Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Molen, Hemel & Aarde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • concerto
    Senior
    • 09-2003
    • 859

    De Molen, Hemel & Aarde

    Piwo które podeszło mi najbardziej z pitych ze stajni De Molena na FDP.

    Wytrawny RIS który po ogrzaniu ujawnił - zgodnie z zapowiedzią sprzedających - przyjemne nuty wędzone. Więcej nie piszę bo to było już n-te piwo z kolei.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Smoked Imperial Stout, 24° Plato, 10% alc., EBC 342, 108 EBU.


    Barwa czarna, nieprzejrzyste. W zapachu nuty ciemnych słodów, delikatna wędzoność a raczej fenole (użyto słodu wędzonego torfem, a nie drewnem), czuć nieco kwaśności. Może troche w zapachu przypomina wiśnie w likierze. Piany minute po nalani praktycznie brak. Smak: słodkie, słodowa kwaśność i goryczka, nuta wędzona praktycznie niewyczuwalna. Piwo degustuje ponad rok od zabutelkowania (data rozlewu: 15.05.2013) a w przełyku czuć alkohol, w smaku nie. Dobre piwo ale moim zdaniem za mało smoked.

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Wersja Wild Turkey Barrel Aged, jedyna różnica w parametrach to głębsze odfermentowanie (alc. 11% vol). Data butelkowania 02.07.2013. Wersja BA jest rewelacyjna. Piwo jest słodkie, likierowe z posmakami mlecznej czekolady, wanilii. Nuty fenolowe praktycznie nie wyczuwalne (dopiero po mocnym ogrzaniu coś się pojawia). Alkoholu niewyczuwalny. Wersja Wild Turkey BA naprawdę godna polecenia.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        W aromacie torfowa wędzonka, trochę czerwonych owoców, suszone śliwki, czekolada, kawa. W smaku bardzo intensywne. Mocne uderzenie kawy, czekolady, trochę palonych słodów, wędzonka na niskim poziomie, acz zauważalna, torfowa, przyjemna. Alkohol wyczuwalny dopiero przy przełykaniu w postaci miłego rozgrzewania gardła. Piwo bardzo ciężkie, treściwe, gęste, likierowate, słodkawe.

        Bardzo smaczne.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          W aromacie dominuje torfowa wędzonka i kawa. W tle trochę dżemowate, z wiśnią, śliwką i suszonymi owocami. Jest też czekolada i kakao.
          W smaku dużo kwaśnej kawy, sporo gorzkiej czekolady i trochę pralinek z alkoholem. Goryczka średnia. Wędzonka delikatna, najmocniej wyczuwalna w końcówce.

          Bardzo przyjemny ris. Raczej wytrawny, słodyczy tyle aby nadać pełni i dobrze uzupełniać goryczkę. Przyjemny w wąchaniu i zdradziecki w piciu. Naprawdę godne polecenia piwo, zwłaszcza, że cena przystępna 13 zł/0,33 l.

          Piłem świeżaka butelkowanego w styczniu '17 ale za to z terminem do ... stycznia 2042 r.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Etykieta jak wiele De Molena - nudna, ale są wszystkie interesujące informacje. Piana także pozostawia wiele do życzenia, ale cała reszta to mistrzostwo. Jest balans kawy i torfu oraz gorzka czekolada oraz marmoladowa lekko kwaskowa słodycz czerwonych owoców. Mimo mocy nie jest przegięte i walące spirytem. Smaczny RIS i do powtórki. Ja zakupiłem ciut drożej, ale za 13 PLN, bym się nie zastanawiał.
            Attached Files

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #7
              [backlog z notatek 30.4.17] btl. b 18.10.16. W aromacie złożona wędzonka, ze szkła czuć paloną gumę, świeży asfalt. W smaku słodziutkie, czekoladowe, śliwkowe. Na końcu przyjemny kwasek i muśnięcie alkoholu z torfem.
              3.9

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎