Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hert Bier, Dubbel Leven

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Hert Bier, Dubbel Leven

    Hert Bier jest mikrobrowarem założonym w 2015 roku w miejscowości Putten, oddalonej o 20 km od Amsterdamu. Produkuje przede wszystkim piwa w stylach belgijskich. Dubbel Leven to ma się rozumieć najlżejszy z klasztorniaków. Piwo ma 7,7% alkoholu, tak więc dość wysoko jak na styl.

    Barwa ciemnobrązowa, pod silne światło połyskuje rubinowo.
    Potężna, niejednorodna, choć mięsista, jasnobeżowa piana. Wypełnia na początku 90% szkła i potrzeba czasu by opadła do poziomu umożliwiającego konsumpcję. Mocno lepi się do ścianek. Pozostaje do końca grubą pierzyną.
    Aromat słodowy, karmelowo-tostowy. Estry owocowe na umiarkowanym poziomie - trochę rodzynek, fig i suszonej śliwki. Jest też pewna obecność tłustej spalenizny oraz przypraw w klimacie pieprzu.
    W smaku pojawia się dość wyraźny kwasek, co nieco dziwi. Piwo przez to nie jest słodkie, a raczej zmierza w kierunku wytrawności. Profil nie jest zbyt głęboki. Trochę owoców pojawiających się już w zapachu, lekka goryczka, niewielki karmel, odrobina popiołu, muśnięcie alkoholu, choć ten ostatni jest przyzwoicie schowany.
    Nagazowanie stosunkowo wysokie, choć "nie szarpie strun".
    Butelka 330ml, z prostą, piwną etykietą. Kapsel wprost z fabryki.

    Dubbel Leven nie zachwyca. Dubbel Leven wręcz zawodzi. Jest kwaśny i arcynudny. Ma jedynie naprawdę świetną pianę. To trochę za mało jednak by ocenić to piwo na więcej niż 6 w skali 1-10. Hert to to holendersku jeleń. Mam wrażenie, że producent robi z nas tym wypustem właśnie jelenia.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎