, błyskawicznie opada do zera.
    Zapach: Silny, ale właściwie tylko jabłkowy, brak tu piwa. Sama jabłkowość sympatyczna, choć trochę sztuczna.
    Smak: Słodki, bardzo mocno jabłkowy, lekko kwaskowaty. Smak piwa czuć słabiutko.
    Opakowanie: Jak na zdjęciu MarcinKa.
    Uwagi: Bardziej naturalny niż Redd's, trochę podobny do cydru, choć zdecydowanie wolę normalne cydry niż takie marketingowe ściemy.

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Cztery i pół roku minęło, a szata graficzna pozostaje niezmienna
      Attached Files

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Jedyne Somersby na całym browar.bizie uchowało się w browarach z Estonii Na mojej butelce jest napisane jedynie, że Carlsberg dystrybuuje ten napitek na Polskę, o producencie nikt nic nie wspomina. Poczytałem też trochę o Somersby w internetach i wychodzi na to, że to nie piwo, nie cydr, nie radler, tylko - ni mniej, ni więcej - napój piwny. Ciekawe.
        Myślę, że to udany produkt, jakkolwiek by go nie zaklasyfikować. Jabłkowy kolor i zapach kwaśnych jabłek zachęcają do konsumpcji, wysokie nagazowanie przyjemnie drażni w język. W smaku piwa nie czuć kompletnie, sok jabłkowy (również z kwaśnych jabłek) - jak najbardziej. Przyjemny, lekki trunek, miło orzeźwiający i rozluźniający. Produkt dopracowany, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Nie ma się o co przyczepić.
        Oczywiście jedynie jako napój piwny
        Last edited by michael50; 03-11-2017, 20:41.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎