Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brouwerij 't IJ, Flink

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Swaroga
    Senior
    • 10-2011
    • 115

    Brouwerij 't IJ, Flink

    Piwo warzone przez jeden z pionierskich browarów rzemieślniczych w Holandii : browar 't Ij.
    Jest to piwo w stylu jasnego belgijskiego ejla. Podobne do Saison.
    4,7%

    OCZY : piwo jest mętne o kolorze pomarańczowym. Piana jest średniej wielkości o kolorze białym.

    NOS : piwo ma świeże aromaty cytryny, skórki cytryny i soku grejpfrutowego. Równie mocne aromaty są pieprzu, imbiru i kolendry. Twaróg, mokre pranie, morela i krakersy.

    USTA : piwo jest mocno gazowane o średnim nasyceniu.
    Piwo jest umiarkowanie słodkie o nutach sucharów i owoców. Jest równie cierpkie o nutach cytryny. Gorzkość jest umiarkowana ale przy końcu mocno podkreślona. Posmak jest podobny do trawy i skórki cytryny.

    ODCZUCIA : bardzo orzeźwiające piwo. Takie można spokojnie ujarzmić pragnienie, przynajmniej moje. Cierpkie i gorzkie, świetnie parowane mocnymi bąbelkami i przyzwoitym nasyceniem.

    OCENA :
    smak : 7/10
    pijalność : 8/10

    Click image for larger version

Name:	Flink.jpg
Views:	1
Size:	26,8 KB
ID:	2090350
    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
    https://www.facebook.com/hipester
    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
    www.ratebeer.com/user/137460/
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.

    Barwa złoto-pomarańczowa. Oczywiście mętna.
    Bardzo potężna i trwała biało-żółtawa piana, posiadająca zróżnicowaną tekturę. Niechętnie opadając silnie wzorzy się na szklance.
    W aromacie cytrusy i przyprawy, o których pisał Swaroga. Zwłaszcza imbir silnie zapada w nozdrza. Dodatkowo trawiasta chmielowość. Mocno zmysłowe w odbiorze.
    Smak wyrazisty, wydatnie chmielowy o trawiastym, ziołowym charakterze. Wyraźna cytrusowa cierpkość. W dalszym tle ziarnista i chlebowa nuta. Piwo ma dość wytrawny finisz. Długo i uczciwie wygasa na podniebieniu.
    Żywe, orzeźwiające w odbiorze nagazowanie. Bardzo dobrze współgra z profilem piwa.
    Butelka jak na zdjęciu wyżej. Podoba się. Na gołym kapslu data przydatności.

    Bardzo dobre, wyraziste i jednocześnie lekkie. Nuty ziołowe, trawiaste, cytrusowe przy wydatnej goryczce i niskiej zawartości alkoholu oraz słodowym balansie czynią z Flinka smaczny rarytas dla wybrednych. 9 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący.
      Piana: Biała, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.
      Zapach: Zdominowany przez chmiel. Bardzo mocno kwiatowy, trochę ziołowy.
      Smak: Treściwość średnio niska. Dalej dominacja europejskiego chmielu. Zdecydowanie kwiatowy, ziołowy, trochę klimatów skórki cytryny. W tle trochę nut przyprawowych, wyraźny imbir, pozostający na języku jeszcze długo po przełknięciu. Goryczka średnia, bardzo przyjemna.
      Wysycenie: Wysokie, drobne, podszczypujące.
      Ogółem: Rewelacja. Lekkie, bardzo pijalne, konkretnie nachmielone na aromat.
      Last edited by Oskaliber; 09-04-2015, 19:19.
      BeerFreak.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎