Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Molen, Rye IPA Nugget

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    De Molen, Rye IPA Nugget

    De Molen, Rye IPA Nugget [a.6.6%; e.15.5%; EBC30; 41EBU]

    Kolor: ciemne, pomarańczowo-czerwone z miedzianymi refleksami, ledwie zamglone [5]

    Piana: wysoka, kremowa, drobnoziarnista i sztywna, opada powoli zapadając się na środku, brudzi przy tym szkło, gruby kożuch zostaje do końca [4.5]

    Zapach: aromat chmielu przede wszystkim sosnowy, dalej ziemisto-trawiasty z odrobiną cytrusów, w tle delikatna marmoladowa owocowość, słodowa podstawa jakby delikatnie przypalana, czuć tez odrobinę syropu na kaszel i karmelu, kojarzy mi sie to trochę z Hardcore IPA, nieczego tu nie brakuje [5]

    Smak: o dziwo mało hardcorowy, intensywnie chmielowy, mocno ziemisty, wyraźnie żywiczny, za chmielem sporo marmolady i ogólnie słodyczy, goryczka nad nią nie dominuje, jest średnia jak na IPA w amerykańskim stylu, jest i syrop na kaszel i odrobina cytrusów, w podstawie i w posmaku chlebowość; pyszne piwko aczkolwiek przeżyłem szok kiedy goryczka nie zniszczyła moich kubków smakowych (41 EBU, Single Hop mają 57 przy dużo niższym ekstrakcie) [4.5]

    Nasycenie: odpowiednie, niezbyt wysokie jak na micro-browar [5]

    Opakowanie: bezzwrotna flaszka z długą szyjką, biała etykieta z nadrukowanymi czarnymi napisami, bardziej prymitywną widziałem tylko na IPA z londyńskiego Kernela, wygląda to stylowo; kapsel czarny z ładnym logo z wiatrakiem; wszystkie napisy w Englishu (z małymi, francuskimi wyjątkami) [4.5]

    Producent: Brouwerij De Molen, Doortocht 4, NL-2411 DS Bodegraven
    Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
    Degustowane: 21.09.2012r. ok. godz. 17:15 w Haarlemie
    Zabutelkowano: Aug 15th 2012
    Data ważności: rok od zabutelkowania
    Soundtrack: "Tesco Value" by Czesław Śpiewa

    Click image for larger version

Name:	De Molen Rye IPA Nugget.jpg
Views:	1
Size:	54,2 KB
ID:	2086326
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎