Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rittmayer, Bitter 58

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Rittmayer, Bitter 58

    Kolejny tradycyjny niemiecki browar, tym razem bawarski Rittmayer z Hallerndorfu, próbuje się nieco podpiąć pod rewolucyjną nową falę. I choć, wbrew nazwie, mamy do czynienia raczej z pilsnerem, ewentualnie hybrydą angielskiego ESB z niemieckim pilsem, to na stylizowanej na typowo rzemieślniczą, prostej okleinie dużymi literami stoi z boku owijki - Kraftbier. Piwo ma 5,8% alkoholu i jest mocniejszą interpretacją wersji ocenianej tu przez Aleksandrosa.

    Barwa żółto-pomarańczowa. Mocno mętna.
    Biała, drobna i króciutka piana. Trzy minuty i zostaje obwódka wokół szkła oraz szybko znikający dziurawy placek na środku. Po sześciu minutach nie ma już ani śladu po pianie.
    Bardzo aromatyczne. W zapachu silne nuty słodkich egzotycznych owoców - papaja, marakuja, a także brzoskwinia, grejpfrut i skórka z cytryny oraz perfumowo-kwiatowy bukiet. Nieco dalej pojawiają się słodowe, zbożowe, ziarniste odcienie.
    Smak w podobny sposób barwny. Obok dominujących, zwłaszcza w początkowej fazie słodkich i cytrusowych owoców, mamy tabletkę multiwitaminy, odrobinę mocno rozcieńczonego syropu na kaszel. Po chwili dochodzi solidna słodowa, zbożowa baza, a profil kończy się lekką, ale trwałą, przyjemną goryczką, pozostającą przez pewien czas w posmakach obok owocowej egzotyki.
    Nagazowanie średnie, odczuwalne.
    Butelka 330ml z nudną jak dla mnie etykietą, o której wspominałem wyżej. Kapsel firmowy.

    Bardzo zacne piwo. Wspaniałe w zapachu, bogate w smaku. Apteka, jako część kompozycji smakowej w tym przypadku ma jak najbardziej pozytywne konotacje. Górna to czy dolna fermentacja, diabeł jeden wie. Smakuje jednak wybornie. 9 w skali 1-10. Gdyby nie piana dałbym nawet więcej.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12211

    #2
    Na ich stronie http://www.rittmayer.de/brauerei/kraftbier/

    metaforycznie piszą:

    Englisches ESB trifft fränkisches Pils - to chyba pils, ale może ktoś lepiej zna niemiecki...

    Kupiłeś w sklepie Das Bier w Warszawie?

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      ...

      Kupiłeś w sklepie Das Bier w Warszawie?
      Tak, Darku.
      Przyjeżdżaj
      Last edited by wpadzio; 22-09-2016, 15:26.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9735

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Englisches ESB trifft fränkisches Pils - to chyba pils, ale może ktoś lepiej zna niemiecki...
        Angielski [smak] ESB spotyka frankońskiego pilsa .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎