Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Engel, Engel Aloisius

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Engel, Engel Aloisius

    Zawartosc Alk.5,9 %
    Barwa baciemno bursztynowa klarowna przypominajaca naszego Alta.
    Piana srednia i nietrwala.
    Pozrzna Aroma zalatuje jak by owocowa a zarazem jak by troche przypalone.
    Dopiero pozniej wyczuwalna mocna goryczka dlugo pozostajaca w Gardle i podniebieniu
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Snus
    Senior
    • 03-2008
    • 128

    #2
    Kupiłem w Muszkieterach za 6,99.
    Podobno dostało gdzieś jakąś nagrodę.
    Piwo niepasteryzowane, bez rewelacji, nawet takie jakieś bardzo neutralne w smaku, ale pozostaje bardzo ładny posmak. Goryczki nie wyczułem

    Jakby było po 3zł to bym pijał częściej. Obecna cena jest bez sensu, chyba za niepospolitą butelkę
    Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

    Comment

    • slavi77
      Senior
      • 01-2009
      • 156

      #3
      W moim egzemplarzu kolor jest ewidentnie jaśniejszy - ejlowy. Piana średnio-ziarnista, chwile po nalaniu, tworzą się dziury i szybko opada. Wysycenie wydaje się idealne. Odnoszę wrażenie że jest to mieszanka Ale z Dunklem - paloność, niezła goryczka, słodowość i lekka słodycz. Ciekawe piwo, wypiłem, pozostawiło po sobie miłe wrażenie.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Mój egzeplarz został zakupiony przy browarze.

        Kolor herbaciany, dość ciemny, też budzi wg mnie skojarzenia z altem.
        Piana po nalaniu OK, szybko opada, ale pozostaje obrączka i nieco nawet oblepia szkło.
        Zapach wyraźny miód lipowy - no aż nie mogę się oderwać - skąd ten miód?? Odrobina chmielu w tle.
        Nasycenie średnie.
        Smak na początku leciutko słodowy, po przełknięciu atakuje nas wyrazisty smak żywiczno-ziołowy przechodzący w mocną goryczkę. Bardzo długi goryczkowy posmak.
        Dobre i ciekawe. 4+
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • rad998
          Member
          • 12-2008
          • 52

          #5
          nie wiem skad ten kolor na 1 zdjeciu... czy to wpływ swiatła ? u mnie kolor jest o polowe jasniejszy... coś ala warka strong ( moja dziewczyna sie w nim lubuje niestety więc wiem jaki ma kolor ) . Piana marna - prawie wcale... ze 3 cm po nalaniu, a po 20 sekundach okrąg przy brzegu szkła. Nasycenie odpowiednie. Zapach słodowy i jakby miodowy z lekkim aromatem alkoholowym. Smak jest dość ciekawy , słodycz na początku i goryczka może o niezbyt intensywna, ale pozostająca długo w ustach co sobie bardzo cenie.
          Piwo ogólnie dobre, jednak za 7 zł moge miec o wiele wiele wiele lepsze piwo, tak więc raczej minie sporo czasu zanim sięgne po nie raz jeszcze.
          A co mnie jeszcze trapi ? Piwo jest niepasteryzowane... a.... data ważnosci do 12.2010. Przypomne ze mamy 08.2009. Jak to jest ? W polszy piwo niepasteryzowane jest ważne kilka tygodni... w czechac 6-8 miesiecy... a w niemczech ponad rok ? Intrygujące...

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Moje piwo ma kolor bursztynowy, jak kto woli - dość mocnej herbaty (o ton jaśniejszy, niż na w/w fotce). Piana kremowo-biała, dość wysoka, ale niezbyt trwała.
            Pachnie słodowo-winnie... W smaku w pierwszej chwili popiół, potem karmel, palony słód, trochę suszonych śliwek. Nagazowane sporo, ale w granicach akceptacji.
            Opakowanie jak widać - zakręcana butelka, na etykiecie jakiś łysy brzuchaty anioł-piwowar z kuflem pienistego.
            Fajne piwo, mięsiste, mocne, ale właściwie (%) nie takie mocne. Ma 5,9% alko i 14,0 Blg.

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Bardzo smaczne piwo.

              Ładny herbaciany kolor, przyjemny zapach ( choć skojarzenia z grybowskim pilsweiserem 14% są na miejscu ), bardzo przyjemny smak - mocny słód, faktycznie coś jak suszone śliwki przełamane delikatną goryczką,

              Piany niestety prawie nie ma.

              Zakupione w Almie za 6,45 zł. Cena wysoka ale warto za tego niepastera.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Kolor - głęboki bursztyn.
                Piana - u mnie była całkiem trwała, gęsta, dość wysoka.
                Zapach - średnio intensywny, słodowy z nutami owocowo-chmielowymi.
                Smak - początek słodowy, nieco przypalony, trochę karmelu, lekką słodycz równoważy końcówka z żywiczną goryczką długo pozostającą w ustach.
                Wysycenie - średnie.
                Opakowanie - jak na zdjęciu.

                Kupione za 5zł z hakiem w Delimie (jakaś promocja była, normalnie ok. 7zł).
                Smaczne piwo. Szkoda, że nie jest nieco tańsze, wracałbym do niego co jakiś czas.
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • purc
                  Senior
                  • 02-2009
                  • 650

                  #9
                  marcowe, z trochę zbyt słodkim posmakiem, niezłą pianą, ładnym bursztynowym kolorem, niezbyt klasyczne ze wzgledu na słodycz, ale na naszym ubogim w takie piwa rynku warte spróbowania, zwłaszcza jeśli w promocyjnej cenie w Leclercu na Ursynowie - wszystkie piwa browaru Engel w promocji chyba do końca września /ceny ok.5zł/

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    W moim egzemplarzu piana była bardzo sztywna i "na dwa palce" utrzymywała się przez dobre dwadzieścia minut. Pewnie utrzymywałaby się i dłużej. Ale... No właśnie
                    Leclerc Ursynów, cena w okolicach 7.50.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Za dużo kwaskowatej karmelowości i skórki razowca, zarówno w zapachu jak i smaku. Zbyt kwiatowe w aromacie. Mocno przypomina mi domowego alta warzonego z przewagą słodu monachijskiego.
                      Nie bardzo mi podeszło i męczyłem kufel.

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #12
                        Kolor - bardzo ciemny bursztyn.
                        Piana - na początku bardzo ładna, obfita, drobna, opada szybko pozostawiając niewielkie ślady.
                        Zapach - dosyć intensywny, słodki, owocowy, rzeczywiście czuc pieczywo razowe
                        Smak - treściwe, słodowe z lekkim kwaskiem. Umiarkowana goryczka.
                        Wysycenie - trochę za wysokie, szcyzpie w język.

                        Szału nie ma, raczej nie do powtórzenia. Z tego browaru zdecydowanie wole Bocka.
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          barwa: ciemne złoto
                          piana: marna, opada w mgnieniu oka
                          zapach: słodowy, silny z karmelem i lekkimi kwiatami
                          smak: słodowy silny z karmelem i lekkimi kwiatami, dalej trochę alkoholu i delikatna goryczka. Nic specjalnego
                          gaz: silny
                          Attached Files
                          LP

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12201

                            #14
                            13% ekstr., 5,9% alk.

                            Magnum, Perle, Select - chmiele

                            Aromat – słodowy, suszone ziarno, lekki karmel, znikome suszone owoce

                            Piana – wysoka, dość szybko opada do trwalszego kożuszka

                            Barwa – ciemne złoto wpadająca w jasną herbacianą

                            Wysycenie – umiarkowanie wysokie, musujące

                            Smak – suszone ziarno, trochę chleb, delikatne suszone owoce, ciut karmelu. Goryczka delikatna, z dłuższym finiszem

                            Treściwość – pełne piwo, ale jak na marcowe umiarkowana

                            Zdecydowanie smaczne piwo marcowe z
                            Crailsheim - skrawku Frankonii w landzie Badenia-Wirtembergia

                            https://www.engelbier.de/en/beer-specialities/dark-beers/engel-aloisius.html

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12201

                              #15
                              Obecnie: Click image for larger version

Name:	P1070425.JPG
Views:	51
Size:	24,0 KB
ID:	2314406

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎