Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlow, O'Hara's / Pinta Lublin to Dublin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koninck Wyświetlenie odpowiedzi
    Jestem po degustacji butelkowej ładnie zbalansowany posmak kawy z goryczką, ale cena powala 12,40 zł,...i tym jestem zdegustowany ...
    A płacenie 15zł i więcej za 0,33l Brew Doga już Cię tak nie degustuje?
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • x57
      Senior
      • 05-2011
      • 247

      #32
      Kolor czarny.
      Piana średnia, kremowa, dość trwała.
      Aromat dość sporo estrów, średnia słodowość, lekka metaliczność, dość sporo kawy, czekolada, lekka owsianka.
      Smak średnia słodowość, średnia kawa, średnia czekolada, owoce, lekka owsianka.
      Goryczka średnia, trochę ściągająca.
      Odczucie w ustach pełnia średnia, wysycenie średnio-niskie, trochę szorstkie.

      Dobre, trochę w stylu FESa z tymi estrami.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #33
        Kolor tego piwa określiłbym jako "brązową czerń stoutową" (proszę to wpisać do palety RAL ). Bardzo ładna piana, beżowa, wysoka, hi-per-drobna, trwała, powoli opada.
        Pachnie zbożowo (płatki?), słodem i karmelem, a może mleczną czekoladą, jest też powiew orzechowo-winny. W smaku, wiadomo, dominuje kawa, taka jak lubię, z nutą popiołu, jest delikatna wytrawna goryczka (czekoladowa?) i bardzo dalekie echo karmelu (a może to znowu płatki?)
        Gazu stoutowo niewiele. Opakowanie w stylu o'hara'sowym , lecz z dodatkiem pintowego liternictwa. Jest też logo Pinty. Mnie się podoba.
        Pijąc to piwo odnoszę wrażenie, że to taki stout z lekkim nachyleniem w kierunku porterowym. I o to chodzi...

        Comment

        • Mawel
          Member
          • 04-2014
          • 65

          #34
          Bardzo dobre piwo. Bardzo fajny kontrast pomiędzy słodowością a goryczką lekko pozostającą na języku. Nie jest wytrawne, a lekko słodowe i przez to super pijalne. Jedyne co bym zmienił to zmniejszył wysycenie, z początku jest dosyć mocne i gryzące w gardło. Z czasem i w skutek merdania spada do właściwego poziomu. Świetny stout, bardzo mi smakował. Cena to bodajże 12,49, E. Leclerc w Bydgoszczy. Warka (jeśli dobrze odczytałem datę) 28.11.2015

          Comment

          • pen
            Member
            • 05-2014
            • 97

            #35
            Kolor: ciemna kawa, lekkie refleksy przez rubinowe odcienie [4.5]
            Piana: fantastyczna, drobnopecherzykowa, redukuje sie w srednim tempie ale zdobi ladnie szlo [4.5]
            Zapach: kawowo-czekoladowe, troche zbyt slaby.. [4]
            Smak: geste, nasycone, czekolada i espesso dominuje, lekkie nuty chmielu [4.5]
            Wysycenie: w sam raz [ 5]
            Opakowanie: prawie idealne, choc z tylu za bardzo "koncerniakowe" [4.5]
            Uwagi: Warka do 28.11.2015. nie bylem fanem outmeal staut, ale ten robust jest fantastyczny! szkoda, ze tak drogo...

            Comment

            • majkivellucas
              Junior
              • 01-2014
              • 6

              #36
              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, rubinowe refleksy.
              Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, cienka warstwa utrzymywała się do samego końca.
              Zapach: Kawa, dużo kawy i czekolada na dalszym planie, niewyczuwalny aromat chmielu.
              Smak: W smaku wyczuwalna głównie kawa, niska goryczka, piwo gładkie, aksamitne, bardzo dobra pijalność, idealnie zbalansowane.
              Wysycenie: Średnie, przyjemne, nie przeszkadza w piciu.
              Opakowanie: Podoba mi się zarówno etykieta jak i kształt butelki, przód trochę ubogi jednak, przydała by się bardziej wyraźna grafika.

              Dobre piwo, do wypicia na deser po obiedzie czy też w spokojny wieczór, czy warte jednak swojej ceny? 14,50 za butelkę, cena wysoka głównie zw. na konieczność transportu piwa z wysp, mimo to polecam, warte spróbowania piwo bez żadnych wad, choć brakuje mu też trochę charakteru, może większej paloności? Lepszego chmielenia?

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6075

                #37
                Lekko pijalne, łagodne, całkiem fajne piwko.

                Piana - średnia, potem do 0,5 mm + lacing. Po nalaniu świetnie wyglądają drobne bąble.
                Barwa - ciemny rubin wpadający w "lekką" czerń.
                Aromat - słodkie kandyzowane, ciemne owoce /figi, rodzynki itp /
                Gaz - co najmniej średni.
                Smak - kawa, czekolada, suszone owoce, fajna, łagodna goryczka, wyjątkowa gładkość w popijaniu.

                Bardzo smaczne

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Kolor - dla mnie czarny
                  Piana - beżowa, drobna, mocna, zwarta, można ja jeść łyżeczką, osadza się na szkle drobnymi .plamkami
                  Smak - pełne, treściwe, fajna dominująca palono-kawowa nuta w le, wytrawne ale gorzkawość nie jest za mocna, tylko jak dla mnie odpowiednia, daleko w tle zbożowo-owocowe akcenty, całość idealnie zbalansowana
                  Gaz - bez zarzutu
                  Zapach - nie wąchałem, w sumie i tak nic czuć
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Glingorth
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 283

                    #39
                    Kolor: czarny
                    Piana: gęsta i trwała, beżowa
                    Zapach: gorzka czekolada, kawa
                    Smak: aksamitny, głównie kawowy smak zmieszany z czekoladą, do tego wyczuwalna goryczka
                    Wysycenie: do średnie, pasuje

                    Przyjemnie wchodzi, cena jak na piwo warzone za granicą nie jest wcale taka wygórowana.

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #40
                      Carlow, O'Hara's / PINTA Lublin to Dublin

                      Piana drobna ale po krótkim czasie redukuje się do zera. Kolor ciemny pod światło rubin klarowny. Aromat paloność, kawa przyjemny. Smak, treściwe ale pijalne, kawa palonosc, słodycz owocowo-porterowa.Lekka kwaskowość nasycenie średnie. Goryczka wyraźna nie przesadzona. Całość dobra bez szału.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • meszek0009
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 247

                        #41
                        Kolor - czarny z rubinowymi, ciemnymi prześwitami pod mocne światło [4.5]
                        Piana - całkiem obfita, gęsta, kremowa. pozostaje cieniutką warstwą do końca, średnio zdobi szkło. [4]
                        Aromat - mocna kawa, kakaowiec i ciemna czekolada. Te aromaty dominują. Oprócz tego jest wiśnia, która dodaje trochę świeżości i likier wiśniowy. Trochę palonych słodów. Złożony, zrównoważony i przyjemny aromat, średnio intensywny. Brakuje mi trochę owsianki, której zawsze poszukuję w oatmeal stoutach. [4]
                        Smak - znowu oczywiście kawa i czekolada, ale trochę na przód wysuwa się paloność słodów potęgowana przez goryczkę, która jest średnio mocna i trochę zalegająca. Bardzo treściwe, gęstawe, do powolnego sączenia, myślę, że sprawdziłoby się w butelkach 0.33. [4]
                        Wysycenie - odpowiednio niskie, piwo ma aksamitny charakter [5]

                        Piwo jest dobre, niby (prawie) wszystko czego trzeba w nim występuje, ale jakoś mnie nie zachwyciło jak niektórych przedmówców. Niemniej warte spróbowania.

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #42
                          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                          Piana: Kremowa, obfita, gęsta, trwała. Opada do grubej warstwy mocno oblepiając szkło.
                          Zapach: Czekolada, kawa i minimalna chmielowość.
                          Smak: Średnio treściwe. Lekka słodowość, czekolada, karmel, są też nutki owsianki i minimalne chmielowe. Wszystko wieńczy minimalna kwaskowatość i średnia, palono-żywiczna goryczka.
                          Wysycenie: Niskie.
                          Ogółem: Świetne piwo. Prawdziwy robust. Dzieje się tutaj dużo więcej niż w typowym stoucie. To wszystko świetnie zbalansowane i ułożone. Do tego fenomenalna, prawdziwie stoutowa piana.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Warchlando
                            Member
                            • 06-2012
                            • 94

                            #43
                            Kolor - czarny z rubinowymi refleksami, nieprzejrzysty
                            Piana - beżowa, niezbyt obfita, opadająca szybko, pozostawia drobny kożuszek
                            Zapach - kawowo-palony z domieszką czekolady oraz lekkiej słodowości
                            Smak - kawowość oraz palność, następnie wyczuwalna czekolada, chmiel z łagodną goryczką, a także lekka słodycz oraz lekka słodowość
                            Wysycenie - niskie
                            Opakowanie - dobrze komponująca się etykieta, na kontrze podane potrzebne informacje. Kapsel czarny goły.
                            Uwagi - niezwykle pijalne i zbalansowane piwo, łagodne. Wart swojej ceny.
                            Warka do 28.11.2015

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #44
                              Muszę przyznać, że to piwo zrobiło na mnie wrażenie. Pełny, treściwy i mocny stout z lekkim porterowym tłem. W smaku jest paloność, jest kawa, orzechy i gorzka czekolada. Aromat słodowo-kakaowy, z lekkim dodatkiem wiśni z nalewki. Nagazowanie średnie, pasujące do piwa. Generalnie całość bardzo dobrze zbalansowana. Polecam
                              Kupione w "Winotece płockiej" za trochę ponad 13 zł.
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • Apocalipse
                                Member
                                • 04-2014
                                • 40

                                #45
                                Świetnie zbalansowane piwo. Idealnie wyważona gęstość, delikatna kwaskowość, dobre wysycenie, przyjemna goryczka, nuty palone, odrobina czekolady.

                                Jestem pozytywnie zaskoczony. Przyjemne piwo, które wybija się ponad przechmilone dziwactwa, którymi zalewany jest ostatnio europejski rynek piw rzemieślniczych. Bardzo polecam na chłodnie letnio-jesienne wieczory.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎