Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rittmayer, Hallerndorfer Kellerbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • antoś
    Senior
    • 12-2005
    • 213

    Rittmayer, Hallerndorfer Kellerbier

    Eks.12%,alk.5.0%.Piana drobnopęcherzykowa,bardzo trwała,zostawia na szkle brabancką koronkę.Piękny ciemnobursztynowy kolor,intensywny zapach słodu i chleba z delikatną ziołową nutką.Średnie wysycenie,wyczuwalne w przełyku.W smaku wyczuwalny lekko wędzony słód z delikatnym chmielem,bardzo treściwe z karmelowym posmakiem.Dla mnie bomba-pyszne piwo.Kupione w 101Piw za 6zł.Polecam
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      Piwa z tego browaru znów są dostępne w kraju. We Wrocławiu - 101 piw i Drink Hala. A cena... jak u Antosia z 2006

      Piana i barwa - też niezmienna - jak na fotce
      Aromat - słód i chmiel
      Wysycenie - niskie, pasuje
      Smak - słodowość z karmelowymi akcentami, lekka goryczka, delikatne nutki wędzone. Wolałbym ciut wyższą treściwość w tych gatunkach piw, nie jest to może mój faworyt wśród kellerów, ale...
      ten browar nie potrafi warzyć słabych piw

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #4
        Smaczne, karmelowe akceny faktycznie wyzuwalne, lekka nuta ziołowa, wędzoność yczuwalna na końcu języka.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Bardzo ładny kolor bursztynowy, intensywny, nasycony. Piana kremowa, niezbyt wysoka i niezbyt drobna, osadza się na szkle.
          Silny zapach słodowy, za nim podąża karmel z winnymi akcentami. W smaku łagodna goryczka wzbogacona smakiem słodu, minimalnie jakby popiół, mam wrażenie nut alkoholowych, ale to chyba tzw. fata mrugana, czyli złudzenie apteczne .
          Gaz delikatny, bąbelki malutkie. Butelka z krachlą, etykieta "barokowa" w stylu browaru.
          Sympatyczny, dość treściwy piwniczniak.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Zofmarze za 5,60 zł.

            Kolor: Cudownie herbaciany, kojarzący mi się z koźlakami.
            Piana: Wysoka, drobnoziarnista.
            Zapach: Silny, orzechowo-owocowy z lekką ziarnistością. Przyjemny i taki "wiejski".
            Smak: Przede wszystkim spora treściwość, potem fajne akcenty orzechowe i wyraźna goryczka
            Opakowanie: Troszeczkę inne niż na zdjęciu Sibarha. Tło herbu zmieniło się z zielonego na niebieskie (idiotyzm heraldyczny), poza tym przestawiono trochę napisy, a główne pole etykiety nie jest już owalne, lecz prostokątne. Plastikowa krachla.
            Uwagi: Kolejny bardzo fajny keller z Zofmaru. Cała szeroka kategoria keller/landbier/zoigl/zwickl (tak, wiem, że są między nimi różnice, ale upraszczam) raptownie pnie się po liście moich ulubionych stylów

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
              Plastikowa krachla.
              Nie, no chyba nie poszli śladami Zduńskiej Woli

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie, no chyba nie poszli śladami Zduńskiej Woli
                Przecież większość niemieckich krachlowanych ma plastik, a nie porcelanę. Przynajmniej z tych, które ja kupuję.

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Po genialnych Smokey George i Rauchbier niestety się zawiodłem. Może po prostu nie tego się spodziewałem, żle się do tego piwa nastawiłem i się przeliczyłem.

                  Przede wszystkim wydało mi się bardzo słodkie, spodziewałem się raczej jakiejś przyjemnej goryczki i nieco bardziej treściwego smaku.

                  Moje trzecie piwo z Rittmayera i jak narazie najsłabsze.

                  Wciąż jednak nie bardzo wierzę, żeby jakiekolwiek ich piwo mogło mi nie smakować, może miałem zły dzień, może gorsza warka...spróbuje kiedyś indziej jeszcze raz, jeśli nadejdzie okazja.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przecież większość niemieckich krachlowanych ma plastik, a nie porcelanę. Przynajmniej z tych, które ja kupuję.
                    krachla to butelka z pałąkowym zamknięciem. Więc dlatego skojarzyło mi się ze Zduńską Wolą, na szczęście inne są szklane

                    Comment

                    • xborsuk
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 133

                      #11
                      Kolega darekd zaproponował mi, jako "świeżakowi" spróbowanie kellera a Szymon z piotrkowskiego Świata Piwa polecił właśnie Rittmayera dlatego obu kolegom chciałbym niniejszym serdecznie podziękować. Piękny bursztynowy kolor zachwycił mnie w kuflu jeszcze przed pierwszym łykiem (choć czytałem że kellery są bardzo jasne). Potem zachwyciły mnie pierwsze smaki. Szkoda, że końcówka była kompletnie bez piany i gazu (może takie są kellery?).
                      w butelkach: RIS
                      fermentuje: APA, wędzone
                      w planach: bawarska pszenica

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xborsuk Wyświetlenie odpowiedzi
                        Szkoda, że końcówka była kompletnie bez piany i gazu (może takie są kellery?).
                        Kellery z zasady są słabo gazowane.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #13
                          (choć czytałem że kellery są bardzo jasne).
                          Chyba Koelsche Kellery zwykle są warzone z dodatkiem słodów ciemnych, przynajmniej te co piłem miały ciemniejsze barwy.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #14
                            Ładny kolorek rubinowy... zapach karmelowy...
                            Gaz średni... i piana raczej nie na długo, pozostało na dłużej obwódka i niewiele więcej...
                            Smak lekko słodkawy, ale potem jakby gorzkie orzechy włoskie i lekki karmel...

                            Ogólnie piwko fajne.

                            Nowa szata graficzna, szklana butelka z porcelanką bez nadruków.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #15
                              W dzisiejszej próbie było trochę mniej przyjemnie...

                              Do poprzednich odczuć dochodzi piwniczność... lekka ale średnio przyjemna.... i taki też zapach, który na szczęście zanika z czasem...
                              Piana chyba opadła w kilkanaście sekund...

                              Czas na inne produkty z tego browaru podobno lepsze....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎