Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schneider & Sohn, Aventinus /Tap 6 Aventinus Doppelbock Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    #16
    Kolor - jasny brąz, mętne.
    Piana - gęsta, koloru kremowego, o średniej trwałości.
    Zapach - intensywny, bananowo - drożdżowy, słabszy goździk, do tego całokształt jest lekko winny z nutami suszonych owoców.
    Smak - słodowe nuty na pierwszym planie, wyczuwalny alkohol jest równoważony bogactwem smaczków bananowych, cytrusowych, drożdżowych i korzennych (te ostatnie robią się wyraźniejsze wraz z ogrzewaniem piwa). Sprawia to, że alkohol, pomimo że cały czas towarzyszy nam w smakowaniu piwa, jest wkomponowany w smak i nie przeszkadza.
    Wysycenie - dość wysokie.
    Opakowanie - nowa etykieta na zdjęciu poniżej.

    Kupione za 9,90zł w stołecznej "Joli".
    Gdyby było nieco lepiej dostępne i tańsze chętnie bym je co jakiś czas powtarzał.
    Last edited by sibarh; 26-08-2010, 19:48.
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #17
      Aktualne foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #18
        Co oznaczają te "TAP" na broduktach tego browaru?
        Ta eta moim zdaniem, gorsza od poprzedniej. Nie wiem, czy to ujednolicenie to dobry pomysł

        Comment

        • beaviso
          Senior
          • 02-2010
          • 215

          #19
          Wyjątkowe piwo, które po prostu trzeba wypić przynajmniej raz w życiu! Piwo wyjąłem z lodówki na pół godziny przed otwarciem i to był chyba dobry pomysł, chociaż pod koniec degustacji było już zbyt ciepłe. Choć drogie, to na pewno na specjalne okazję zafunduję sobie tą przyjemność ponownie.

          Konkurencyjnego Pikantusa piłem na tyle dawno, że nie odważę się rzetelnie porównać obu piw.

          M.

          Comment

          • Baard
            Senior
            • 01-2010
            • 316

            #20
            Wygląd - brązowy, mętny.
            Piana - kremowa, gęsta, wytrzymała do końca.
            Zapach - intensywnie bananowo - goździkowo - drożdżowy.
            Smak - tu również banany i goździki, czuć jeszcze jakieś owoce. W miarę ogrzewania do głosu dochodzi także alkohol ale taki przyjemny, delikatny.
            Nagazowanie - wysokie, pszeniczne.
            Opakowanie - jak na foto sibarh`a.
            Piwo jak najbardziej do częstych powtórek. Zakupione w Goerlitz. Cena 0,9 euro.
            Last edited by Baard; 04-04-2011, 20:45.

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Baard Wyświetlenie odpowiedzi
              Piwo jak najbardziej do częstych powtórek. Zakupione w Goerlitz. Cena 0,9 euro.
              Czyli jakieś 3,6 złotego... Mała cena z dużym piwem
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Kupione w Zofmarze za 6,90 zł.

                Kolor: Z początku piwo jest zupełnie klarowne i ma przepiękny miedziany kolor, przypominający bittery. Dopiero w ostatniej 1/3 butelki pojawiły się drożdże, które porządnie zmętniły piwo.
                Piana: Nalewanie to udręka. Tworzy się ogromna ilość drobnoziarnistej, gęstej piany, ale gdy już się zacznie pić, znika dość szybko i tylko trochę zostaje na ściankach.
                Zapach: Bardzo silny, ze zdecydowaną przewagą goździków. Czuć też sporo nut korzennych, trochę orzechów, pomarańcze i lekką słodowość w tle. Bardzo przyjemny bukiet. Po zamieszaniu pojawia się lekka nuta rozpuszczalnikowa, ale na szczęście słabiutka.
                Smak: Piwo jest bardzo gęste i treściwe. Weizenbock wcale nie musi oznaczać krzyżówki smakowej weizena z koźlakiem, zwykle jest to po prostu wzmocniony weizen, ale tutaj rzeczywiście czuć jedno i drugie. Są wyraźne nuty weizenowe, ale jest też solidna słodowosć, trochę smaczków owocowo-orzechowych, leciutka nuta alkoholowa (niestety też z rozpuszczalnikową)
                Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Prosta, elegancka etykieta, dedykowany kapsel. Nie podoba mi się tylko ten schneiderowy zwyczaj numerowania marek (tak jak tutaj jest Tap 6).
                Uwagi: Piwo z lekkimi wadami, ale i tak przepyszne.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co oznaczają te "TAP" na broduktach tego browaru?
                  Tap = Kran. Zwykła pszenica jest Tap 7.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #24
                    Aventinus

                    Kolor: Ciemnobrunatny, mętny.
                    Piana: Lekko beżowa, średniowysoka. Szybko opada do ochronnej kołderki. Nie zostaje do końca.
                    Zapach: Są i banany i trochę schowana w tyle karmelowa słodowość. W tle rozpuszczalnikowe nutki, podobne jak w niektórych belgach.
                    Smak: Wyraźna pszenica, połączona z karmelową słodowością. Goryczka w finiszu lekko ziołowa, przez co bardzo przypomina mi niektóre piwa belgijskie. Myślę, że w ślepym teście mógłbym pomylić je z jakimś ciemnym belgiem. Tym bardziej szacuneczek, bo przecież warzone według Reinheitsgebot. Alkohol niewyczuwalny, co podkreśla "belgijskie" walory.
                    Wysycenie: Drobne, choć średnie. Za małe na pszeniczne, w miarę dobre dla koźlaka.
                    Opakowanie: Etykieta jak na fotce sibarha, ale kapsel inny.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • kurgan
                      Gość
                      • 04-2004
                      • 315

                      #25
                      w końcu to rasa panów wszystko im wolnosmaczneale wole pić te piwa osobno

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #26
                        Barwa świątecznego kompotu z suszonych owoców. W podobnym stopniu nieklarowna.
                        Piana beżowa, drobnoteksturowa. Redukuje się do cienkiej pianki na powierzchni.
                        Bukiet zapachowy bardzo aromatyczny. Pszeniczniak z mocniejszym naciskiem na fenole, czyli piernik i goździk, podszyty nutami alkoholowymi.
                        Pełny smak. Jest i owocowość, choć dominują korzenne nuty - goździk, piernik. Wyczuwalne drożdże. Stosunkowo słabo natomiast czuć słody. Alkohol nieznaczny. Finisz rześki, w posmaku lekka kwaskowość i cytrusy.
                        Wysycenie jest dość wysokie. Jak dla mnie za mocno podszczypujące.
                        Opakowanie jak na zdjęciu sibarha sprzed dwóch lat. Estetyczne, kapsel dedykowany. Alkohol bez zmian - 8,2%

                        Ciekawe połączenie koźlaka dubeltowego i piwa pszenicznego. Bardzo smaczne w konsumpcji. Aczkolwiek z koźlaka to chyba tylko alkohol i barwa, ponieważ Aventinus przede wszystkim posiada wszelkie cechy typowej pszenicy, która dominuje w profilu zarówno zapachowym jak i smakowym i jest tylko nieznacznie złamana słodami. Jak dla mnie zasługuje na 8,5 w skali 1-10, a 0,5 odjąłem za zbyt wysokie nagazowanie.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #27
                          Kolor: Bordowy, równomiernie mętny. Bardzo ładny.
                          Piana: Koloru złamanej bieli, mało trwała.
                          Zapach: Głównie banany i drożdże, słodowość, w oddali minimalny alkohol.
                          Smak: Koźlakowa treściwość (choć nie przesadzona, dla mnie w sam raz) z nutkami pszeniczymi (głównie banany, choć jest i lekki goździk) i innymi koźlakowymi smaczkami (karmel, suszona śliwka). Minimalna alkoholowa ostrość i rozgrzanie. Goryczka średnio niska. Minimalna kwaskowatość na finiszu. Całość bardzo spójna i dobrze zbalansowana.
                          Wysycenie: Średnio wysokie.
                          Ogółem: Najlepszy weizenbock jakiego dotychczas piłem. Zazwyczaj szala jest przechylona wyraźnie albo w kierunku pszenicy albo koźlaka, tutaj jest świetny balans i wszystko ze sobą współgra.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • lucifuge
                            Senior
                            • 11-2009
                            • 309

                            #28
                            poczęstowano mnie kiedyś tym piwem nie mówiąc co i jak. Przyznam, że nie wyczułem tam takiej ilości alkoholu. Piwo jest świetnie zbalansowane, wielowymiarowe z pięknym bukietem aromatu. Może nie każdemu podejdzie ale moim zdaniem warto zaryzykować. Ostatnimi czasy wpadłem w nałóg konsumpcji amerykańskich chmieli ale jak tylko dostrzegłem TAP 6 w ofercie jednego ze sklepów internetowych to nie wahałem się ani chwili. Dla mnie w swojej kategorii numer jeden.

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #29
                              barwa: ciemny bursztyn
                              piana: ładna, wysoka, drobnobąbelkowa
                              zapach: pszeniczno-cytrusowy, silny, z bananami i kwiatami, przyjemny, po ogrzaniu wychodzi alkoholowa nutka, a zapach staje się coraz mnie przyjemny
                              smak: przyjemny okrągły początek z pszenicą i cytrusami oraz lekkim karmelem i bananami, później słodka, pełna i silna słodowa końcówka z karmelem i delikatną kawą
                              gaz: wysoki, odpowiedni

                              Bardzo smaczne i godne spróbowania
                              Attached Files
                              LP

                              Comment

                              • von_scheisse
                                Senior
                                • 02-2012
                                • 488

                                #30
                                Barwa: Brązowa, mętne.
                                Piana: Genialna! Bardzo obfita, gęsta, sztywna, drobna i bardzo trwała. Bardzo ładnie zdobi szkło - ładniejszej piany w piwie chyba jeszcze nie widziałem.
                                Zapach: Słodowy, podobny jak w weizenie (goździk+słodowość).
                                Smak: Słodowy, karmelowo-owocowy (połączenie owocowości weizena - banany - z owocowością koźlaka), gdzieś tam pałęta się nuta jakby czekoladowa (a może to wspominany wyżej piernik?), w tle lekko wyczuwalny alkohol. Piwo bardzo treściwe. Goryczka raczej niska (no może w kierunku średniej).

                                Świetne piwo - gorąco polecam! . Piwo z datą przydatności do spożycia do: 28.06.2014 r.
                                Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                                http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                                https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎