Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tucher Bräu (Kloster Scheyern), Kloster-Gold Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Tucher Bräu (Kloster Scheyern), Kloster-Gold Hell

    Drugie piwo z Klasztoru Scheyern o zawartosci Alk.5,4 %
    Piwo Lagodnie chmielone z piekna Aroma
    Bursztynowy Klarowny KolorBardzo ladny.
    Piana obfita Sredio sie utrzymujaca.
    Troche slodkawo -Goryczkowate Piwo moim zdaniem przypomninajace Keller albo Lader Bier.
    Podczas picia wydaje sie troche wodniste i jest bardzo malo gazowane.Dobre Nowe-Stare Piwo
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • slavi77
    Senior
    • 01-2009
    • 156

    #2
    Kolor: jasnozłoty.
    Piana: średnioziarnista, dość szybko opada.
    Wysycenie: średnie.
    Zapach: wyczułem słód i odrobinę chmielu
    Smak: Dużo słodu, lekka goryczka, subtelne akcenty kwiatowe.
    Po ładnej, klasztornej etykiecie, spodziewałem się że poznam sekret mnicha, a tu kichaNie zachwyciło mnie.
    Last edited by slavi77; 09-09-2009, 18:58.

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2543

      #3
      Bo mnich tego piwa nawet na oczy nie widział. Wprawdzie w klasztorze w Scheyern jest nowy browar, ale zdaje się że oni warzą tam tylko to, co sprzedają w wyszynku. Piwo butelkowe dla tego browaru warzy Radeberger Gruppe. Jakiś czas było warzone w Hasenbräu w Augsburgu, ale po zbudowaniu nowego browaru w Norymberdze, warzy się tam i Kloster Scheyern, i Hasenbräu Augsburg, i wiele innych rzeczy.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavi77 Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: jasnozłoty.
      Piana: średnioziarnista, dość szybko opada.
      Wysycenie: średnie.
      Zapach: wyczułem słód i odrobinę chmielu
      Smak: Dużo słodu, lekka goryczka, subtelne akcenty kwiatowe.
      Po ładnej, klasztornej etykiecie, spodziewałem się że poznam sekret mnicha, a tu kichaNie zachwyciło mnie.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Hm, też po etykiecie i butelce euro spodziewałem się czegoś bardziej piwniczno-klimatycznego .
        Jak dla mnie, piwo nieco zbyt blado-słomkowe. Po nalaniu musuje jak szampan, peeeełno bąbelków! Niestety, piana szybko opada i po minucie w ogóle jej nie ma! NIC!!!
        Pachnie rześko, głównie chmielowo. W smaku dominuje goryczka, ale gdzieś wyczuwam chyba coś owocowego (?).
        Bez szaleństw, generalnie. Piwo, owszem, smaczne, ale ziemia mi się nie poruszyła (kto czytał lektury, wie, o czym rozmawiam ).

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Alkohol, etykieta i kapsel taki sam jak u Andiego. Barwa słomkowa, piana gruba, początkowo średniowysoka, ale opada i praktycznie nie pozostaje po niej śladu. Aromat słodowo-goryczkowy, przyjemny. Lekka goryczka, w tle trochę słodowego akcentu. Piwo mimo woltażu ponad 5 % lekkie i pije się dobrze. Nagazowanie słabe.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Barwa jasno złotawa, gaz w sam raz, bąbelki średnio duże.Piana mizerna momentalnie zniknęła pozostawiając do końca picia piwa obwódkę na szkle.W smaku czuje się bukiet taki chlebowo-kwiatowy, ale też leciutko szczypie w język.Szukam porównania do jakiegoś piwa i coś mam problem, może coś ze starego Lwówka...Wyczuwa się w tym piwie , że to jest piwo, a nie jakieś wodniste lury.
            Ciekaw jestem z jakiego to faktycznie browaru pochodzi...Jak będę następnym razem w Ueckermuende w getranku kole Netto nieopodal ZOO, to z pewnością zakupię większą ilość.
            Kurde jest podana strona na kontrze www.klosterbrauereischeyern.de ...


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Kloster-Gold Hell

              Kolor: Jasnozłoty.
              Piana: Niewysoka, szybko opada do niepełnej warstwy. Później cienki pierścień.
              Zapach: Słodowy z lekko ziołowym tłem. Mimo wszystko nieco przypomina rodzime koncerniaki.
              Smak: Początkowo delikatna słodowość i kwaskowość. W tle delikatnie chlebowe posmaki i niezbyt mocna goryczka, która nieco rozkręca się w finiszu. Sprawia wrażenie treściwego, pije się całkiem przyjemnie, ale szału nie ma.
              Wysycenie: Średnie.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #8
                Piana wysoka, drobnopecherzykowa. Kolor jasnozloty. Zapach slodowo-ziolowy. Mimo obiecujacego zapachu - goryczki w smaku niewiele... Piwo jest delikatne, slodowo-chmielowe. Wysycenie szybko redukuje sie z wysokiego do niskiego razem z piana. Ciekawe ile to ma ekstraktu, bo wydaje sie nieco wodniste...
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Historię klasztorną opatrzono zgodnie z nową tradycją podpisem i niby klasztorną pieczęcią.

                  A w środku? - jak zwykle lekki, złoty lagerek produkowany wszędzie w Niemczech.

                  No ale panie - kapitalizm.

                  Barwa - jasne złoto.
                  Piana - średnia ale na krótko potem nie zostaje nic.
                  Aromat - słód.
                  Gaz - średni.
                  Smak - klasyczny lekki, lekko zbożowy lagero-pilsik... /żadnych emocji/

                  Stylistyka fajna... to na bank nabija klientów /w co? - bez komentarza/
                  Attached Files

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    BARWA: Bledszego złota,widać drobinki. [3.5]
                    PIANA: Bardzo wysoka,puszysta,śnieżnobiałej barwie,drobno- i średnioziarnista,nieźle obkleiła ścianki i była widoczna do końca. [4.5]
                    ZAPACH: Słodkawy. Słodowy,zbożowy,kwiatowy i lekko kukurydziany. Słaby,ale przyjemny. [2.25]
                    SMAK: Słodowy i zbożowy,który pozostaje na dłużej po przełknięciu. Goryczki prawie się nie wyczuwa. [3.75]
                    GAZ: Ponadprzeciętny,obecny do samego końca. [4]
                    OPAKOWANIE: Jak wyżej na zdjęciu u Javoxa. Podobają mi się naklejki i kapsel. [4]

                    UWAGI: Warka do 24.11.2015,wypite 17.10'15. Lekkie piwo o słodowym profilu,gładko wchodzi. Klasyczny przedstawiciel typu Helles.

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 573

                      #11
                      Ładna, złota barwa, świetna, gruba piana - to atuty. Zapach słodowy, smak także. Goryczki nie wyczułem. Jest to typowy, słodowy helles. Opakowanie znacznie ładniejsze, niż zawartość.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎