Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fischer, Tradition

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wilko
    Senior
    • 07-2008
    • 226

    #16
    To piwo zaintrygowało mnie zapachem i smakiem. Jako że to mój pierwszy z nim kontakt, nie wiem czy ten typ tak ma czy przypadek jaki. Zapach i pierwszy smak bradzo przypominały wino musujące. bardzo to intrygujące było i zastanawiałem się czy dobrze to czy źle. Mógłby ktoś mający już na swoim koncie więcej wychylonych Fischerów powiedzieć czy to normalne aromaty w tym piwie czy czort wie skąd się tak wzięło. Byłbym wdzięczny.

    Kolor: dosyć głęboki złoty
    Piana: obfita i trwała, tylko bąbelki niejednakowej wielkości
    Zapach: jak wspomniałem na pierwszym planie dobre włoskie wino musujące. Więcej nie zapamiętałem
    Smak: na pierwszym planie ta intrygująca nuta, pochodząca może od podobnego nasycenia jak w winie? W posmaku już typowo piwnie, słodowo i na zakończenie goryczka. Niemniej jednak te smaki delikatne w stosunku do pierwszego
    Wysycenie: nie nachalne, trwałe
    Opakowanie: tu chyba nie ma co wiele pisać. Rozpoznawalne, z klasą

    Jeśli okaże się to regułą to choćby dla tego nietypowego smaku warto będzie kiedyś ponownie po to piwo sięgnąć. Wprawdzie początkowo napawał nieufnością co do chociażby świeżości ale ostatecznie stał się wyróżniającym to piwo akcentem, przez który na pewno je zapamiętam.
    Last edited by wilko; 26-10-2009, 23:14.

    Comment

    • oldwin
      Junior
      • 06-2007
      • 4

      #17
      takie lekko winne.. w dobrym tego słowa znaczeniu..

      za opakowanie 5, a za całokształt solidna 4.. gdyby nie ta cena

      Comment

      • gul
        Junior
        • 10-2003
        • 2

        #18
        Piwo odświętne
        nie tylko z racji ceny
        te smaczki... szampan, skórka chleba, suszone owoce i Bóg wie co jeszcze jak ktoś zna i ceni dobry kwas chlebowy to wie o czym...

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #19
          W 2009 roku Heniek zamknął browar. Tuż za miedzą ma swój inny browar, więc nawet miasto produkcji się nie zmieniło. Przynajmniej częściowo, bo wiadomo jak to koncern potrafi przenosić produkcje marki raz tu raz tam.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #20
            Wczoraj piłem Fischer Tradition.

            W ogóle mi to piwo nie smakowało. Przypominało wodnisty jabłkowy (!) radler z posmakiem alkoholowym. Faktem jest, że jakieś pół roku stało na półce, zanim po nie sięgnąłem - jednak nie było zepsute; było po prostu niedobre. Jedyny plus to butelka, która mi się przyda; ale w tej cenie mógłbym jednak oczekiwać również lepszej zawartości.

            Comment

            • Warchlando
              Member
              • 06-2012
              • 94

              #21
              Kolor - jasnozłoty, klarowny
              Piana - biała, średnia, grubopęcherzykowa, bardzo szybko opadająca pozostawiając obręcz wokół szkła i niewielkie wysepki, oblepia szkło
              Zapach - chmielowo-słodowy, z wyczuwalną kwaskowatością oraz lekkimi warzywkami
              Smak - Słodowo-chmielowy ze średnią goryczką, ściągającą, czuć lekko ścierą oraz warzywkami i lekko alkoholem, jednakże nie jest to bardzo nachalne
              Wysycenie - średnie ale odpowiednie
              Opakowanie - taka jak u przedmówców, ładna, ale o etykiecie nawet nie ma co się wypowiadać, bo jej praktycznie brak
              Uwagi - piwo może nie jest tragiczne ale jest słabe, jednakże da się wypić. Trochę zalatuje koncernówką. O cenie się nie wypowiadam, ponieważ dostałem to jako prezent, aczkolwiek myślę, że w dużym stopniu cenę winduje sama butelka, bo piwo raczej się zbytnio do tego nie powinno przyczyniać
              Warka - do 04.2014

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #22
                Piłem to 300 lat temu, więc nie pamiętam, piana troszkę opadła, oczywiście nie jest to jakiś wydumany Dark Lager jak twierdzą idioci z beeradvocate, jest to piwo ze wszech miar bursztynowe, i klarowne.

                Aromat lekko pikantny, słodowy, nuta dolna ściółka, słoma, przyjemne estry, z naciskiem na gruszkę, troszkę ciasta.

                W smaku piwo jest gładkie, naturalnie ledwo gorzkie, finisz ściągający. Pełne i bogate

                Uwaga: wbrew kłamliwej propagandzie, ani to ciemny lager, ani niewiadomo co, to jest rasowe, lekko chmielone amber ale. Warto!
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi

                  Uwaga: wbrew kłamliwej propagandzie, ani to ciemny lager, ani niewiadomo co, to jest rasowe, lekko chmielone amber ale.
                  Zatem proszę o źródło tej informacji...

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #24
                    Michael Jackson pisze, że to amber ale, ja to stwierdzam organoleptycznie. Na samym piwie jest, że to piwo specjalne. Jest to bardzo ułagodzony amber ale, ale jest.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                      Michael Jackson pisze, że to amber ale, ja to stwierdzam organoleptycznie. Na samym piwie jest, że to piwo specjalne. Jest to bardzo ułagodzony amber ale, ale jest.
                      Bo oni produkuję amber ale, ale nie jest to piwo. Tamto nazywa się Fischer Réserve Ambrée



                      Podobne, ale inne piwa




                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #26
                        Butelka patentowa, chłopczyk na krawatce, minimalny etykietaż, 650ml, 6% deklarowanych to jest w końcu które? W ksiązce Jackson'a jest zdjecie jeszcze starej flaszki (bez etykietażu w poprzek) i nadal jest "bursztynowe ale" i że to właśnie Fischer Tradition. W starym Fischerze mam jakieś piwko zabutelkowane, nowe butelki mają etykietaż w poprzek, poza "Tradition", gdzie nigdzie nie widnieje, że to lager taki czy ciemny czy jaki, w Polsce innych Fischer'ów nie widziałem.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                          Butelka patentowa, chłopczyk na krawatce, minimalny etykietaż, 650ml, 6% deklarowanych to jest w końcu które? W ksiązce Jackson'a jest zdjecie jeszcze starej flaszki (bez etykietażu w poprzek) i nadal jest "bursztynowe ale" i że to właśnie Fischer Tradition. W starym Fischerze mam jakieś piwko zabutelkowane, nowe butelki mają etykietaż w poprzek, poza "Tradition", gdzie nigdzie nie widnieje, że to lager taki czy ciemny czy jaki, w Polsce innych Fischer'ów nie widziałem.
                          Wszystkie aktualne dane /beer rate i adwokaty mówią, że to lager/. Skoro warzą również inne piwo jako amber ale, tym bardziej to potwierdza, że jest to piwo dolnej fermentacji, pozdrawiam

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #28
                            To jak to jest dolniak, to smakuje jak górniak. Tata też wczoraj pił, i potwierdził, że zupełnie inne niż jakiekolwiek.

                            A kwestia w książce? Michael Jackson się pomylił czy wydawca/tłumacz?
                            Attached Files
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #29
                              Fermentacja dolna.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #30


                                a dodatkowo piszą, że to pils, i to chmielony aż 6 chmielami!
                                Last edited by Petitpierre; 18-04-2020, 07:33.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎