Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duyck, Jenlain Ambrée

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Duyck, Jenlain Ambrée

    zaw. alk. 7,5%, but. 0,33 l
    odnalezione w sieci Bomi

    Mam małe kłopoty z umiejscowieniem tego piwa. W pierwszej chwili uznałem je za nowy gatunek browaru Duyck, później dowiedziawszy się, że to ich flagowy produkt powziąłem przypuszczenie, że to może znany Jenlain Original tylko w nowej szacie. Niemniej zawartość alkoholu jest inna... no i tak powstał nowy temat.
    To, czym browar chwali się opisując swoje piwo, jest imponujące: górna fermentacja, niepasteryzowane, produkowane z 3 rodzajów słodu jęczmiennego i 3 rodzajów chmielu rosnącego w Alzacji... trudno się oprzeć.
    Zapach - słodkawy, niezwykle aromatyczny bukiet palonego słodu. Wielkie brawa!
    kolor - nazwa piwa sugeruje bursztyn, dla mnie piwo jest miedziane, herbaciane;
    piana - niezbyt gęsta i szybko znika, pozostawiając tylko kremowe placki;
    smak - przewodzą wyraźnie słodkawe nuty słodowo-owocowe; głębokiemu, wyrazistemu smakowi palonego słodu towarzyszy cytrusowa rześkość owoców (odnosi się wrażenie, że cała wspaniała paleta smakowa jest wszystkim tym, co tylko da się "wycisnąć" z górnej fermentacji). I tylko to wszystko przetkane jest zbyt ulepkowatą słodyczą (taką kojarzącą się bardziej z piwami typu Adelscott czy Kingston, a nie z Biére de Garde). W posmaku czuć bardzo delikatną goryczkę i znów smak palonego słodu oraz nuty alkoholowe.
    wysycenie - dość mocne, szczypiące w język

    Dobre piwo o niezwykle bogatej palecie smakowej, ale zabijanej ulepkowatą słodyczą. Gdyby nie ona - piątka z plusem
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Fajne choć nie rewelacyjne piwo.
    U mnie piana była spora i bardzo trwała.
    Co do barwy to tak jak pisze Dreamer - nie do końca bursztynowe.
    W smaku wybija się owocowość i paloność. Spożywane w większej ilości wydaje się ciężkawe więc dobrze jest się nim podzielić z innymi.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Wersja 0.75 litra:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 527

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer Wyświetlenie odpowiedzi
        zaw. alk. 7,5%, but. 0,33 l
        odnalezione w sieci Bomi

        Mam małe kłopoty z umiejscowieniem tego piwa. W pierwszej chwili uznałem je za nowy gatunek browaru Duyck, później dowiedziawszy się, że to ich flagowy produkt powziąłem przypuszczenie, że to może znany Jenlain Original tylko w nowej szacie. Niemniej zawartość alkoholu jest inna... no i tak powstał nowy temat.
        To, czym browar chwali się opisując swoje piwo, jest imponujące: górna fermentacja, niepasteryzowane, produkowane z 3 rodzajów słodu jęczmiennego i 3 rodzajów chmielu rosnącego w Alzacji... trudno się oprzeć.
        Zapach - słodkawy, niezwykle aromatyczny bukiet palonego słodu. Wielkie brawa!
        kolor - nazwa piwa sugeruje bursztyn, dla mnie piwo jest miedziane, herbaciane;
        piana - niezbyt gęsta i szybko znika, pozostawiając tylko kremowe placki;
        smak - przewodzą wyraźnie słodkawe nuty słodowo-owocowe; głębokiemu, wyrazistemu smakowi palonego słodu towarzyszy cytrusowa rześkość owoców (odnosi się wrażenie, że cała wspaniała paleta smakowa jest wszystkim tym, co tylko da się "wycisnąć" z górnej fermentacji). I tylko to wszystko przetkane jest zbyt ulepkowatą słodyczą (taką kojarzącą się bardziej z piwami typu Adelscott czy Kingston, a nie z Biére de Garde). W posmaku czuć bardzo delikatną goryczkę i znów smak palonego słodu oraz nutyo alkoholowe.
        wysycenie - dość mocne, szczypiące w język

        Dobre piwo o niezwykle bogatej palecie smakowej, ale zabijanej ulepkowatą słodyczą. Gdyby nie ona - piątka z plusem
        Potwierdzam wszystko co Dreamer napisal.
        Pilem lekko przeterminowane z butli 0,75, stad pod koniec slodycz i alkohol szczegolnie rzucaly sie w jezyk.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Dość przyjemne, całkiem treściwe piwo o profilu słodkich owoców. W zeszłym roku zdobyło brąz na wystawie rolniczej w Paryżu /logo nagrody widziałem również na etykietach win francuskich/. Jednak sam smak niezbyt rozbudowany, goryczka mała, finisz krótki. Przełyku nie urwało choć pije się gładko. Od czasów opisu Dreamera wyciska się z górnej fermentacji znacznie więcej

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            Zapach. Najpierw mięciutko i przytulnie: bardzo słodkie suszone figi i świeże owoce z drożdżami w tle. Po kilku chwilach robi się ostro: korzenie, chmiel, drożdże mniej wyczuwalne ale są, w głębi alkohol.
            Piana lekko beżowa, niezbyt gęsta za to bardzo nietrwała. Po kilku minutach na powierzchni cieniutka, mgławicowa warstewka, na ściankach szkła - prawie nic. Krótki atak gazu na początku, a potem delikatne łaskotanie.
            Kolor miedziano-rdzawy, bardzo świetlisty, bez osadu; na samym dnie ociupina malutkich drobinek, które nie powodują mętnienia.
            Smak wytrawny, ostry, pikantny, tak jak druga faza zapachu. Wśród korzeni wybija się charakterystyczny anyż. Nie jest jednak tak dominujący jak w poprzedniej wersji tego piwa (którą przywołuje Dreamer).
            Piwo ma swoją wagę, w moim odczuciu trochę zbyt dużą. (Oczywiście są piwa znacznie cięższe, ale tu ta cecha wprowadza jakiś dysonans.)
            Dobre, na prawdę dobre, w końcu klasyk. Jednak trochę rozczarowuje. Nie będzie to moje ulubione piwo.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              kolor ciemnozłocisty, zapach słodkawo-spirytusowy, piana biala, szybko opada, w smaku alkoholowo-goryczkowe z minimalnym slodowym posmakiem, nic a nic mi nie podeszło
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne.
                Piana: Koloru złamanej bieli, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki z paroma wysepkami.
                Zapach: Toffi, lekkie owoce, biszkopty.
                Smak: Słodowość, trochę owoców, trochę karmelu i toffi, biszkopty, lekka piwniczność, jakiś taki ala anyżowy posmaczek. Goryczka niska.
                Wysycenie: Dosyć niskie.
                Ogółem: Dla mnie brakuje czegoś do skontrowania słodowości. Nie jest to jeszcze ulepek, ale nie są to moje klimaty.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Kolor: ładny bursztyn wpadający w miedź, lekko zmętniony drobnymi kłaczkami.
                  Piana: Wysoka, ale bardzo gruboziarnista. Pęka szybko, wygląda niezbyt estetycznie, bardzo dziurawa. Opada do cienkiej mgiełki, lekko brudzi szkło.
                  Zapach: Słodowy, słodkawy, mocno karmelowy, delikatnie palony lekko owocowy.
                  Smak: Słodowy, pełny, słodki, treściwy, nieco zalepiający z alkoholowym finiszem. Pije się przyjemnie, choć na pewno nie jest to piwo sesyjne.
                  Wysycenie: Zbyt wysokie, ostre, rozwala pianę i mocno szczypie, co dodatkowo potęguje wyraźny alkohol.

                  Przyjemne piwo do powolnego sączenia. Jedyne co można mu zarzucić to nadmierna, pod koniec męcząca słodycz oraz zbyt wyraźna alkoholowość.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Bursztynowe, klarowne.
                    Piana kremowa, drobna, ale niewysoka i nietrwała.
                    Pachnie słodem, owocami i nutą alkoholową.
                    W smaku jest podobnie - przewodzi alkohol, potem karmel i słód.
                    Gazu średnio. Flaszka 0,25 w sześciopaku, eta jak na wszystkich fotkach.
                    Moim zdaniem przyciężkawe, przesłodzone piwo bez polotu...

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Bière de Garde, którego historia sięga 1922 r.

                      Alk. nadal 7,5%



                      Aromat - słodkie owoce (figi, dojrzałe morele), biszkopt, potem wyraźniejsze podpieczone pieczywo
                      Piana - umiarkowanie wysoka, zwarta, z dłuższą koronką
                      Barwa - ciemniejszy bursztyn/miedź
                      Wysycenie - umiarkowane/średnie, musujące
                      Smak - biszkopt z karmelem z dość wyraźną słodyczą, wymienione w aromacie owoce znikome. Teraz goryczka wydała mi się wyraźniejsza z minimalną korzennością. Alkohol minimalnie rozgrzewa.
                      Treściwość - wysoka, ale nie jest zbyt ciężkie

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przełyku nie urwało choć pije się gładko.
                      ocena bez zmian.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Click image for larger version

Name:	P1100247.JPG
Views:	38
Size:	21,7 KB
ID:	2323649

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎