Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reichenbrander, Heller Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9735

    Reichenbrander, Heller Bock

    Jasny koźlak z Chemnitz ma 6,5% i 16,7*.
    Jest złotobursztynowy, klarowny. Piana brudnobiała, niewysoka, drobna, nietrwała.
    Pachnie karmelem i winem z orzechowym powiewem. W smaku to samo: karmel, orzechy i wino, dość wytrawny.
    Gaz niezbyt wysoki. Opakowanie w stylu browaru, tym razem krawatka i obwódka etykiety czerwone, kapsel browaru.
    Kolejny koźlak z Enerde, który - mimo stosownie jesiennych okoliczności przyrody - jakoś mi nie dogadza...
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12211

    #2
    Chemnitz, Saksonia

    Jasny koźlak
    16,7% ekstr.
    6,5% alk
    20 IBU

    Ein malz-aromatisches Bier mit leichter Karamellnote, lieblich im Geschmack.


    Aromat - słodowy, bardzo przyjemny - chleb, lekko przypieczona skórka od chleba, karmel, pod koniec suszone owoce, ciut powideł
    Piana - dość wysoka, średnia trwałość, koronka na dłużej
    Barwa - bursztynowa, wpadająca w miedź
    Wysycenie - umiarkowane, musujące
    Smak - tu na przodzie bardziej karmel i przetwory z suszu owocowego, troszkę powidła, chleb delikatniej, bardzo delikatna owocowa cierpkość (żurawina). Jest delikatna goryczka, głównie na finiszu, choć posmak bardziej słodowy. Alkoholu nie czuć, łagodnie rozgrzewa po przełknięciu
    Treściwość - wyższa pełnie.

    Piłem w temperaturze niemalże pokojowej (w mieszkaniu mam raczej chłodno), bo uważam że słodowe tony są wyraźniejsze, kiedy piwo nie jest nazbyt schłodzone. Tu słód bardzo ładnie wyeksponowany, złożony, miękki, krągły. Jest trochę słodyczy, ale leciutka kontra owocowa i chmielowa powoduje, że piwo nie jest nudne i zachowuje bardzo dobrą pijalność. Bardzo dobre piwko i przykład, że jasny koziołek to nie byle jakie jasne mocne.

    Comment


    • darekd
      darekd commented
      Editing a comment
      Choć właściwie aż taki helles to ten koziołek nie jest Click image for larger version

Name:	P1110734.JPG
Views:	50
Size:	25,8 KB
ID:	2330071
      Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎