Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Hefe-Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jasiek77
    Senior
    • 03-2014
    • 107

    Dobra i trwała piana. Aromat bardziej intensywny od smaku. W aromacie dominuje banan i guma balonowa, podczas gdy w smaku głównie kwaskowość. Trochę wodniste, jest bardziej cytrynowo niż chlebowo, ale w sumie fajnie zbalansowane i za przyzwoitą cenę. Cztery minus. Spożyć do 22.08.2015
    Johnny Bonnano

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      Dawno nie piłem, dziś afrykańskie upały skłoniły mnie do tego, by akurat to piwo wyciągnąć z piwnicy.
      Piana: na plus, bardzo ładna, choć tylko średniotrwała.
      Kolor: nie za ciemny jak na pszenicę?
      Aromat: nie ma wątpliwości, że to piwo pszeniczne. W aromacie raczej przyprawowe goździki i drożdże niż banany. A już cytrusowych akcentów zupełnie tu nie wyczuwam. Mimo to piwo ma całkiem przyjemny zapach.
      Smak: no tu jednak rozczarowanie. Mało wyraziste jest to piwo. Albo inaczej: niewiele się tu dzieje, żeby zacytować pewnego znanego blogera. Wady trudno wskazać, Paulanera pije się nie najgorzej, ale piwo jest wodniste i smak tego trunku określiłbym tylko jako poprawny.

      Butelka 400 ml z datą 04/12/2015. Już nie pamiętam gdzie kupowałem, ale chyba w jakiejś promocji w Biedronce (Lidlu?). Swoje odstało, ale w dobrych piwnicznych warunkach i na pewno się nie zepsuło.
      Nie chcę wdawać się w dywagacje czy w wersji kupionej za zachodnią granicą smakowałoby lepiej. I tak dziś nie będę miał okazji tego sprawdzić.

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        W kolorze zmętnione pomiędzy złotem a pomarańczą. Piana obfita jasna z drobnych pęcherzy opadła z czasem do małej warstwy. W aromacie wyraźnie wyczuwalne są goździki i banany. W tle zaś mamy zbożowość (od słodu pszenicznego). W aromacie podobnie, z tymże jak dla mnie piwo sprawia wrażenie lekko mdlącego. Goryczka minimalna podbita jest wysokim wysyceniem. W ustach pozostaje wyraźny, kwaskowy posmak.
        To dobre, orzeźwiające piwo do sesyjnego picia. Ale nic ponadto

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          Przyjemne lekkie piwo, raczej kwaskowate, w zapachu wyczuwalne przede wszystkim niedojrzałe banany. Zadu nie urywa - zamawiam kiedy w knajpie nie ma nic ciekawszego. Natomiast jestem fanem wersji Dunkel

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            Nowa szata graficzna wraz z nową butelką.
            Ekstrakt 12,5* i alko 5,5%

            Piana - spora na początku potem pełna warstwa.
            Lacing - trochę było.
            Gaz - średni.
            Barwa - zamglony jasny pomarańczowy.
            Aromat - kolendra.
            Smak - mini kwaskowe, gorzkawa kolendrowość, mała goryczka.

            Trochę mało się tu dzieje... ale w upały będzie to całkiem inna sprawa.
            Attached Files

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              Takie samo, tyle że z Lidl'a, piana się nie kończy, przegazowane, takiego musowania to ja oczekiwałem od Grodziskiego, w zapachu solidna pszenica, jak mąka, albo ciasto, odrobina przypraw anyż, kminek. W smaku aksamitne, pełne, goździkiem daje, kolendrą mniej, dużo lepsze niż te takie pseudo-paulaner'y lane do 0,4.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                Pojawił się Paulanerek w puszce (nie widziałem jakoś wcześniej )

                Smak jak na sporą fabrykę piwa dalej całkiem w porządku.
                Wypiłem z zamysłem do ewentualnej powtórki
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎