Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys, Okocim Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Z ekonomicznego punktu, najwygodniejszą a zarazem tańszą drogą jest przeprawa promowa via Kopenhaga-Świnoujście. Co jest zresztą w 90% czynione przez spedytorów, ewentualnie drogą tranzytową przez Szwecje.
    Późna odpowiedź, ale podajesz błędne informacje. Z Fredericii, miasta w środkowej Jutlandii, najłatwiej jest dojechać przez Niemcy. Przez Kopenhagę jest i dalej, i drożej (most nad dużym Bełtem). Browar w Valby zamknęłi w zeszłym roku.
    Last edited by zgroza; 09-07-2009, 08:49.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      Ja nie pisałem jak jest najłatwiej ale jak jest czynione przez przewoźników.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        I trochę się zagalopowałeś z tymi błędnymi informacjami. Transport morski po mój chleb powszedni. I nie od dziś znam ten rynek jak i również przewoźników, spedytorów i gestorów ładunków i wiem, jakie są opinie na ten temat.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          Nie neguje Twojej wiedzy, byłem przekonany, że chodzi Ci o browar w Valby. Moja opinia była bardziej zdroworozsądkowa niż oparta na wiedzy. Jednakże wydaje mi się, że jest możliwe, że 90% ruchu (Zelandia i Północna Jutlandia, powiedzmy od Horsens na północ, łącznie z Aarhus) leci przez prom, a Południowa Jutlandia przez Niemcy.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • Noman
            Member
            • 04-2007
            • 30

            Kolor: Niczego sobie, mętny jak być powinien [5].
            Piana: Zbyt szybko opada, ale jest ładna. [4]
            Zapach: Według mnie więcej goździków niż bananów. Tak czy inaczej pszeniczny. [5]
            Smak: Lekkie pszeniczne piwko, zimne wchodzi w letnie dni znakomicie [4]
            Wysycenie: wysokie, mnie to jednak nie przeszkadzało [4]
            Opakowanie: Jedno z moich ulubionych [5]

            O wysokiej ocenie decyduje łatwa dostępność w najbliższej okolicy. Jak ktoś ma czas znajdzie lepsze piwko, ale jeśli czasu braknie, a real blisko to fajnie jest sięgnąć po kilka takich piw.

            Comment

            • paulaner
              Junior
              • 07-2009
              • 15

              Jako fan pszenicznych piwek (szczególnie niemieckich) z ciekawością spróbowałem okocima. Raczej się zawiodłem

              Kolor: Dobry, odpowiedni dla tego typu piwa [5].
              Piana: Gęsta, długo się trzyma. [5]
              Zapach: Odpowiedni, bez zaskoczenia. [4]
              Smak: No i tutaj się zaskoczyłem. Bardzo lubię piwa pszeniczne, ale okocim nie smakuje jak typowy pszeniczniak. Za bardzo wyczuwalna gorycz, kwasowość. Piwo jest jakieś takie ciężkie. [2.5]
              Wysycenie: Zdecydowanie za mocne [2]
              Opakowanie: Bardzo fajne, z pomysłem [5]

              UWAGI: minus za smak, minus za tą "tajemnicę" handlową. Coś mi się zdaje, że "koncerniak" chce wejść w niszę piw pszenicznych. Szczerze mówiąc jeśli na półce widzę tańszego pszeniczniaka to na okocima nawet nie spojrzę.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19177

                Piwo pszeniczne sprzedawane pod marką Okocim Pszeniczne jest produkowane w Niemczech w browarze na H. i cysternami przywożone do trzech polskich browarów Okocimia i tam rozlewane. Informacja z interpelacji CP w sprawie ponadnormatywnych ubytków przy przewozie piwa cysternami.

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  Herrnbraeu Buergerliches Brauhaus?

                  Taki mały żarcik. Dużo mniejszy, niż te, które robi CP. Może każda partia tego piwa pochodzi z innego browaru? Ile ten Carlsberg ma zakładów w Europie?
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • tutunia
                    Member
                    • 03-2003
                    • 60

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwo pszeniczne sprzedawane pod marką Okocim Pszeniczne jest produkowane w Niemczech w browarze na H. i cysternami przywożone do trzech polskich browarów Okocimia i tam rozlewane. Informacja z interpelacji CP w sprawie ponadnormatywnych ubytków przy przewozie piwa cysternami.
                    W Okocimiu nie leją, jeszcze

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19177

                      Interpelację złożył pracownik CP, więc przedstawiciel browaru a ty to kto? jasnowidz?

                      Comment

                      • darko
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 2078

                        Rozporządzenie przewiduje maksymalny bytek w wysokości 1%. Czyli 1 litr na 1 hektolitr. Moim zdaniem to mało. Z drugiej jednak strony w porównaniu do faktycznych ubytków w browarach koncernowych - cztery do pięciu procentów - to całkiem dużo .

                        Comment

                        • disease
                          Member
                          • 08-2009
                          • 80

                          piwo bardzo dobre z miodowo piernikowym posmakiem. Trochę za słabe (mogłoby chociaż 6% mieć) ale pije się je doskonale i mimo że nie przepadam za słodkimi piwami to mi jakoś pasuje.

                          Comment

                          • silvian
                            Senior
                            • 08-2008
                            • 727

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika disease Wyświetlenie odpowiedzi
                            Trochę za słabe (mogłoby chociaż 6% mieć)
                            A po co?
                            "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                            Comment

                            • disease
                              Member
                              • 08-2009
                              • 80

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika silvian Wyświetlenie odpowiedzi
                              A po co?
                              bo 5% to moim zdaniem z mało. 5% to dobre dla klarownego lekkiego piwka jak Carlsberg. Chociaz np w Irlandii piwo z zawartością alkoholu 5.5% uchodzi już za mocne. Zwariowali.

                              Comment

                              • danio_145
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 723

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika silvian Wyświetlenie odpowiedzi
                                A po co?
                                Żeby w głowę waliło

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎