Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Andechs, Andechser Doppelbock Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • naczelnik
    Senior
    • 08-2003
    • 1884

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)Najlepiej smakuje oczywiście w samym klasztorze w Andechs, ...
    Nie wiem czy to pogoda, wysokosc nad poziomem morza i piekny widok na Alpy tak dzialaja, ale jest jak napisales. Doppelbock smakuje tam wyjatkowo. Pity z kija w Monachium nie umywa sie do tego spozywanego pod klasztorem. Do tego kawal miecha na zagryche- zyc nie umierac

    Niecala godzina jazdy kolejka z Monachium, godzinka piechota przez las i ladujemy w tym miejscu. Doskonaly sposob na zabicie popiatkowego zmeczenia

    P.S. Do 19 marca serwuja piwo zimowe. Smakuje jak rozrabiany z woda kozlak
    Last edited by naczelnik; 02-02-2008, 18:51.
    Popieram domowe browary!

    Polakom gratulujemy naczelnika

    Zamykam browar.
    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #32
      Wypada tylko zgodzic sie z przedmowcami, piwo wysmienite. Tresciwe, smaczne, po prostu najlepszy podwojny kozlak jaki dane mi bylo skosztowac. Warte swojej ceny.

      Link:http://www.andechs.de/brauerei/biers...#slides-pane-5
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #33
        Kolor - ciemny brąz, pod światło piękny rubin.
        Piana - beżowa, przy nalewaniu dość obfita ale nietrwała, nieregularna.
        Zapach - intensywnie słodowy, leciutko palony, sporo nut owocowych (suszona śliwka, rodzynki).
        Smak - treściwy, głęboka słodowość, wyraźnie czuć słody palone, jest kawa, czekolada, sporo karmelu. Całość uzupełniona przez pyszne nuty owocowe (do śliwki i rodzynek doszła wiśnia) i leciutka chmielowa goryczka. Wszystko pięknie poukładane, alkoholu nie czuć.
        Wysycenie - dość wysokie jak na styl.
        Opakowanie - nowa etykieta na zdjęciu poniżej. Przepraszam za jakość ale fotograf ze mnie żaden a ten odblaskowy papier po prostu mnie pokonał

        Kupione za 7,50zł w stołecznej "Joli".
        Bardzo smaczne, świetnie zbalansowane piwo. Jest to chyba najlepszy podwójny koźlak, jakiego piłem.
        Attached Files
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #34
          Andechser Doppelbock Dunkel

          Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny.
          Piana: Beżowa, trudna do utworzenia. Błyskawicznie znika do cienkiego pierścienia, później nie ma jej wcale.
          Zapach: Intensywny, bardzo ładny. Dużo karmelu, suszonych owoców, śliwek.
          Smak: Mocny, treściwy, choć alkoholu nie czuć. Początek słodowo-karmelowy, później dociera solidna goryczka i zostaje po niej trwały ślad w posmaku, połączony z palonymi i momentami nieco kawowymi akcentami. W tle również wyczuwalne posmaki suszonych owoców, rodzynek. Bardzo smaczne.
          Wysycenie: Drobne, niewysokie.
          Opakowanie: Jak na powyższej fotce Tapira.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            #35
            Po raz kolejny (po ponad 5 latach od mojego poprzedniego wpisu) mogę tylko wpisać same pozytyne opinie na temat tego piwa. Wszystko jest doskonale sharmonizowane - ani za słodkie, ani za goryczkowe, w sam raz wytrawne. Tak na prawdę to trochę smaku przypomina mi belgijskie duble. Wczoraj wypiłem dwa doppelbocki z Andechser i pomimo woltażu nie odczułem żadnych negatywnych efektów Jeden z moich ulubionych doppelbocków (obok Bonatora), szczerze mówiąc Salvator przy nich jest mniej subtelny w smaku.
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • erudyta
              Senior
              • 11-2008
              • 189

              #36
              Piwo prezentuję naprawdę wysoki poziom.
              Ciemnorubinowa barwa, aż cieszy oczy. Drobnym minusem jest piana, która nie jest zbyt wysoka i dość szybko opada, ale temu piwu można to wybaczyć. W zapachu dominuje palony słód, karmel. Intensywny smak to prawdziwa uczta dla kubków smakowych Dominuje karmel, palony słód, goryczka jest delikatna, nienachalna, elementy kawowe również wyczuwalne. Smak utrzymuje się na języku przez pewien czas. W tle delikatnie dało się wyczuć alkohol. Wysycenie umiarkowane, odpowiednie.
              Jest to naprawdę godny polecenie Doppelbock.
              Kupiony za 1,19 €

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #37
                Piwo jest rubinowo bursztynowe. Po nalaniu pojawia się beżowa, wysoka, bardzo drobna, sztywna i całkiem trwała piana.
                Pachnie karmelem, orzechami, winem i suszonymi owocami - z jednej strony bardzo ciekawie, ale z drugiej to "tylko" klasyka gatunku... .
                W smaku lekko wyczuwalna nuta alkoholowa (nie drapiąca, raczej łechcząca ), orzechy włoskie, znowu wino i suszone owoce, generalnie - rozgrzewa.
                Nagazowanie w sam raz, średnie. Opakowanie - jak widać wyżej - butelka NRW, wzornictwo w stylu browaru, etykieta słusznie złota - beretu nie zrywa, ale jest klasyczne i charakterystyczne.
                Bardzo sympatyczne, konkretne i mięsiste piwo w sam raz na listopadowy wieczór . Znów mam niepokojące wrażenie, że podczas ostatniej "enerde-rajze" kupiłem go za mało...

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #38
                  Jako osoba sceptyczna do Bocków z oporem zabierałem się za wypicie tego piwa

                  barwa: czerń z rubinowo-czarnymi przebłyskami
                  piana: bardzo wysoka, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie lepi się na kuflu
                  zapach: dość słodki, chlebowy, razowym, ziarnisty, lekko karmelowy i winny
                  smak: przyjemne słodowe ale nieprzesłodzone, są razowe nuty, lekki karmel i śliwki, na końcu dość mocna wiśniowo-pestkowa goryczka, wybitne piwo
                  gaz: odpowiedni

                  No i zaskoczyłem się bardzo mocno. Z przymusu wypicia wyszła uczta smakowa.
                  Polecam, w dodatku że piwo dość szeroko dostępne w Niemczech.
                  LP

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #39
                    BARWA: Ciemnobrązowa,pod światło piękny głęboki rubin,widać drobinki. [4.5]
                    PIANA: Bardzo wysoka,po czterech minutach w postaci centymetrowego kożucha,a po pięciu minutach ładna powłoka. Piana beżowa,drobno i średnioziarnista,ładnie oblepiała ścianki szklanki,pozostała do końca. [4.75]
                    ZAPACH: Znaczny i przyjemny. Wyczuwalne:słód,karmel,czekolada,kakao,śliwki,wiśn ie. [4.25]
                    SMAK: Czarnej czekolady,karmelu,kakao,słodu,śliwek. Występuje lekka paloność z delikatną goryczką. [5]
                    GAZ: Średni,od początku do końca na podobnym poziomie. [5]
                    OPAKOWANIE: Zwrotne z niezłymi naklejkami w złotej tonacji,podany skład bez ekstraktu,firmowy kapsel. Wszystko jak na fotce w poście#33. [4.25]

                    UWAGI: Trwałość do 14.10.2014,wypiłem 23.10'14. Piwo wypite dziewięć dni po terminie. Świetne piwo,mimo 7.1% alkoholu,było lekkie i bardzo treściwe...nigdy bym nie powiedział,że ma taką zawartość procent,alkoholu w smaku i zapachu nie czuć. Uczciwie polecam.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                      ,było lekkie i bardzo treściwe...
                      albo lekkie albo treściwe. Może chodziło, że gładkie?

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #41
                        @ darekd- Chodziło o pełnię smaku,lekką oleistość w ustach,a ''lekkie'',bo bez posmaków alkoholowych...może być ''gładkie'',też. Dobrze piwo wchodziło,czasami ciężko zmęczyć małą butelkę,a w tym konkretnym przypadku chciało się więcej i więcej...

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                          @ darekd- Chodziło o pełnię smaku,lekką oleistość w ustach,a ''lekkie'',bo bez posmaków alkoholowych...może być ''gładkie'',też. Dobrze piwo wchodziło,czasami ciężko zmęczyć małą butelkę,a w tym konkretnym przypadku chciało się więcej i więcej...
                          No to musiałem spróbować i podzielam spostrzeżenia Jak na podwójnego koźlaka nie jest ciężki, ale jest treściwy jako piwo gładki, bez wyraźnego w smaku alkoholu. Rozgrzewa lekko. W aromacie karmel, suszona śliwka, na początku ciut razowca. W smaku trochę karmelu, kakaowych herbatników, owocowy susz, ze śliwkami, rodzynkami, ciut wiśniowej cierpkości.
                          To piwo złożone jest z wielu akcentów, wymienionych przez przedpijców. Wszystko jest jest dozowane ostrożnie, żaden element nie dominuje, jest idealny balans. Z drugiej strony troszkę brakuje mi tu pazura, ale to już kwestia gustu. Dla mnie nie jest faworytem, ale i tak jest to Doppelbock Bundesliga

                          Kupiony we wrocławskiej Piwnicy.
                          Last edited by darekd; 10-12-2015, 01:19.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #43
                            Krawatka się zmieniła
                            Attached Files

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #44
                              BARWA: Wyrazistego rubinu, piwo przejrzyste z drobną zawiesiną. [5]
                              PIANA: Beżowa. Wysoka i trwała, składająca się z drobnych i średnich pęcherzyków, obklejała szkło i pozostała do końca. [3.75]
                              ZAPACH: Karmelu, suszonych śliwek i wiśni, rodzynków, trochę czekolady z nutami palonymi. Intensywny zapach, alkohol bardzo dobrze ukryty. [4.25]
                              SMAK: W schłodzonym na pierwszym planie są: suszone owoce(śliwki, wiśnie i rodzynki), karmel oraz czekolada. Po ogrzaniu na czele pojawia się karmel... następnie suszone owoce, czekolada i świeżo upieczone ciasto(murzynek) oraz nuty palone w posmaku. [4.25]
                              WYSYCENIE: Idealne, utrzymało się do samego końca. [5]
                              OPAKOWANIE: Jak wyżej... z drobnymi zmianami. [4]

                              UWAGI: Warka do 11.07.2017, wypite 8.07'17. Po niespełna trzech latach, ponownie wypite ze smakiem... choć ostatnio smakowało mi bardziej.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #45
                                kolor - ciemny brąz, mętne
                                piana - beżowa, drobna, czapowata delikatna ale trzyma fason
                                zapach - słodowo-karmelowo-owocowy
                                smak - pełne, treściwe, goryczka leciutka, dobrze wyczuwalny zbożowy posmak, trochę rodzynki i krówki, owoce, głównie wytrawne, bardzo dobry balans
                                gaz - bez zarzutu

                                Bardzo dobre piwo
                                Attached Files
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎