Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fässla, Gold-Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Fässla, Gold-Pils

    zaw. alk. 5,5% (ekstr. 12,5%), but. 0,5 l
    zakupione u źródła, w Bambergu

    Piwo stojące trochę w cieniu Lagerbiera z tego samego browaru (opis za chwilę). Lager jest podobno bardziej udany i częściej kupowany, w związku z czym za pilsa zabrałem się ze swoistą przekorą: po pierwsze lubię piwa typu pilzneńskiego, po drugie ciekaw byłem jak smakuje "przeciętniak" z Fässli (po rewelacyjnej Zwergli, opisywanej wcześniej).
    kolor - słomkowy;
    piana - gruba czapa, ale gruboziarnista i dość szybko pęka;
    nasycenie - przeciętne; trochę lepiej niż w Zwergli, ale jak na pilsa moim zdaniem, zbyt słabe (co jednak w niczym nie przeszkadza);
    zapach - chmielowy w odmianie bardzo aromatycznej;
    smak - kwintesencja pilznera; przez cały czas mocna chmielowa goryczka w bardzo świeżej ziołowo-słomkowej kompozycji przebija (przynajmniej w doborze smaczków goryczkowych) pierwowzór z Pilzna; może to brzmi jak świętokradztwo, ale świeżości jaka bije z goryczki tego piwa długo by szukać w dzisiejszym Urquellu (ta właśnie świeżość jest tak charakterystyczna dla piw z tego regionu). W posmaku piwo robi się z goryczkowego lekko owocowe, delikatnie słodkawe i jest to znakomite dopełnienie palety.
    Znakomity pils.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Osobiscie mam problem porownywania Pilsow z Pilznenskym Piwem, bo na ogol charakter Pilsow jest inny od Pilznenskego Piwa. Wspolne jest mocne chmielenie, ale wiekszosci Pilsow brak slodkich nutek(n.p. Jever, Becks).

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Aż dziwne, że jeszcze tego piwa nie opisałem.

      Termin przydatności do spożycia minął dokładnie miesiąc temu.

      piana: drobna, dość spora, opadła do większej plamy,
      kolor: jasny pilsowy,
      zapach: słodowy, z czasem lekkie nutki owocowe,
      smak: z początku słodowo-chlebowe smaki, później do głosu dochodzi spora goryczka, bardzo fajna goryczka,
      wysycenie: małe, wystarczające.

      W listopadzie piwo to miało chyba jednak inny smak. Było bardziej orzeźwiające. Brak było tych posmaków chlebowych.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Miałem pecha, bo w czasie mojego zajazdu na Bamberg było to jedyne piwo, jakie mieli "na składzie"...
        Kolor dokładnie odzwierciedla nazwę - jest złotopilsowe . Piana biała, drobna, lecz niestety, dość nietrwała.
        Pachnie rześko, tak... słodowo-kwiatowo. W smaku jeszcze lepiej: chlebek, śladowa goryczka, słód, minimalny kwasek - bardzo mi smakowało.
        Nagazowanie niezbyt wysokie, odpowiednie. Podane w firmowym pokalu z krasnalem, ale, że w "ogródku", to już bez wafla... PO-LE-CAM!!!

        Comment

        • coder
          Senior
          • 10-2006
          • 1347

          #5
          Aromat: nikły, słodowy, słodkawy, lekko chmielowy. Czysty, jeno z nieprzeszkadzającą lagerową nutką siarki.

          Barwa: słomkowa, klarowne

          Piana: nikła, rzadka, nietrwała

          Smak: wzorowo pilsowy: lekka słodowość słodu pilzneńskiego ładnie zbalansowana przyzwoitą dawką szlachetnej goryczki - genialne w prostocie. Końcówka słodowo-goryczkowa. Żadnych obcych posmaków, może tylko odrobinka diacetylu w posmaku.

          Odczucie w ustach: dość wytrawne, nagazowanie umiarkowane

          Goryczka: wyraźna, rześka, szlachetna, i smaczna

          Ogólne wrażenie: solidna niemiecka robota, pils jak skała, bardzo przyjemne "bawarskie" nachmielenie. Najlepszy produkt Faessli i jeden z najlepszych pilsów jakie piłem.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            https://www.faessla.de/biere/gold-pils/

            Parametry bez zmian.

            Aromat – chmielowy z kwiatowymi odcieniami, potem dość wyraźny chlebowy słód
            Piana – średnia, umiarkowanie trwała, z dłuższą koronką
            Barwa – wyraźna słomka, opalizuje
            Wysycenie – wysokie, musujące
            Smak – chmielowa nuta jak w zapachu, jak na Frankonię wyraźna goryczka (czyli ogólnie taka w normie). Delikatna chlebowa słodowość. Ciut drożdży. Goryczka na finiszu średnia
            Treściwość – łagodna pełnia jak na solidnego w sumie (12,5%) pilsa
            Przyjemne aromatyczne chmiele, bez przesadnej goryczki, ale wytrawne. Bardzo dobre i świetnie pijalne.
            Last edited by darekd; 12-10-2020, 22:27.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Po latach zmiana ty;lo kapsla: Click image for larger version

Name:	P1070485.JPG
Views:	44
Size:	23,5 KB
ID:	2314346

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎