Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kinnegar, Scraggy Bay India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Kinnegar, Scraggy Bay India Pale Ale

    Chyba pierwsze tu opisywane piwo z najdalej położonego na północ Irlandii, powstałego rok temu browaru Kinnegar Brewing w miejscowości Rathmullan w hrabstwie Donegal.

    PIANA: niezbyt gruba, biała. Wytrzymująca na powierzchni na tyle długo zeby spokojnie uchwycić ją na wielu zdjęciach. Przyzwoita jak na ejla.
    NAGAZOWANIE: słabe, mikroskopijne wręc bąble CO2 praktycznie niezauważalne aczkolwiek pojawiają się cały czas na dnie szklanki..
    KOLOR: jasne złoto, nieco mętne.
    SMAK: uważam że najbardziej decydujący i najwięcej dający mi info o smaku jest pierwszy, drugi łyk. Tutaj za pierwszym zassaniem poczułem sporą goryczkę która mimo kolejnych łyków jesst nadal dosyć odczuwalna. Praktycznie nie wyczuwam żadnych słodkich posmaków w tym piwie. Piwo niefiltrowane wg opisu na ecie stąd pewnie to lekkie zmętnienie jakie zaobserwowałem już w trakcie robienia fotki. Alkohol 5,3 %. Myslałem że już na tyle oswoiłem się z ejlami że nie są dla mnie zbyt gorzkie. Ta jednak IPA jak dla mnie mogła by być mniej goryczkowa. Innym jednak może przypaść do gustu.
    OPAKOWANIE: prosta graficznie ale orginalna i ładna etykieta w moim ulubionym żółtym kolorze. W logo browaru kicający zając co prawdopodobnie ma związek z sielską okolicą wręcz odludziem na jakim położony jest ten rolniczy browar zlokalizowany na wiejskiej farmie. Samoprzylepna etykieta świeżo po faceliftingu polegającym na zmianie wykrojnika. Kapsel jednobarwny żółty.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎