Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fischer, Adelscott

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Fischer, Adelscott

    Zachęcony zmianą kapsla, znowu sięgnąłem po to bardzo dobre, aczkolwiek nietypowe Piwko. I tak:
    Browar Fischer, Schiltigheim Cedex, Francja
    Składniki: woda, słód, kukurydza, słód whisky, cukier, aromaty, karmel, chmiel, anty-utleniacz: kwas askorbinowy.
    Alk. 6,6% obj.
    Piana: mało
    Gaz: jest
    Barwa: a la Warka Strong
    Smak: Gorycz, ale ze słodyczą. Na pierwszym planie jednak smak dobrej whisky (przypomina Canadian Special Old) długo leżakowanej w beczkach. Niestety nie znam się na drewnie, żeby powiedzieć w jakich beczkach, ale znawca by wiedział.
    Zapach: Tu podobnie: jak whisky, ale bez tej nuty mocnego alkoholu.
    Ogólnie: oczywiście 5, ale chyba powinno być poza kategorią.
    Dick Laurent is dead.
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Alkohol wyraźnie czuć, ale nie jest to zapach niemiły dla powonienia. W niczym nie przypomina odrzucających woni niektórych polskich mocnych piw. Mnie bardziej niż z whisky kojarzy się on (zapach) z jakimś likierem. A samo piwo smakuje jak rozwodnione posłodzone whisky.

    Ogólnie jednak wrażenia z konsumpcji są bardzo pozytywne. Należy chyba jednak ten wynalazek potraktować jako ciekawostkę.

    Comment

    • StaryKocur
      Senior
      • 01-2002
      • 1521

      #3
      To prawidłowo, że pachniała wam whisky, jako że piwo to
      warzone jest ze słodu przeznaczonego do wyrobu
      whisky właśnie.
      Moim zdaniem jest to bardzo zacne piwo ( pochwalę Wam się,
      że mam do niego szklankę ), choć odstrasza mnie nieco
      biała butelka.
      Aha, istnieje ono również w wersji ciemnej ( nie wiem,
      czy jest dostępna w Polsce ).
      Piwo pite z umiarem
      nie szkodzi w żadnych ilościach.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Zaskoczyła mnie w tym piwie spora piana. Zniknęła jednak szybciutko. Dobre to piwo, choć wynalazek. Co do barwy to chyba jednak dużo ciemniejsza niż Warka Strong. I bardziej bursztynowa.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Właśnie nalałem sobie do szklaneczki Adelsscotta i widzę że piany jest dużo!!! No i co najważniejsze utrzymuje się nawet sporo czasu. A co do walorów smakowych to oczywiście pyszności

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            bez rewelacji, ale przyjemne w smaku. raczej nie wiecej niż 0.33 l.

            Comment

            • BODEK
              Junior
              • 02-2002
              • 7

              #7
              Dobre

              Co do piwka to jest dobre nie ma co zarzucić. Bynajmniej lepsze od niektórych naszych wynalazków. Za pare lat może i u nas zmieią sie gusta i ludzie przestana pić warke strąg.

              Comment

              • banaszek
                SłabyUżytkownik
                • 02-2005
                • 617

                #8
                Zanabyłem 3 tygodnie temu w markecie carrefour (nie, nie w IV RP, we Francji). Połowę butelki (0,65 l) wylałem do zlewu. Nie smakowało. Zaznaczam, że nie jestem wielbicielem piw typu Warka Pstrąg.

                A co do samego Adelscotta - za słodkie, mdli, smaczek "whisky" nie pasuje mi w ogóle do piwa. Oczywiście to rzecz gustu ale w mój gust to piwo nie trafiło. Jako ciekawostka oczywiście warte poznania, jednak nie jest to piwo, które miałbym ochotę wypić jeszcze raz.

                Przy okazji, kupiłem jeszcze jedno piwo Fischera, nazwy nawet nie spisałem, teraz szukam wzoru butelki, żeby móc opisać to co piłem. Nie smakowało mi również.


                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Aktualnie 5,8%:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Piotrze i Pawle za 9,99 zł.

                    Kolor: Bardzo ładny, miedziany.
                    Piana: Niezbyt wysoka i dość słaba.
                    Zapach: Silny, słodowy, ale podszyty wyraźną nutą toffi oraz faktycznie, czymś przywodzącym na myśl whisky. Przyjemny i ciekawy.
                    Smak: W smaku bardzo treściwe. Nie jest to cukrowa słodycz, o której można pomyśleć czytając opinie poprzedników, co raczej brak wytrawności. Podobnie było z innym francuskim "szkotem", czyli Wel Scotch - chodzi raczej o sposób zacierania "na słodko". Bardzo dobitny jest smak przypominający rozwodnioną whisky i jeśli faktycznie jest to rezultat działania słodu do whisky, to efekt jest bardzo ciekawy. W tle lekkie nutki "ciemne" - orzechowe i karmelowe.
                    Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Przezroczysta butelka mi zupełnie nie przeszkadza. Etykieta sympatyczna, ciekawa w swojej prostocie, ale wielki minus za to, że nie podano nie tylko browaru produkującego, ale nawet koncern się tu tajemniczo chowa...
                    Uwagi: Dziwne, ale ciekawe. Raz na jakiś czas mogę coś takiego wypić.

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #11
                      Ogólnie bardzo przyjemne piwo. Dosyć nietypowy, oryginalny smak, naprawdę wyczuwalne aromaty whisky. Miłe zaskoczenie, choć na browar Fischer mam uczulenie...podejrzewam, że byłoby niezłym orzeźwieniem w ciepłe letnie wieczory. Gdyby nie cena, pewnie bym do niego wrócił.
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Kolor: Jasnobursztynowy, nieco przypomina kolor "łychy".
                        Piana: Lekko kremowa, gruboziarnista. Bardzo szybko znika do małej otoczki.
                        Zapach: Z początku przypomina Desperados. Później słodki, w tle lekko wyczuwalny zapach przypominający rozwodnioną whisky.
                        Smak: Mocno słodki początek z tłem przypominającym nieco whisky, zakończony minimalną goryczą. Zostaje słodki posmak. Lekko mdłę.
                        Wysycenie: Średnie.
                        Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.

                        Napis "The Different Beer" na krawatce wszystko wyjaśnia. Nietypowe piwo, ale raczej niewarte powtórki.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • Browarek87
                          Junior
                          • 02-2007
                          • 4

                          #13
                          Piwo Adelscott

                          Czy ktoś z was forumowicze mógł by przybliżyć historię tego piwa.Znajomy strasznie to piwo chwalił ponoć było w latach 90 w Polsce a potem znikneło...(zacznijmy od tego czy poprawnie je napisałem)

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #14
                            Piwo nazywa się Adelscott, bo pewnie o takie chodzi.
                            Jest to jeden z wynalazków francuskiego browaru Fisher.
                            To piwo to akurat mieszanka piwa i whisky, pozostałe wynalazki to Desperados( z tequilą) , Khirov (z wódką), Kingston ( z rumem). Czy jest nadal produkowane, nie wiem , do sprawdzenia na google.

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarek87 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy ktoś z was forumowicze mógł by przybliżyć historię tego piwa.Znajomy strasznie to piwo chwalił ponoć było w latach 90 w Polsce a potem znikneło...(zacznijmy od tego czy poprawnie je napisałem)
                              Tu jest mowa o tym piwie:http://www.browar.biz/forum/showthre...ight=Adelscott
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎