Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rittmayer, Hallerndorfer Hefeweissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    Rittmayer, Hallerndorfer Hefeweissbier

    Piwo zakupione we wrocławskim sklepie "101 Gatunków Piwa" za 6.50, w bardzo ładnej butelce z zamknięciem patentowym, które jest niestety plastikowe.

    Przy nalewaniu po szklance piwo bardzo mocno się pieni, więc nalanie go do 0,5 litrowej szklanki na raz nie jest proste. W pianie z początku drobnoziarnistej szybko robią się dziury, lecz jest ona trwała, a kożuch na jeden palec zostaje do końca, a piłem je prawie 30min.
    Zapach przyjemny, owocowy, ale przypominający gumę balonową, pod koniec daje się wyczuć wyraźną słodowa nutę.
    W smaku lekkie, orzeźwiające, znowu dominuje gum a owocowa z lekką kwaskowatością, przeszkadzało mi to, że można było wyczuć odrobinę alkoholu.
    Mocno nagazowane, przez cały czas picia unosi się ogromna ilość delikatnych pęcheżków CO2.

    Piwo jest bardzo smaczne, przypomina Franziskanera i postaram się co jakiś czas je kupować, bo poza świetnym piwem zostaje mi jeszcze butelka w której świetnie będzie się prezentował domowy browarek.
    Attached Files
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Proponuje tez Wezenbocka tego browaru - oferowany jest zima. Nie przepadam osobiscie za Weizenem, ale jako Bock to chetnie wypijam.

    Comment

    • antoś
      Senior
      • 12-2005
      • 213

      #3
      Piana bardzo obfita,drobniutka,wolno opadająca,kolor słomkowy z delikatnym pomarańczowym odcieniem.Zapach delikatny,lekko bananowy,słodki,a wysycenie, jak na pszenicę przystało,bardzo duże.Smakiem jestem bardzo zawiedziony,dominuje kwas bez cienia słodyczy z goryczką w finale,taki wytrawny pszeniczniak,zawiodłem się Piwo ma 5%alk.ekstraktu nie podano.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwo:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • wedge7
          Senior
          • 01-2007
          • 217

          #5
          Kolor: dominują głównie pomarańczowe odcienie [5]

          Piana: drobna i gęsta; niestety zawiodłem się na niej bo szybko zniknęła; pozostał jedynie drobniutenki dywanik który w dalszej części degustacji również zniknął [3]

          Zapach: wyraźny; charakterystyczna dla pszeniczniaków bananowa woń; bardzo ładnie [4,5]

          Smak: delikatny i orzeźwiający; cechy pszeniczne obecne; powiedziałbym bez cienia goryczki co jak dla mnie liczy się na wielki plus; lekko kwaskowe [5]

          Nasycenie: bardzo duże; idealne dla pszeniczniaka [5]

          Opakowanie: Bardzo ładna, wymyślna graficznie etykieta; piękna butelka z zamknięciem patentowym [5]

          Uwagi: Wyszło bardzo dobre piwko; w miarę możliwości będę kupował je częściej choć cena 6zł jest odrobinę zaporowa (za 4 można już dostać przepysznego Paulanera); powiem szczerze że co raz bardziej przekonuje się do produktów Rittmayera, robią na prawdę dobre piwa

          Ocena wg ARTomatu: 4,625

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Piwo złotopomarańczowe, mętne. Piana biała, drobna, sztywna - piękna!
            Wywąchałem drożdże, banany i goździki. Smakowo jednak banany prym wiodą, i ogólnie łagodny słód.
            Gaz delikatnie musuje. Butelka z krachlą, jak dla mnie przerzeźbiona etykieta, składająca się głównie z gotyckiej czcionki. 5,0% alko.
            Piwo godne...

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Zofmarze za 5,30 zł.

              Kolor: Idealny. Ładnie wpada w pomarańcz, jest odpowiednio mętny.
              Piana: Tworzy się piękna, wzorcowa czapa.
              Zapach: Silne akcenty goździkowe, słabsze bananowe (choć nasilają się po zamieszaniu, a potem po ogrzaniu). Nic do zarzucenia.
              Smak: Dość treściwy, choć nie tak, jak cenię sobie najbardziej. Brakuje mi trochę chlebowości. Akcenty weizenowe dobrze wyczuwalne, goryczki niemal zero. Końcówka zbyt wodnista.
              Opakowanie: Prawie jak an zdjęciu Sibarha. Główne pole etykiety jest teraz prostokątne i obejmuje niemal całość, a zielone elementy herbu zrobiły się niebieskie (ot, ciekawostka dla heraldyków).
              Uwagi: Weizen niezły, choć bez jakichś szczególnych uniesień.

              Comment

              • Ciupaga
                Member
                • 10-2008
                • 79

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
                w bardzo ładnej butelce z zamknięciem patentowym, które jest niestety plastikowe
                Moje z porcelanką - jak za dawnych lat

                Bardzo zacny ten pszeniczniak
                Bywajcie Piwożłopy!

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Przepyszna pszenica. Uratowała mi życie po pobudce na ostrym kacu. W zaistniałej sytuacji lepsza byłaby dla mnie bardziej kwaskowa pszenica, ta jest raczej słodka, ale i tak pyszna.
                  Napisałbym więcej ale nie jestem w stanie.
                  Last edited by wrednyhawran; 18-03-2012, 13:02.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • cap-n-go
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 273

                    #10
                    Piana znikoma, delikatna, zanikająca, wysycenie średniowysokie - idealne, smakowo słodkawe, banan na pierwszym planie, goździk słaby i raczej w tle ale banan jest bardzo wyrazny ( przy czym słodkość nienachalna ) dając treściwe, bardzo smaczne piwo. Napisalbym jeszcze że niezwykle pijalne ale ostatnio to określenie zostało nieco skrytykowane więc daruję sobie

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      barwa: klasyczna, złota, lekko mętna
                      piana: średnio obfita, opada w dość szybkim tempie
                      zapach: słodowy, pszeniczny, goździkowy
                      smak: średnio intensywny, pszeniczny początek, goryczka minimalna, brak cytrusów i bananów, dość płaski i jednowymiarowy ale ogólnie wszedł gładko.
                      gaz: niski

                      alk 5%
                      Attached Files
                      LP

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12205

                        #12
                        Znany browar z Górnej Frankonii.



                        Piwo ma nadal 5% alk.

                        Aromat - głównie banany, minimalna korzenność
                        Piana - wysoka, zwarta, dość trwała, dłuższy kożuszek, zostaje trochę na szkle
                        Barwa - pomarańczowo-złota, zmętniona
                        Wysycenie - jak na pszenicę niskie, ale musujące (piłem z kranu)
                        Smak - banany, lekka korzenność, dosłownie kropelka cytryny. W ustach ciut goryczki
                        Treściwość - pełne piwo

                        Nie jest to pszenica zbyt złożona, ale te banany, które dominują są po prostu smaczne

                        Obecnie opakowanie wygląda tak:

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6136

                          #13
                          No to ja też coś dopisze....

                          Piana - więcej na początku potem niepełna warstewka.
                          Lacing - niewiele.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - lekko zamglony żółto pomarańczowy.
                          Aromat - słodkawo, ostrzejsza owocowość owocowa (typ morela).
                          Smak - słodkawa morelowa cytrusowość, lekko goździk lub jakby cynamon. Prawie bez nut goryczkowych.

                          Niby nie było źle ale... piłem dużo lepsze piwa tego typu
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎